צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 24/01/2020, 10:50   #13
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 27 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסףכ צפה בהודעה
כל הכבוד על העץ המושקע וההשקעה, רק מלקרוא מקבלים כמה טיפים טובים
תודה
תודה אסףכ;

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ytz צפה בהודעה
ווווווווווווהו מדהים איזו השקעה
ואיזה שיתוף מפורט

לגבי המצע המדושן אתה יכול לקנות אדמה שנקראת אנג'וי מהיידרושופ שכבר כוללת לך את כל המרכיבים האורגניים
לגבי העצוב הייתו מציע להזיז את כל הדברים מהחזית זה ננו וכל דבר מעמיס

בהצלחה רבה
תודה ytz;
לגבי המצע: כל הרכיבים היו (לקחתי מאסףכ כי רציתי להקמה לאקווריום אחר שמתכנן ותודה לו על כך) כך שלא רציתי להתחיל להתרוצץ בחיפושים כל מה שהייתי צריך לעשות זה לקרוא מה התפקיד של כל רכיב במצע ולבנות מתכון למצע בשבילי (הוא מבוסס ממתכונים פה באתר).
לגבי מה שמקדימה זה נטו מדחום ודרופ צקר.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי יוסי אוחנה צפה בהודעה
יפה מאוד
תמשיך לעדכן . נראה שהולך להיות מעניין ...
תודה יוסי אוחנה;
אנסה להמשיך לעדכן בזמני הפנוי.. וכן הולך להיות מעניין (למרות שברגעים אלו אני הייתי מעדיף שלא יהיה מעניין והדברים ילכו כמו שתכננתי).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי Highvaknin צפה בהודעה
ישר כוח על התיעוד 👍🏻
תמשיך לעדכן
ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסף_ צפה בהודעה
תודה על השיתוף והפירוט, נהנתי לקרוא

עוקב
תודה אסף_ וHighvaknin;

ציטוט:
פורסם במקור על ידי amfri צפה בהודעה
הכבול הוא מרכיב עיקרי במצע .
זה הספק העיקרי של חומר אורגני ובנוסף יש לו יכולת cec גבוה (קליטת חומרי הזנה
ושיחרורם באופן איטי) לא הייתי מוותר עליו.
תודה amfri;
לקחתי את זה בחשבון, האקווריום הולך להתבסס על דישון נוזלי כך שהצמחים לא יהיה תלות במצע.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסףכ צפה בהודעה
דרך אגב, מה גובה הקוורץ?
תודה אסףכ;
גובהה הקוורץ בין 4-5 ס"מ, בגלל שהמצע תפור ברשת אז הקוורץ תפקידו העיקרי הוא רק לאפשר לשתול בתוכו כך שהגובה רק ישנה לכמה קל יהיה לשתול (כמובן שהוא גם דואג שהרשת עם הדישון לא תעלה למעלה אבל זה אפשרי גם עם פחות).

ציטוט:
פורסם במקור על ידי SpongeBob צפה בהודעה
כיף לראות עצים כאלה.

אני לא מפחד ממצע DIY (יש לי) אבל לנאנו הייתי הולך על מצע מדושן מוכן. חצי שק 4( ליטר) מחובב שלא השתמש עולה 100 שקל בערך.
ציטוט:
ומצע מוכן + רשת + קוורץ עולה 20 ש"ח והגזמתי מעט
בנוסף בכל המקרים שקראתי עליהם המצע המוכן מתפורר אז מה הייתרון שלו?
ציטוט:
פורסם במקור על ידי SpongeBob צפה בהודעה
- מראה הומוגני של המצע.
- קיים בצבעים.
- חרסית תפוחה היא חרירית ולדעתי זה אומר שההשרשה הראשונית בה טובה יותר, וגם יש יותר שטח פנים לבקטריה.
ציטוט:
1. עניין של טעם
2. גם קוורץ
3. לא חשבתי על זה - למדתי - תודה
4. חשבתי על ייתרון משמעותי לסיבה 3 ואני לא בטוח שזה נכון שדשא אני לא יודע אם יצליח עם מצע קוורץ שמרחיק אותו מהמצע המדושן - אבל צריך לשמוע ממי שיש לו נסיון
שוב תודה
אני שמח על הדיאלוג כי אחרת לא הייתי כותב על זה.
כאמור התכנון הוא הייטק עם קו של סלעים באמצע שמאחורה צמחי גבעול ומקדימה צמח דשא.
ובגלל שידוע לי שבסופו של דבר יבואו שרימפסים אז רציתי לשים מצע מדושן כדי שיהיה לי את האפשרות להפחית בכמות הדישון כדי לא לפגוע בשרימפסים.
נכון שאפשר להביא מצע מדושן אבל כל הרכיבים הכול כולל הכול מהרשת עד לחומרים למצע המדושן ועד לחוט דייג היו לי כך שבחרתי להשתמש בזה.
שוב מדגיש האקווריום ידושן בדישון נוזלי ויתבסס על זה, המצע הוא נטו בונוס.
שניכם צודקים ואילו לא היו לי כל החומרים אז כנראה ושהייתי בוחר במצע מדושן מוכן (יתפוס פחות גובהה==יותר נפח לדגים וצמחים).
אחרי שעניתי לכולם אז אמשיך לעדכן.
לצערי העדכון לא יכיל פרטים והרבה תמונות וגם לא יהיה חיובי.
כאמור הקמתי את האקווריום לפני יומיים ועוד שהקמתי גיליתי שהווסת co2 בורח ממנו גז באותו רגע לא ידעתי מה לעשות אז אני לקחתי את הווסת השני שלי שפחות טוב (למרות שהיצרן שלו זה EHEIM) כי יש לו רק שעון אחד והצינור שלו קטן מהסנדרט כך שלא יכול לחבר ברז חשמלי, אז אמרתי לעצמי שיפעל 24\7 בכל מקרה בחודש וחצי הקרוב האקווריום לא יאוכלס אז לא מפחד מהרעלה כך שיהיה לי מספיק זמן להזמין חדש.
אחר כך הקמתי והיה קצת מלוכלך (הוספתי פומיס לפילטר העליון שלא עבר שטיפה יסודית)

