צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 11/08/2008, 19:18   #2
אסף tmh

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים

אממ...

אני מגדל את הדג הזה,התאהבתי בו אחרי שראיתי את האקווריום תצוגה של מיכאל בלימן ליפני מעל שנה.
אצלי יש קרוב ל 20 פרטים של קאלבוס + קומפרסיספס בגדלים שונים באק' של 260 ליטר (אני יודע שזה לא הכי טוב ועל הכוונת אקווריום מטר וחצי).
בהתחלה היו לי פחות קאלבוסים ואיתם אנצינטרוסים בוטיות ללופי דוגרי קונכיות ,טרטו,וטנגניקאים נוספים אך כל הזמן נשלפו האחרים והגיעו עוד קאלבוסים עד שהאקווריום היום מכיל כמעט רק אותם.
למרבי הפלא למרות שיש לי מספר זכרים בגודל של 10-12 אין מריבות ופציעות כלל והאקווריום שקט ורגוע, הדג לא מגלה אצלי אלימות תוך מינית כלל גם בגדלים שונים - ולא אלים כלפי שאר השוכנים באקוויריום.
הבעיות היחידות שהיו לי היו בכיוון ההפוך של ללופי ,טרטו וראגני שהתעללו לי בקאלבוסים,כמו כן השילוב עם בוטיות היה לא מוצלח בגלל התזזתיות של הבוטיות למול הקאלבוסים.
באקווריום מספר כדים וקונכיות והחברה מטילים לא מעט היו מספר הטלות של קומפרסיספס אורנג' מזכר אחד ושתי נקבות, ומספר הטלות של קאלבוסים שחורים בחודשים האחרונים.
אני לא עשיתי כלום לעודד רביה - הדבר קרה מעצמו - רק חשוב להקפיד לתת להם מקום מיסתור כמו כדים צרים יחסית וקונכיות,והם מסתדרים לבד.אצלי נקבות מטילות קטנות בחצי מגודל הזכר ואחרי ההטלה הראשונה כל 3-4 שבועות יש הטלה נוספת, אך מה שמתסכל בהטלות הוא קצב הגידול האיטי של הדגיגים,ניתן לראות באלבום שלי באקווה סט תמונות של הטלה וגידול דגיגים.
תזונה שלי היא NLS פורמולה A ואושן נוטרישן בשרי וטטרה ביטס ביבש וארטמיה ותולעי דם בקפוא.
משטר של 40% הלחפות מים שבועי באקווריום בוגרים ו 50% כל יומיים באקווריום דגיגים.

לטעמי מלך האקווריום!

https://www.aqua.org.il/modules.php?n...247&highlight=
אסף tmh לא מחובר   הגב עם ציטוט