צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 03/08/2013, 22:40   #17
גיל שרון

הסמל האישי שלגיל שרון

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
וותק בתחום: נרטב משנת 1978, בהפסקות
ברירת מחדל תגובה להודעה: יציבות אקווריום

הבעיה עם האק' שלך היא לא רק הנפח.
ראיתי בתמונות שהעלית שמדובר במיכל בצורת קוביה.
נתחנים הם דגים מאוד טריטוריאלים ובמרחב מצומצם הם מתקשים ליצור טריטוריות ברורות ונאבקים אחד עם השני, במיוחד מינים קרובים כמו זברזומה צהובה עם סגולה או ווליפרום עם דג'רג'יני.
כאשר צורת האקוריום מאורכת קל יותר לכל דג למצוא פינה משלו ויש פחות מאבקים. חשובה גם מסלעה גדולה עם הרבה פתחים שמאפשרת לכל דג למצוא פינה משלו.
דרך אגב, דגי שונית רבים הם מאוד טריטוריאלים ותוקפנים כלפי כל דג שנכנס לשטח שלהם, במיוחד ידועות בכך אלמוגיות, יולית ששת הפסים וגם חלק מהשושניים, כמו מארון. אני נתקלתי בכך גם אצל פסאודוכרומיסים והוק פיש. לכן רצוי להחזיק רק דג אחד מכל משפחה או להכניס את כל הדגים מאותה משפחה יחד כשהם קטנים, ואז הם לומדים לחלק ביניהם את המרחב. עם כי יתכן שכשהם יתבגרו אחד מהם יתגלה כבריון ויציק לאחרים.

באק קובייתי של 200 ליטר אתה יכול להחזיק כ 10 דגים קטנים. כמו שמאיה אמרה אתה יכול לגדל גובים, בלנים, שושנונים, הוק פיש, טווסונים (קרויים גם יוליות או WRASSE), פסאודוכרומיס, אלמוגית קטנה (תשקול טוב את זה) ויש עוד מינים. קרא על כל דג לפני שאתה קונה אותו. אני עושה את זה תמיד בחנות מהסלולרי שלי באקוודקס אחרי שאני מברר עם מוכר אמין איך נקרא הדג. יש מוכרים בחנויות שאין להם מושג. לעתים הם לא יודעים אפילו את השם הנכון של הדג. עם הזמן תכיר ותדע על מי לסמוך. אני לא יכול לכתוב שמות בפורום.

אם אתה נורא רוצה נתחן, תאכלס רק ב 5-8 דגים ובסוף האכלוס תכניס אחרון נתחן אחד ממין שלא גדל למימדים מאוד גדולים, כמו צהובה.

נערך לאחרונה על ידי גיל שרון, Saturday 03/08/2013 בשעה 22:43.
גיל שרון לא מחובר   הגב עם ציטוט