צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 05/02/2019, 17:57   #1
aviel-bs

הודו לך על 31 הודעות 34 פעמים
סוג אקווריום: 240 ל' צמחיה ודיסקוסים
וותק בתחום: 12 שנים
ברירת מחדל החזקת אקווריום צמחייה (לואטק ואפילו פחות) עם לדים GOQ SAMSUNG

אז לאחר ניסיון עם הרבה סוגי לדים שחלקים החזיקו אבל לא הספיקו,וחלקם הספיקו אבל לא החזיקו ואחרי הרבה נסיונות,הרבה גזם שאבד (פשוט נרקב במים ולא שרד) בשעה טובה שודרגה התאורה באקווריום שלי (ריו 125) לתאורה על בסיס מודולים של לד GOQ.
לפני שאני מתאמץ ומחפש גזם ומבאס את עצמי ואולי גם אחרים שאצלם זה היה מצליח יותר אני רוצה לוודא שאני בכיוון.
אז מה שיש לנו כרגע:

אקווריום בנפח 125 ליטר (גאוול ריו)
פילטר של סאןסאן 100 ל/ש
מצע משומש של איסתא (בתכנון להוסיף עוד מצע מהסוג הזה שפשוט נמצא אצלי באחסון בצד,כדי לעבות את שכבת המצע)
תאורה-13 מודולים של SAMSUNG GOQ, יש כ8 לבנים ו5 כחולים.
מבחינת אוכלוסייה יש כרגע כמה גופים,להקת אנציסטרוסים,להקה של קשת ניאון,כמה קורידורסים מכל מיני סוגים,להקת רזבורות חצויות, אלטישפינוזה ומולי שחור אחד.

השאלות בנוגע לתאורה הן:

1. אני לא מבין גדול (לא מבין בכלל יותר מדוייק) בלומנים,קלווינים ועוד כל מיני מילים גסות כאלה. אני מבין בוואט (בקטנה) ויודע שצריך בערך 0.5W לליטר אמורים להספיק בכל אקווריום שהוא לא הייטק (ואפילו לא לואטק במקרה שלי)-אפשר לדעת מה ההספק של הלדים הללו? האם צריך לחזק אותם?
2. מבחינת הצבעים-הם בסדר? אני אוהב את הגוון שיש לתאורה,אבל יותר אוהב צמחייה משגשגת אז השאלה היא אם יש צורך בשינוי כלשהו (בצבעים) כנ"ל לגבי שינוי בכמויות.
3. אני חושב לחזק אולי טיפטיפה בצבעים של אדום וירוק (ברמה של מודול אחד מכל צבע אולי) יש צורך?
aviel-bs לא מחובר   הגב עם ציטוט