צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 23/03/2020, 08:25   #410
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה צריך בשביל אקווריום צמחייה (וכללי) ומאיפה?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אסףכ צפה בהודעה
שלום לכל החברים !

בעודי ספון בביתי יצא לי להתבונן באק' להנאתי ולפתע התחזק אצלי חשד ישן והתעוררה אצלי שאלה שאני צריך לתת עליה את הדעת.

אז, נתחיל בשאלה:

[1] יש לי קבוצה של כ20 רזבורות (הנגלי), כולם נקנו בערך באותו הגודל לפני כחצי שנה. לפני כמה זמן שאלתי שאלה על הנגלי שנהיה קטן עד שמת ואמרו לי שזה יכול לקרות.
עכשיו שמתי לב שמתוך הקבוצה של הרזבורות יש כמה בודדים שהגיעו לגודל ממש גדול וכל השאר נשארו קטנים בינוניים.
השאלה: האם זה תקין שחלק יגדלו וחלק יישארו קטנים? לצערי לא נראה לי שאני מחסיר להם אוכל כך שהם לא אמורים להיות רעבים...

[2] בתאוריה אמורים להיות לי מעל 50 שרימפסים מסוגים שונים (אוכלסיה: רזבורה הנגלי, ניאון ושרימפסים). לפני כמה שבועות עוד הייתי רואה מידי פעם קבוצות של שרימפסים מסתובבים. לאחר מכן ראיתי פחות שרימפסים אבל כן הייתי רואה הרבה נשלים. היום אני כמעט לא רואה שרימפסים, מידי פעם אני רואה כמה שרימפסים גדולים יוצאים אבל כבר אין קבוצות של שרימפסים והם לא מטיילים בחופשיות... החשד שמתחזק שהם לא סתם מסתתרים אבל פשוט מתים.
האם ייתכן שיש משהו שפוגע בהם שאני צריך לשים אליו יותר לב?

[3] שאלת בונוס: האק' ממוקם לפני המרפסת כשבעצם כל פעם שאנו יוצאים למרפסת אנחנו פותחים דלת מאחורי האק' (דלת הזזה של מרפסת...) - האם דלת שזזה לדגים מאחורי האק' יכולה לגרום לסטרס ולעכב את התפתחותם?

תודה רבה!
1. להבדיל, אבל גם בני אדם לא כולנו מטר שמונים עם עיניים כחולות...
לכל דג יש קצב התפתחות שלו, מעמד בלהקה, תיאבון, ריפלקסים וכו'...
צריך רק לוודא שגודל גרגר המזון מתאים לפה גם של הדג הקטן ביותר ולנהל את משטר האכלות כדי לתת לכולם הזדמנות שווה למזון.

2. שרימפס חמקמקים... קשה לומר בדיוק מה קורה איתם...
מאחר ואנחנו בבית הרבה לאחרונה.. מציע לעקוב אחר הקרקעית ולחפש רמזים.

3. כפי שגלובלי אמר, גם אם לא אופטימלי, מדובר בהשפעה זניחה עד בכלל לא.
*כל הכבוד על הדאגה לחי, תשתדל גם להנות מהתחביב הזה מדי פעם

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט
אסף_, הודו לך על ההודעה: