צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 04/05/2018, 19:01   #17
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: 45*94*70 אקווריום צמחיה

ציטוט:
הדשן הרביעי הוא ברזל , למה צריך פוספאט והאם אין לי את זה בדישון הנוכחי ?
פוספאט הוא רכיב מאקרו, אחד משלושה יחד עם ניטראט ואשלגן.
אלו למעשה הנוטריינטים העיקריים להתפתחות של צמח ולכן יש לתסף בכמות גבוהה יותר מאשר ביסודות המיקרו.
כמו כן, בשביל להשיג שליטה ובקרה טובה על יסודות אלו שגם ביניהם יש שיווי משקל באקווריום, אכן רצוי לתסף בנפרד.
כאשר בוחרים בשיטת דישון PPS אז מרכיבים תמיסה אחידה בהתאמה לערכים הרצויים.

להרחבה: https://www.aqua.org.il/magazine/item.php?id=873

אני לא יודע מה קיים בתצורת הדשנים שאצלך מאחר והיצרן בעצמו לא מפרט דבר מלבד מינונים כלליים.
אכזבה שנייה של ADA זו העובדה שאין בכלל דישון פוספאט בקטלוג שלהם.
ציטוט:
ערכה של מתחילים הכל ידני, כרגע לא הבנתי כלכך איך להשתמש ב פדח שהצמחים יגיעו הספק יסביר לי איך להפעיל, ( הבנתי שצריך ברז חשמלי ) אני רוצה להתחיל ידני ולראות איך יתקדם.
אני לא יודע מה זה "ערכה ידנית",
אבל כל עוד לא מדובר במערכת שמזרימה פד"ח בצורה יציבה ולפי תזמון או חיבור לבקר PH - שווה לפח ואף עלולה לסכן את האקווריום.
לדוגמא, יש מוצרי פד"ח שיש צורך של הבעלים ללחוץ על וסת לשחרור גז או אחרות עם קסטות בהוספה.
גימיקים יש בכל תחום - לא צריך להתפתות לקנות אותם.

האקווריום לא קטן ומיועד להייטק וככזה אני ממליץ בחום לרכוש מערכת מלאה יחד עם בקר PH.
ציטוט:
המלצת הספק , איפה לדעתך היא צריכה לשבת ?
למשאבת גלים אין כמעט מה לחפש באקווריום צמחייה.
ואם כבר בוחרים למקם ראש כח ליצירת זרימות, רצוי בשליש התחתון של האקווריום ולא בפני המים.
ציטוט:
הספק המליץ שלפי השיטת גידול הזאת צריך משאבת ערבול בכדי שהמים יתערבבו ,
מסכים שיש צורך בזרימות ומים עומדים זה רע. אבל לא חושב שזה לגיטימי לתפוס על זה גל ולדחוף מוצרים לא הכרחיים.
ציטוט:
תאורה פירטתי בפוסט הראשי
פירטת אך ורק על הספק של 95w.
מאחר ומדובר בלדים ולכל לד יש נתונים אחרים, נצטרך פירוט קצת מעבר. לפחות דגם הגוף או מפרט רחב יותר מהיצרן.

----------

אני מבין שהדברים נרכשו דרך חבר שהוא גם מחובר ליבואן ADA בארץ.
אם לא היית רושם את הדברים האלו - מה שקופץ לראש מהתיאור זה מוכר שמנסה לדחוף מוצרים על חשבון חוסר ידע של הלקוח (וזה קורה המון).
מציע לעשות שיעורי בית ולהבין תהליכים לעומק לפני שרצים דווקא למוצרים של ADA, שאני באופן אישי פחות ממליץ עליהם גם אם אתה מקבל אותם בחינם.

מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט
מעיין, הודו לך על ההודעה: