צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 28/01/2020, 08:42   #10
Highvaknin

הודו פעם אחת בהודעה אחת
סוג אקווריום: צמחיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמת נאנו : 45*30*27

ציטוט:
פורסם במקור על ידי עוזי.פ. צפה בהודעה
לגביי האלמוגים
לעניות דעתי לא לגעת
לתת תנאים מיטביים
היעזר האקווה דקס
להמתין ולקוות שישתקמו.
אלמוג זה יצור עם הרבה הפתעות.
נקווה שטובות.
בהצלחה !!!
תודה רבה על ההארה

ציטוט:
פורסם במקור על ידי רפאל צפה בהודעה
אני מבין שאתה לא רוצה ביקורת אבל לא תוכל להימנע ממנה חובב חדש שיכנס לעץ שלך עוד עלול לחשוב שזה סבבה אבל ידידי התחלתה ואתה ממשיך בדרך עקומה לגמרי, לא יודע מי מייעץ לך או מכווין אותך אבל זאת לא הדרך הנכונה (ויש לא אחת...)

אתה צודק ! מסכן החובב המתחיל שיסתכל על העץ שלי ויעשה אותו דבר, כי ללא ספק אני חובבן. אבל אתה טועה בנוגע לביקורות, הקמתי את הפוסט בשביל לקבל ביקורות עבור שאלות ששאלתי בפוסט המקורי + לשתף בתהליך ואם יהוא כשלים בעתיד שתוכלו ליעץ במקצועיות.
בנוגע לעומס/יתר אכלוס - אני מתחזק בהחלפות מים, פילטר חיצוני אלף ליטר לשעה מלא קרמיקה ומדיה מפלסטיק ,
פורק נתלה של redsea דגם prizme pro שנועד לאקווריומים עד 1200 ליטר, - פורק חדש מהקופסה.
בנוגע לגודל של המערכת ציינתי , שאני מבין שהגודל לא מתאים וזה רק לתקופה קצרה של עד כמה חודשים.

״אבל ככה אני פועל בכל האקווריומים שלי, אין הרבה סבלנות״ איזה אקווריומים? היו לך ריפים בעבר? אין סבלנות זה חבל כי הדבר הכי קריטי בתחביב הזה ובעיקר במלוחים הוא סבלנות, כל הדברים קורים הרבה יותר לאט.
לא, פעם ראשונה שלי במלוחים. המערכות האחרות שלי מתבססות על מים מתוקים.
אני לא רוצה ביקורות על דברים שציינתי מראש, (נפח אקוריום=יגדל / חוות דעת על אלמוגים שנקנו בכוונת-תחילת במצב גרוע לצורכי ניסוי / פירגוג. )/

המונח פילטר חיצוני לא מוכר ולא עובד במים מלוחים לא משנה כמה בקטריות יהיו בו בסופו של דבר זה לא מחזיק לאורך זמן וזה לא אידאלי למערכת מלוחה.

המונח ריאקטור קיים , ומה בעצם ההבדל בניהם ? שאחד חכם וחסכוני במקום (יושב בסאמפ) והשני מחוצה לו (פילטר חיצוני), אין בפילסטר החיצוני פרלון בכלל , רק כמות אדירה מדיות משני סוגים איכותיים.

סגולה לא מתאימה לנאנו שכזה בקושי פרקולות... בטח ובטח שלא לכמה שנים נתחנים הם דגים שגדלים מהר ומלכלכים המון, עשה לו טובה ותן לו בית שמתאים לו, 5 חודשים גם לא לדעתי אבל נניח ו... מה שבטוח לא שנים. (דרך אגב מה זה הסימנים הלבנים האלה זה התמונה או על גופו?)

תודה על ההארה, אבל אני מודע לצרכים של הדגים שאני מאכלס - פחות לשל האלמוגים.
הנקודות הלבנות נובעות בעצם מבועות במים, אפשר לראות שהם בכל התמונה. אצלם בקרוב תמונות יפות יותר.

במקרה של עלית אמוניה/ניטריט אני מבצע החלפת מים מיידית(מיכל עם מי אוסמוזה+מלח מחכה לזה) זה העיניין לא אמור להגיע לעלית אמוניה במיכל יציב שפועל נכון, אם הגעתה למצב שהבדיקה מראה אמוניה זה כבר חמור וכניראה שמשהו לא עובד כשורה.

תודה על ההארה, באקווריום שהסייקל הסתים האמוניה הופכת מיד לניטריט ואז לניטראט ? וזה קורה במהירות שאי אפשר לזהות עלית אמונה בטנק?

מצב האלמוגים לא ניראה טוב בלשון המעטה, רובם חסרי צבע וסגורים לרוב חלקם בבליץ׳ מתקדם וצריך תנאים ממש טובים לגרום לאלמוג להחלים וגם אז לא תמיד זה מצליח.
השושנה לא ניראה שנוח לה ככה לא ניראת שושנת באבל במלוא תפארתה, ואם היא תמות בנאנו כזה זה עלול לגרום לקריסה של המיכל מבחינה ביולוגית.
דג עגבניה זה דג מאוד ״עצבני״ מנגד זוג פרקולות זה כוח שוב אומר בשלושים ליטר מתי שהוא מישהו ימות שם ואני מהמר על העגבניה.
בגודל של 250 ליטר והיה לי איתם טרור.
1 - אוקי תודה רבה
2 - בנוגע לשושנה, מדוע תמותה שלה יכולה לגרום לקריסה של הטנק כולו ? (תודה מראש)
3 - הפרקולות באמת זוג קשוח, הכי קטנות במיכל ואפחד לא מעז להתקרב אל הזוג המשוגע

אבל קישור למלח? לא מכיר אותו האם הוא מתאים לריף? מה הערכים של קלציום מגנזיום ואלק׳?
פוספאט ניטראט?
החלפתי את המלח למלח של redsea ובהחלפות מים קטנות אני מעלה את הערכים,
המטרה :

kh : 9
cal : 430
mag : 1300
Phosphate : -0.5
nitrat : -5

בתגובה הבאה אעדכן ערכי מים.

אני כותב את הדברים האלה מתוך כוונה טובה בסך הכל חבל על בעל״ח ועל הכסף שלך.
שלא תיקח חלילה את תגובתי באופן אישי.
אני מודה לך על כוונתך , אשמח מאוד אם תמשיכו לעקוב אחרי השיתוף שלי וליעץ לי בהמשך הדרך

נערך לאחרונה על ידי Highvaknin, Tuesday 28/01/2020 בשעה 08:46.
Highvaknin לא מחובר   הגב עם ציטוט