צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 09/04/2019, 10:05   #2
מעיין
ראש צוות תוכן ומערכת AquaDex

הסמל האישי שלמעיין

הודו לך על 489 הודעות 569 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: נרגש להציג את ה45L הייטק שלי, תמונות ושאלות

ברוך השב!

ציטוט:
שמתי ראש כוח של 200ל/ש שמקטין את הבועות ומפזר אותן בטירוף לטובת ניצול מקסימלי של גז
אני מבין את הרעיון ליצור ריאקטור פנימי, אבל אופן היישום לא טוב. יחד עם פיזור הבועות, אתה גם עלול ליצור תנועה רבה מדי באקווריום ובגדל כזה - תנועה רבה על פני המים, מה שעלול לגרום דווקא לתוצאה הפוכה - פחות גז מומס במים.
יש מדריכים לבניית ריאקטור בצורה טובה ואיכותית ואפילו עד 100% מיסוס הגז.
ציטוט:
אין לי סולנואיד כרגע מחכה שיגיע מאיביי אז אני מפעיל את הפדח בצורה ידנית כל פעם
השאלה אם לאחר שיגיע הברז - הוא יחובר לשעון שבת או לבקר PH?
נכון לעכשיו, איך אתה מחליט מתי להפעיל את המערכת ומתי לא?
ציטוט:
להבנתי רצוי מאוד לדשן במקרו ומיקרו, אני לא רוצה להכין בעצמי כי זה מרגיש לי שצריך מקום איחסון לכל העניין הזה
אכן יש צורך בדישון מלא וסדיר.
מקום האחסון הוא אותו מקום אחסון ולכן לא כ"כ מבין את השוני.
מסכים שבאקווריום נאנו יותר חסכוני באופן כללי.
ציטוט:
להבנתי אני צריך גם אשלגן פוספט חנקן וטרייס, פיספסתי משהו?
מהגיליון טרייס וברזל כבר יש לך.
אכן יש צורך בחנקן, פוספאט ואשלגן (NPK).

אני מעדיף מוצרים נפרדים על מנת שיהיה לי יותר נח לבצע "תיקונים" במידת הצורך.
בגישת הדישון PPS משתמשים בתמיסה אחידה, אמנם היא מורכבת לאחר ותוך כדי בדיקות קפדניות של הערכים.
תמיסה סטנדרטית אחת יכולה להתאים באופן מושלם לאקווריום אחד ואילו לאחר לא.
ציטוט:
יש ברשותי את המדיד הכחלחל הזה, תוך כמה זמן הוא אמור לשנות את הצבע שלו? רק אחרי משהו כמו 5 שעות הוא נהיה ירוק צהוב כזה ואז אני מחליש את הלחץ קצת.. זה אומר שלוקח זמן לפדח להיקלט? אולי בגלל שיש תנועה על פני המים מהפילטר? אני קצת חושש להשאיר את האקווריום ללא תנועה על פני המים, שאני אשכח להרים את הפילטר בלילה ושהדגים יחנקו.
אתה עושה הכל בצורה ידנית ובעצם מסכן את האקווריום, הן בחוסר איזון לצמחים והן בקפיצות מסוכנות של ערכים לדגים והחסרי חוליות.

אתה צריך להתחיל להקפיד יותר על אוטומציה,
חיבור מערכת הפד"ח בצורה טובה יותר עם ברז חשמלי ואף לשקול חיבור לבקר PH.
את הפילטר אתה לא צריך לעלות בלילה; במידה ויש חשד למצוקת חמצן בלילה - חבר משאבת אוויר לטיימר.
אקווריום צמחייה לא מחייב חנק דגים בהיעדר זרימה - משתנה מאקווריום לאקווריום ולכן אני מציע קודם לבדוק ורק אח"כ להחליט על דרך פעולה בלילה.

5 שעות לקבל אינדיקציה של צבע ירוק (כ-30ppm) בהחלט מעיד על בעיית מיסוס של הגז במים.
ציטוט:
האם אתם חושבים שלקחת ווסת קטן ולשים לו שני מתאמים לטובת בלון סודה סטרים זה רעיון אידיוטי לחלוטין או ניתן ליישום? אני מודע לזה שעדיף מלכתחילה להשקיע בווסת נורמלי, זאת כנראה הטעות הכי גדולה שעשיתי פה, אבל נו מילא.
לא הבנתי, מלבד הברז החשמלי שחסר - אין ווסת?
ציטוט:
צא לי להיתקל ביצור קטנטן על הזכוכית שהבנתי שמכנים אותו הידרה ושהוא מסוכן, הוא מהווה בעיה כלשהי?
אפשר תמונה?

נערך לאחרונה על ידי מעיין, Tuesday 09/04/2019 בשעה 10:18.
מעיין לא מחובר   הגב עם ציטוט