תסלחו לי על התמונה אבל תכננתי לצלם למחורת שהאקווריום יהיה יותר בהיר כך שזאת התמונה היחידה.
אחרי שלוש שעות ממילוי המים גילתי שהמחמם לא מספיק חזק (מחמם 50W של גבו) והטמפרטורה עלתה מ9 מעלות (היה דיבור על זה שביום שלישי זה היום הקר ביותר בחורף... ומלאתי ישר מהברז..) ל14. אז החלפתי למחמם סיני אחר שיש לי (100W יודע שיכול להחזיק את האקווריום נהדר.
אחרי זה פיניתי זמן להתחיל לאסוף ומר להעלות פה באתר.
יום עבר ובבוקר גילתי שלושלית מסביב לאקווריום ולצערי שבגלל שקמתי מאוחר ומיהרתי לתיכון אז רק ניגבתי ולא ניתקתי את הפילטר מהחשמל.
שחזרתי הבייתה רק קיוויתי שמדוב רנטו באדים (כל פעם שפתחתי את המכסההוא היה מלא במים שהתעבו... במיכלים בעלי מכסה כזה ידוע שיש בעיה שהמים שמתאדים ומתעבים בסופו של דבר מוצאים את הצמם על הארונית שעליה יושב המיכל.) גילתי המון מים, ירד רבע ממפלס המים האקווריום, דבר ראשון שעשיתי זה לנתק את הפילטר, co2 ושאר החשמל ולנגב.
אני גיליתי שמקור הנזילה היא מהחיבור בין הצינור לגוף של הפילטר העליון.
ניסיתי כבר פעמים לאטום אבל אחרי כמה שעות ראיתי שדולף פעם בכמה שניות טיפה והבנתי שבגלל שדובר בהדבקה של שני גופים שזזים כל הזמן אז לא יקח הרבה זמן וזה ינזל מחדש.
מאז הפילטר מנותק. אז אמרתי נעבור לפילטר חיצוני אבל לא רציתי אותו מלחתחילה כי צריך למצוא לו מקום, להתחיל לפרק ולחתוך ולקדוח חורים לצינורות לעבור ואמרתי חבל להרוס נשתמש במה שיש.
התכנון שלי היה זה לרוקן את המים למיכל ולפרוס פלסטיק כדי לא ללכלך ולבצע את העבודה אבל שבגלל השורש (שמלחתחילה לא רציתי לשים כי יש לי נסיון רע עם גזעים שגם אחרי שנים כן שנים מוציאים צבע) שפלט המון צבע ופריחת בקטריות המים מאוד עכורים.
בקיצור בלי לבלבל את המוח אני הולך לפרק הכול ולהתחיל מחדש.
בגדול התכנון העכשיו הוא לפרק הכל, לשים מתחת לאקווריום קלקר שיגביהה אותו ולהקים מחדש ללא השורש ולמלא מים חדשים וכמובן לדשן אותם.
בעיות שחושב שיכול לקרות:
התכנון לשים פילטר ליד האקווריום אבל הגובה שלו יהיה נמוך ממפלס המים (אי אפשר למקם פילטר חיצוני גבוהה יותר כי הוא נועד לעמוד בלחץ ואם נשים גבוהה חוק הכלים השלובים לא יעבוד ויווצר תת לחץ כך שיכול לגרום לנזילות\שהפילטר יעבוד ללא מים כי ימשוך יותר מים ממה שיכנסו).
דבר שני זה אם הוא לא יעבוד אז בעצם הרסתי את האפשרות לפילטר עליון שיכול להיות שהפיתרון זה רק אטימה חדשה וטובה.
יתרונות בפילטר חיצוני:
פחות נידוף של co2
הגדלת נפח המים (במקה הנל מדובר רבעוד 5 ליטר) מה שיעלה את הנפח הנטו ל25 ליטר.

תמונה להמחשה בלבד למה שניהיה מדובר בתאורה 6500K.
רק להבנה שהיה רקע שחור בגלל הנזילה הסרתי אותו כך שמרוב שעכור לא ניתן לראות את הקיר שמאחורה, אפשר לראות משהו רק עם התאורה (לפחות יודע שהיא מספיק חזקה).

להלן הגיליון הטכני שהכנתי אתמול לפני שהשתבשו העניינים.
בכל אופן זה הולך להשתנות בגלל שמקים מחדש.

כללי
‏‎קטגוריה (טבעי/לאוטק/הייטק): כרגע מידטק השאיפה להייטק עם צמחים של מי ברז
‏‎אורך‫/עומק‫/גובה ‫(‬בס‫"‬מ ובהתאמה‫):‬‬ 38 רוחב על 20 עומק על 35 גובה
‏‎ותק האקווריום (החל מהיום הראשון: לא ידוע
‏‎ותק האקווריום (במתכונתו הנוכחי: יומיים
‏‎נפח האקווריום ברוטו: 26.6 ליטר (לא כולל חצי ליטר בפילטר עליון)
‏‎נפח האקווריום נטו: בערך 22 ליטר
‏‎מותג האקווריום: לא ידוע, הוצאתי את המדבקה של היצרן

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו' :מי ברז
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא): לא נבדק
‏GHדרגת הקשיות הקבועה: לא נבדק
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית: לא נבדק
‏PH (דרגת החומציות: אבדוק ואעדכן.
‏‎פד"ח (רמת הפד"ח במים: כרגע עוד מכוון את המערכת והשעיפה שיהיה בבועת בדיקה ירוק (30ppm).
‏‎דרגת מוליכות/מומסים: לא ידוע
‏‎דיווח טמפ‫רטורה:‬ יהיה בן 24-25
מצג הניטראט‫:‬ צריך לבדוק
‏‎מצב הפוספאט‫:‬ לא ידוע

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: diy מתכון משולב מהאתר ושלי.
סוג מצע שתילה: קוורץ צבע טבעי (השתמשתי בו בעבר וכל פעם עבר שטיפה וייבוש לצערי התערבב עם מצע אחר)
‏גובה מצע מדושן: 3 ס""מ
‏גובה מצע שתילה: 4-5 ס"מ תלוי במקום באקווריום (יצארתי גבעה אבל קצת התחרבש בהקמה עם האבנים ומילוי המים)
רשתות הפרדה למצע המדושן (כן או לא: המצע תפור בתוך רשת יתושים.
להלן החומרים:
שכבה ראשונה: פומיס
שכבה שנייה: המצע המדושן האיפה הייתה לא לעבור את ה50% חומר אורגני.
15% המוס
30% סיבי קוקוס
25% ורמיקוליט
30% פומיס
+ חצי כוס חד פעמית של אוסמוקוט 12.
‏‎פילטרים: ראש כוח פנימי שמעלה את המים לפילטר עליון. עושה 400 ליטר לשעה (זה מה שהיה מובנה באקווריום)
‏סוגי המדיות המפלטרות: מדיות קרמיות מעובב חלק של סרה וחלק לא זוכר + נסיות עם קצת פומיס (קראתי איפשהו פה באתר שיכול לשמש כמדיה טובה)
‏יחס פילטור לנפח נטו: 18\1

‏‎תאורת לדים - יחס לומנס לליטר‫:‬ 70 לומונס לליטר
‏‎תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג)‫:‬ מדובר בתאורה diy שמורכבת משתי גופי לד שכל אחד הוא 7W שמורכב על גוף קירור

‏חומרה ב'
גוף חימום: 100W
‏‎דקורציה: שורש קטן וכמה סלעים לא זוכר את שמם
‏‎סלעיה: יש לא זוכר שם
‏‎משאבת אויר: אין
‏‎מאווררים‫:‬אין
‏UV: אין
‏‎קירור: אין כרגע
‏טכנולוגיית החלפת מים: יעשה בשיטת הדליים
‏‎מערכת פד‫"‬ח‫ (פרט בבקשה):‬ בלון 3.5 קילו עם ווסת חד שעון של EHEIM מזמין ווסת חדש דו שעוני שיופעל עם משעון שבת

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: לא יודע כרגע
‏‎משטר תאורה: 8 שעות
‏‎סוג הדישון: נוזלי- ברזל ואשלגן פעמים בשבוע, אקסל ודשן נוזלי כללי של API כל יום.
‏‎זני הצמחיה:
‏‎אוכלוסיה: נראה מה יתאים
‏‎הזנה: תלוי באוכלוסייה שתיהיה
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט