צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 23/04/2019, 16:37   #66
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: אמביציה, תלות ושכרון מעמקים || יום 001.

תודה מעיין,

אשמח אם תוכל לחדד את הנקודה לגבי התייחסות המושגיות של "כרגע" ע"פ מה שכתבתי.

כפי שכתבתי, ואשמח אם תאיר את עיניי מה לא מובן שאוכל לנקוב להבא ביותר דיוק וקליעה, אני שם כרגע בצד את נושא המליחים, וממשיך עם המיכל הקיים, עם תכולתו, עם האוכלוסייה ועם הצמחייה כמיכל לאוטק שעתיד להיות מיכל מליחים ביום מין הימים.
שעיקר הדבר בא לידי ביטוי בצמחייה המיועדת, שהיא למעשה כל ה"טררם" במיכל.
אם ייצוב המערכת נמדד בחודשים, אחלה, אין בעיה.
כפי שאמרתי אני חושב שאני אזדקק לתקופת הסתכלות של שלושה עד חצי שנה לפני שאתחיל להמליח את המיכל, זה הוא הזמן המדיד שהגדרתי מתוך קריאה של הסיטואציה דרך הצלבות של מיכלים דומים שהוקמו, כמובן, שאם אהיה זקוק לעוד זמן, גם סבבה.
כאמור אין לי באמת מושג כמה זמן זה ייקח, היות וזה הוא המיכל צמחייה הראשון ברשותי, אך בו זמנית אני פה בשביל להציק, לשאול, לעדכן ולשתף. (:

דווקא מתוך מחשבה על פרקטיות, אני מראש "מגדיר" את הקשיים שקיימים במיכל במתכונתו הנוכחית, ומנסה למצוא נקודות השקה בין המיכל הקיים, לבין מיכל מליחים היפותטי, שזו אגב שאלה, לא קביעה חד משמעית.

שהן - הצמחייה, ערכי המים והדקורציה.

לכן לדוגמא העליתי את נושא ה"מהפך", את נושא ערכי המים (קשיות, חציצה וה-ph) ואת נושא אוכלי האצות, כי אלו דברים שקיימים כרגע, regardeless למים מליחים או לא.

נושא המסלעה, שהינו חלק מנושא המהפך, הועלה כשאלה למיכל הקיים, ולא למיכל מליחים, אני מבין שהוא עלול לעלות את הקשיות של המים, אוקיי קיבלתי, עדיין לא הבנתי באיזו מידה המסלעה עלולה לעלות את הקשיות של המים, ומה עלולה להיות ההשלכה של כך על הצמחים?
ומה הן בכלל ההשלכות שבין קשיות המים לצמחים?

לגבי האוכלוסייה, מקריאה ארוכה גובי קשת חי גם במים מליחים, וגם הג'פוניקה (בלי להיכנס לעובדה שביצים לא מתפתחות במים מליחים, רבייה זה לא משהו שמעניין אותי כרגע כלל).

הבעייתים לכאורה הם הסיאמיים, שאני לא מוצא פואנטה לדבר עליהם כרגע, במיוחד בשל העובדה שהמגדל ממנו נלקחו, ישמח מאוד לקבל אותם בעתיד כבוגרים בגודל מקסימלי.

כך שאני "נסגרתי" על מה שאני רוצה, אני מודע לכך שזה לא דבר סטנדרטי, ויש המון "אבלים" בכל משפט, אבל ( חה חה חה), זה הוא המצב הנתון (שוב, קשיות, חציצה, ph), ואשמח לדעת איך ניתן לעבוד איתו.

לכן אני מנסה כמה שיותר לנתב את השאלות שלי שיהיו בעלות אוריינטציה למים מליחים, גם אם בפועל כרגע המיכל הוא לאוטק צמחייה מים מתוקים.
הייתי שמח אם תוכל להציע דרך אחרת להנגיש את הנושא.
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט