צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 05/12/2018, 23:07   #22
משה
אחראי תחום מלוחים

הסמל האישי שלמשה

הודו לך על 186 הודעות 212 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה יהיה ?,מתי יגמר הסיוט עם הטפיל הזה ??

העניין מאוד מאוד פשוט כך שאין צורך להסתבך
אתה משתמש במי ברז או אוסמוזה נכון? אין דרך אחרת ...
עכשיו אתה משתמש במלח איכותי של חברה מוכרת? פנטסטי (אחרת תחליף בזה לא כדי לחסוך)

זהו מספיק, המלח כבר יעשיר את המים במינרלים הדרושים החלפת מים של 7-10 אחוז פעם בשבועיים יעשו את העבודה
הייתי אפילו אומר שאין סיבה במקרה זה לבדוק בכלל את הPH (ואני בכלל לא נכנס בדיוק הבדיקה שלך באמינות החברה ואם בדקת באותו שעה ביום וכו' כאן זה מיותר)

אני לא מבין את כותב שאתה לא מוסיף כלום למים לעלות את הPH
אבל מנגד אתה כותב "אני מתסף אלק' של רד סי 4 מ"ל כל יום ל200 ליטר וזה לא עוזר"

amirbas זכותך לא להסכים שים לב לא אמרתי להוריד PH אמרתי לא להתעסק איתו שלא לצורך במרינה חד משמעי אין צורך ראה הסבר בתחילת הודעה זו
מה זה "PH טבעי"? בים באזורים שונים ובימות שונות יש שוני?

התעסקות עם הPH עלולה במקרה זה לגרום יותר נזק מתועלת
מה לגבי צפיפות למה להוריד במרינה הרי בים היא שונה (ואני בכלל לא מזכיר את השוני בין הים התיכון לים האדום לדוגמה בצפיפות המים)

אגב ללא קשר למרינה גם בריף הוספה של אלקליניטי ללא התיחסות לקלציום ומגנזיום היא לא נכונה חייב לאזן בן השלושה ושוב במרינה זה מיותר
זה שבים הפתוח יש נתון כזה או אחר לא אומר שצריך לשמור עליו בקנאות מבלי להבין....
לדוגמה אקופורה באילת צומחת באזור הסמ בשנה ואילו באק הביתי ניתן להגיע גם לסמ בחודש (תלוי במינון שאתה מתסף ומה שאתה מעוניין להשיג) נו אז מה זה אומר שאני צריך לחנוק את האלמוג כדי שיגדל 1 סמ בשנה...

הצרה הכי גדולה של ישראלים באק' מרינה זה שאנשים מתעקשים שמרינה היא גם ריף מכניסים חסרי חוליות וכו'
או אלמוגים רכים וכו' ואז לא ניתן לטפל בדגים בתרופות כמו שצריך....
העצה שלי היא מי שכבר הלך על מרינה שילך עד הסוף ללא חסרי חוליות וכו' ואז יוכל להנות מיתרון של שימוש במי ברז (עם אנטי כלור) ללא צורך באוסמוזה טיפול בקופר מלאכית גרין וכו' ללא בעייה מיוחדת (בלבד שעוקבים לאחר הוראות יצרן)

PH 7.8 במים מלוחים זה בסדר גמור (אגב זה משנה כמה זמן מהדלקת התאורה נמדד הערך)
לא צריך להשתגע היכן שלא צריך
ובכלל לדבוק בדרך אחת ולא להתפזר תסיים את הטיפול לקופר תעקוב אחר המערכת אני לא הייתי מכניס כלו אפילו חודשיים ורואה מה קורה עם הדגים נותן זמן לאוכלוסית הבקטריות להתאושש מהקופר ומתנהל בצורה מחשבת
קונה דגים שנראים בריאים שהיו בחנות לפחות 4-7 ימים ראיתי שאוכלים יבש (או לפחות קפוא) הבטן לא שטוחה ולא נפוחה הדג לא תוקפן מדי מבין הדגים באק ומנגד גם לא זה שתוקפים אותו סנפירים שלמים עור חלק
אין זה בושה לעמוד ליד אק בחנות מספר דקות (אני לפעמים מגיע למצב של התבונות באק 20-30 דקות) כדי לבחור דג מתוך להקה ורק אותו אני אקח לא דג אקראי שהמוכר יוצאי לי אם המוכר לא מסכים תמצא מקום שמסכים להוציא את הדג שאתה מעוניין (למרות שלי אין את הבעייה הזאת אני מוציא לעצמי את הדגים )

בכל מקרה תן למערכת לנוח ותמשיך לעקוב מאוד מאוד מקווה שהיה מדובר בנקודות לבנות ולא אודניום ושזה מאחורך.
אק' 86 ליטר >((((;> אק' 30 ליטר שרימסיה פילטרפריים 20.
משה לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך משה על הודעתך: