צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 12/08/2018, 14:42   #1
אוריהה

הודו לך על 6 הודעות 8 פעמים
ברירת מחדל ריף סוסוני ים

שלום לכל החברים,

בעקבות עץ התחרות של התמונה היפה ביותר יצא לי לצלם מספר רב של תמונות ואז אמרתי לעצמי למה לא לפתוח עץ מסודר ולהציג את האקווריום..?

אז ככה, אקווריום ( נאנו? ) ריף של כ150 ליטר ברוטו הכולל:

תאורת לד.
פורק.
מקרר.

מבוסס על מי ים ומי ברז.
המערכת רצה חצי שנה.
כוללת מספר אלמוגים ואצות מיוחדות, 2 פרקולות ו- 4 ביביי סוסוני ים בני כשלושה שבועות ( אצלי שבועיים ).
יש לי את ערכות הבדיקה של רד סי + תוסף abc+ גם של רד סי.
כרגע מתבסס על החלפות מים שבועיות של 10 אחוז ולא נדרש לתסף.

למי שלא מכיר אותי אז בעבר התעסקתי מספר שנים בגידול ורביה של סוסוני ים ( בעבר כתבתי על כך מאמר מיוחד פה בפורום ).

עכשיו החלטתי לנסות לשלב סוסונים באקווריום ריף רגיל, אם היו שואלים אותי לא הייתי ממליץ על זה כלל ( בטח לא על קטנים ). אוסיף ואומר שאחוזי השרידות אצל חובב הם אפסיים בד"כ ובטח שבמערכת משולבת עם דגים ולא ייעודית.

הורדתי את הזרימות למינימום, שמתי רשת צפופה על האוברפלאו ואני רואה שהם למדו להסתדר ולא נשאבים לשם.

עכשיו הבעיה העיקרית שלי היא שהם דורשים האכלות קבועות במשך כל היום.
בגלל הגודל שלהם הם עדיין לא יכולים לאכול מהקופיפודים שעל הסלעים ולכן דורשים ארטמיה מובקעת.
בנוסף בכוונתי להרגיל אותם לקפוא מבלי לטנף את המים של האקווריום.
לכן משטר האכלות הוא כזה:
3 פעמים ביום אני שופך ארטמיה מובקעת באקווריום ( אחרי כרבע שעה רוב הכמות נשאבת לסאמפ ) ולכן יצרתי מקולונה נקודת האכלה קבועה, אני שופך בקולונה ארטמיה והיא נשארת שם ולא מתפזרת במים. הארטמיה יוצאת משם לאט במשך הזמן והסוסונים לומדים שבאיזור הקולונה יש ארטמיה קבוע.
זה יעזור לי בהמשך להרגיל אותם לקפוא בגלל שרק בנקודת האכלה הם רגילים לקבל את האוכל וככה הם ידעו להגיע לקפוא בלי שאצטרך לפזר בכל האקווריום וזה גם ימנע מהדגים להגיע לחטוף להם את האוכל הקפוא.

בקיצור אני יעלה קצת תמונות, אם יהיה למישהו כוח לערוך ככה שהם יופיעו בעץ בגודל מלא אני אשמח ( תמיד מסתבך עם זה )
קבצים מצורפים
סוג הקובץ: jpg סוסון 1.jpg‏ (56.0 KB, 100 צפיות)
סוג הקובץ: jpg סוסון 2.jpg‏ (59.0 KB, 89 צפיות)
סוג הקובץ: jpg סוסון 3.jpg‏ (58.3 KB, 47 צפיות)
סוג הקובץ: jpg סוסון 4.jpg‏ (61.9 KB, 71 צפיות)
סוג הקובץ: jpg סוסון 5.jpg‏ (110.5 KB, 53 צפיות)
אוריהה לא מחובר   הגב עם ציטוט
אוריהה, הודו לך על ההודעה: