צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 24/06/2005, 10:41   #10
תום-הבן

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תודה רבה לכל המגיבים

תודה לכולכם
נעים מאוד להכנס ולגלות כ"כ הרבה תגובות בזמן כ"כ קצר.

** כן מדובר בארנטי-סטרס . המוכר בחנות כינה את זה קונדישינר וכך גם כתוב על הבקבוק.

ולגבי כל יתר התגובות אנסה לסכם ולהסיק מסקנות:

1. הוצאת מים .
מסקנה - רצוי באמצעות צינור יניקה ולא עם כוס .
שאלה - האם 10% מהמים באק' מספיק פעם בשבוע? בהנחה שאני הולך על דג-קרב או גופים או שמא רצוי יותר ?!

2.הכנסת מים.
מסקנה - מים שאני מכניס צריכים לעמוד כ 3 שעות בחוץ ללא כיסוי כדי שהכלור יתנדף.
ורצוי להכניס אותם באותה שיטת צינור כדי למנוע מהדגים סטרס.
שאלה 1- האם אני צריך להוסיף למים החדשים (שנמצאים בהמתנה) גם את הקונדישינר/אנטי סטרס - אנטי-כלור , יהיה שמו אשר יהיה.
שאלה 2 - האם אני עושה הכל בבת אחת ? - מוציא 2 ליטר / מכניס 2 ליטר , או ?

3. פילטר.
יש לי פילטר פנימי/פינתי קטן שהגיע עם האק' כמו זה:

http://www.aqua-shop.co.il/scripts/S...49468739330752

בתחתית הקופסא/פילטר יש חצץ בדומה לחצץ שמרפד את האק' עצמו ומעל לחצץ נמצא הצמר פרלון. כדי לנקות את הצמר אני צריך להכניס יד ולהוציא את כל הקופסא כולל הצינורית של המשאבה, לפתוח , להוציא את הצמר , לנקות , להחזיר לקופסא ולהחזיר את הקופסא/פילטר חזרה לתחתית האק'.
מסקנה 1 - לא צריך פילטר חיצוני.
מסקנה 2 - לנקות את הצמר עם מים שנשאבו מהאק' .
שאלה 1 - האם יש פילטר פנימי נוח יותר במחיר סביר (ביחס לאק' שלי) שיתאים לי ?
שאלה 2 - האם אני חייב לנקות את הצמר כל שבוע או שמא ניתן לעשות זאת בתדירות נמוכה יותר
כמו חודש ?
שאלה 3 - האם אני צריך שואב רפש? ללא קשר לצמר פרלון של הפילטר.

4. מה זו מדיה ביולוגית?
יש לי בתור קופסת הפילטר את האבנים השחורות האלה, אני קורא לזה חצץ אבל האמת שזה נראה לי עכשיו יותר כמו אבני טוף - האם זו מדיה ביולוגית ?

5. דגים
לא מתאים לי עכשיו להתעסק עם השרצות (אולי מאוחר יותר כשיהיה לי יותר נסיון) לכן המסקנה שלי היא להכניס רק דג-קרב אחד ולהנות מיופיו לבנתיים .
שאלה - האם דג קרב יכול לחיות טוב עם גופים באותו אק' ?

* עניין חדש וחשוב *
האק' פועל כאמור (ללא דגים) כבר יותר משבוע עם פילטר/משאבה פעילים כהכנה להכנסת דג/ים חדש/ים.
היום שמתי לב שלאורך כל הפינות של האק' (לאורך הגומי שמדביק את פינות הזכוכית) יש לכלוך לבן כזה וכשנגעתי בו (בקצת ממנו) הוא ירד למים ונראה כמו (נזלת) פטריה שלפעמים נוצרת במקלחות כשמשהו עומד הרבה זמן במים.
השאלה היא האם זה טוב ולהשאיר את זה כך , או האם להוציא את המים , לנקות את האקווריום ולהכין אותו מחדש לקראת הדג/ים ?

תודה לכם
תום-הבן לא מחובר   הגב עם ציטוט