צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 14/04/2018, 14:21   #33
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: נקודות לבנות בצמחייה הייטק

לא מדובר על טיפולים באופן כללי אלא על הטיפול הספציפי הזה, בתנאים האלו.
אני מבין שקל להשליך טיפולים דומים שנעשו בתנאים אחרים למצב כזה אך יש פה שוני משמעותי
שפירטתי אותו גם לגבי הדגים וגם לגבי הצמחים.

לא דיברתי על "אסונות" אין צורך להגזים, דיברתי על נזקים אפשריים שיתכנו בתנאים האלו. ובחישוב של סיכון
מול סיכוי במקרה הזה שווה לקחת נשימה עמוקה ולא להכנס להיסטריה ולשפוך חומרים שעלולים להסב יותר
נזק מתועלת. ואת זה אני אומר בתור אחד שמשתמש לא מעט בחומרים חריפים שלא נמצאים בארון של כל חובב,
אבל רק כשזה באמת נדרש ובהתאם לנסיבות, בעיקר בקרנטינה. במיכל הראשי נדרש משנה זהירות נוסף.
במקרה של נקודות לבנות ללא ספק יש מרחב פעולה גדול יותר, אם היה מדובר בקולמונריס שיכול להתפתח
לתצורה אלימה, כמובן שהגישה שלי היתה אחרת והייתי ממליץ להתחיל טיפול תרופתי ישר ולא להסתמך
על חומר טבעי.

אני לא מבקש ממך שום דין וחשבון חלילה, הכוונה שלי בפירוט היתה על מנת להבין את הגורמים שהיו מעורבים
במקרה הספציפי שכן כפי שציינתי שוני בתנאים ובהרכב האקווריום קשור מאוד להיתכנות ואפקטיביות הטיפול
במיוחד אם עוקבים אחרי הערכים תוך כדי וצופים בעליות שנגרמות עקב הפגיעה במושבות הבקטריות.
אין לי מושג איזה אקווריומים אתה מחזיק, אבל אני בטוח שאם היה לך אקווריום הייטק עמוס בצמחים עדינים
שהשקעת באיזון שלו לא מעט היית חושב פעמיים ושלוש לפני שהיית שופך לתוכו תרופות כאלו ואחרות. והראייה
לכך היא כמות החובבים בעלי מיכל כזה שמעלה שאלות רבות כאלו בפורום במקרה של מחלות בגלל החשש המוצדק
שלהם לטפל בתרופות הרגילות במיכל ולרוב מעדיפים את השימוש בחומרים הטבעיים.

להכליל את כל אקווריומי הצמחייה תחת אותה כותרת ואותה גישת טיפול זה פשוט לא נכון מבסיסו.
יש הבדל תהומי בין לאוטק להייטק על שלל הוריאציות שבהם...
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט