צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 25/01/2016, 13:54   #1
crazyd

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
Question התייעצות לגבי פרוייקט שיקום אקווריום

שלום חברים, אשמח לשתף אתכם בתהיות שיש לי בנושא פרוייקט שיקום אקווריום שלקחתי על עצמי ולשמוע רעיונות והצעות.
אז ככה, לקחתי על עצמי לשקם אקווריום מאד כושל (תמותת דגים גדולה, איכות מים גרועה, ציוד קלוקל) ולהרים אותו לאקווריום מתפקד באופן מלא. אקדים ואומר שבמסגרת לימודיי באוניברסיטה אני לומד על איכויות מים ותחזוק מערכות סגורות לגידול דגים (מעבר לניסיון של שנים בתחזוק אקווריומים) אז צאו מנקודת הנחה שאת כל הבסיס אני כבר יודע ומבין (סוגי פילטרים, ביוסייקל, חמצון, חימום וכד'...).
אחד מהשלבים הראשונים שאני מעוניין לעשות זה לנקות את "הדקורציה" באקווריום. האקווריום מכיל אבנים שונות (גדולות), קונחיות גדולות (מקום מחבוא מוצלח לדגים) ואלמוגים מאובנים. בנוסף יש עוד כמה קישוטים מפלסטיק. שמתי לב שעל כל מה שיש במים התחילו לצמוח סוג של אצות דמויות שערות ירוקות. לא יודע מה האצות האלו אבל אני משער שהן התרבו בעקבות איכות המים הלא טובה. אני חושש שעם החלפת חלק מהמים ושיפור איכותם האצות ימותו ויצרו זיהום חדש במים וכל עבודת השיקום תהיה לשווא. חשבתי על להוציא את כל הדקורציה ולייבש אותה במטרה שהאצות ימותו ואז לשטוף את הכל במים ולהחזיר לאקווריום... נראה לכם שיעבוד? אם לא אני אשמח לשמוע הצעות או רעיונות שונים איך לנקות את הדקורציה בקלות.
בנוסף, כחלק מהשיקום, אני רוצה לנקות עד כמה שאפשר את המצע התחתון באקווריום. הבעיה שמדובר בחול די עדין, כלומר שואב רפש רגיל ישאב אותו מאד בקלות.. יש רעיונות לאיך לנקות את החול (ברור לי שאי אפשר באופן מוחלט, אבל אני רוצה כמה שיותר נקי ממשקעים).

את כל הציוד (פילטר, חמצן, חימום) אני מחליף בחדש.

תודה לעוזרים!
crazyd לא מחובר   הגב עם ציטוט