צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 18/02/2019, 23:21   #41
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

כהרגל חדש, אסמן שאלות באדום, ומידע רלוונטי בכחול.

חודש ימים עבר מאז ההודעה הראשונה שלי בקהילת אקווה.
חודש ימים של העשרת ידע, תשוקה חדשה, נקודת מבט שונה על דברים הכה מוכרים לי, פרפרים בבטן.
30 ימים של מחקר על יסודות התחביב, על בתי גידול, על חיים במתווה המים, והקשר שלו אליי, כבן אדם.
אני מאמין שכל אחד צריך לקחת את התחביב שלו, ולייחד אותו אליו, שכן רק ככה ניתן לגדול, לצמוח, להתעניין עוד ועוד ובלי להרגיש שזו מטלה, עבודה או שיעבוד שלא פוסק.
אז, אחרי 30 ימים התוודותי כמה התחום הזה מרתק, מהפנט, רחב ידיים, עם כל כך הרבה אפשרויות, ואני חייב את זה לכם אנשים יקרים ואנונימיים.
בזכותכם, בזכות הידע שלכם, הצלחתי לנווט את עצמי, למצוא את הצפון, ואז לאבד אותו, ושוב למצוא אותו, ולרוץ דרומה - אז תודה רבה לכם מקרב ליבי המבולבל.

ונתחיל....
בצורת, מלח, ומבט תמים || יום 31.

ההתלבטות שלי היטבה עמי, ולאחר מחקר, השוואות, לבטים, התחבטויות, שאלות, התייעצויות וצלילה לתוך עצמי, ומה אני רוצה, ההחלטה היא לוותר על הנהר לעת עתה, ולהקים מיכל מליחים.

זאת לא התפשרות, כלל לא, אלא חידוד נקודת המבט, וחיבור פנימי יותר עמוק לתחביב.
הנהר פרס בפני מאגרי מידע עצומים - של בעלי חיים, סוגי בתי גידול, של התאמה ביולוגית של ב''ח לצמחים, להבנה עמוקה יותר של כימיה של מים, של דרישות ושל יכולות.
פנטה ריי אמרתי? כן בהחלט כך. הנהר אכן פתח בפני צוהר למחשבה ארטיסטית, לביטוי עצמי ולרצון להמשיך לחקור צורות חיים ימיות, על כלל צורותיהם.

המחשבה על מליחים הגיעה יחד עם דג קטן, שקוף, שברירי ותמים. דג הקריסטל.

דג מדהים בעיניי, שחומק מעיניהם של מגדלים רבים, אולי בשל היותו שקוף.
גיליתי את הדג הזה בעקבות ההתעסקות האובססיבית שלי בנהר - כחלק ממנו, גיליתי את הדג הזה, שחי במקווי מים מתוקים, שנשפכים למי האוקיינוס ההודי.

יש דיון רב סביב הדג הקטן והשברירי הזה, האם הוא חי במים מליחים? או שלא? מגדלים ובעלי חנויות יגידו שלא, ואחדים יגידו שהוא למליחים בלבד, חלק סבורים שבמליחות נמוכה, אחרים בינונית.

אני סובר שכן, אומנם עולם המליחים הוא דינמי, ותמיד משתנה, וממדדי המים תמיד בתנודה, אבל ללא ספק מדובר בדג שחי במליחות, כלשהי!

למי שיצא להציץ בעץ האכזבה יודע שלבסוף השגתי להקה קטנה, ממשולח טרי מהודו.
לא ארחיב יותר, רק אגיד שמצבם מעולה!

אז כאמור, מיכל מליחים.
המחשבה שלי היא לייצר נישה אקולוגית, זניחה, ארורה, ולא אטרקטיבית.
מקווה מים שכוח אל, מר, קשה שלא מניב פירות.
מקום מאובק, המדגיש את השבריריות של החיים, ואת העצבות, אך בו זמנית גם מקדש את החיים, ומשגיב אותם.
כחלק מגישת הביוטופ, ניסיתי כמה שיותר להיצמד אל נישה ספציפית, והנהרות שעקבתי אחריהם היו נהר הגאנגאוואלי (Gangavalli River), נהר הבורחי גאנדק (Burhi Gandak River) ועוד מקווי מים מליחים מהודו וסרי לנקה.

האוכלסייה המתוכננת היא -

עשרה דגי קריסטל.

זוג כרומיד כתום, טבעי, ולא צהוב\כתום כפי שבדרך כלל נמכר.

*אשמח אם למישהו יש אינפורמציה נוספת על אכלוס שלהם, מהבנתי זהו דג מונוגמי, והתנהגות של זכר ונקבה חמודה ושובת לב, ומנגד, ככל הציקלידים עלולים להיות אגרסיביים בעת הזדווגות, ואני לא מעוניין בהשרצה אני חייב לציין.
האם ניתן לשכן זוג זכרים? מנבכי האינטרנט, הנקבה היא הדומיננטית

וגובי קרנפי, טרם הבנתי כמה רצוי לאכלס, אשמח לתשובה.

*האינטרנט חלוק מאוד בדעה לגבי מליחות, חלק מסווגים את הדגים הנ''ל כדגים למליחות נמוכה 1.001-1.005 sg, ואחרים למליחות בינונית של 1.005-1.010 sg.
אשמח אם למישהו יש אינפורמציה, דעה או פרקטיקה בנושא.

עניין המליחות מהווה בעייה בבחירת הצמחים האסייתים; האינדו-סינים, אני כן מתכנן לשמור על טהרת ה-Java fern וה-Java Moss, אולי מנגרוב, למרות שאני כמעט בטוח שאצטער על זה.
אני עדיין עורך מחקר לגבי רמת המליחות שצמחים אחרים יכולים לשאת, כמובן שיש את הקרינום, אך לדעתי הוא לא ישתלב יפה במיכל.

*ישנו עשב מעניין בשם רופיית הים, מישהו שמע על דבר הצמח הזה בתחביב?

ועתה למיכל,
המיכל כשל עצמו עבר תהפוכות גם הוא, והוא הוזמן למידות של 60 אורך, 60 רוחב, 65 גובה.

הפילטר שהומלץ הוא Atman EF1, ואחד נוסף של Fluval, ששכחתי את שמו.
אגיד שניהם כ-1200\1100 ליטר לשעה.

*אשמח לשמוע את דעתכם על הפילטר הנ''ל, או הצעה אחרת.

המצע-
בחירת המצע נעשתה בכובד ראש, אחרי חשיבה עמוקה על טקסטורה, צבע, אסתטיקה והתאמה לביוטופ.

אני נשען לכיוון אדמת חמרה, אשמח אם למישהו יש ידע לגבי מצע בוצי, היתרונות וחסרונות, ומה לא אוכל לשתול בו.
בנוסף - האם מישהו שמע על בוץ מנגרובים? הבנתי שזה דשן מעולה לטווח ארוך של המיכל.

יש עוד הרבה דברים שאוכל לדבר עליהם, אבל אני חושב שלעת עתה זה מספיק, שכן השאלות שלי יבנו באמצעות הפידבק ותשובותיכם המבורכות.

זהו להיום.

נערך לאחרונה על ידי ג'ורג'יו, Saturday 23/02/2019 בשעה 22:46.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט