צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 18/05/2019, 13:32   #9
ג'ורג'יו

הודו לך על 11 הודעות 13 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: 'Kubrick' || לאוטק קובייה 200 ליטר.

היי אילן ותודה!
אכן נראה מדהים.

מסתבר שאתה מאמץ תחביב חדש אתה מוצא יותר ויותר אנשים בחייך שגם בעלי אותו התחביב...
וכך מצאתי את עצמי בבית של חבר של חבר של חבר שפגשתי אי שם בשנה א' בלימודים, עוקר לו צמחים מהמיכל ומכייס גזמים. (נעשה בהסכמה, חלקית )

בין גיזום המיכל שלו לבירה, נוכחתי לדעת שיש המון תחום אפור שבין "לאו טק" ל"היי טק".
הבחור מגדל בעיקר צמחי הייטק, ללא פד"ח, עם תאורה של וואט לליטר והכל נראה מאוד אדום, סגול ובריא.
דבר אשר הדליק לי כמה נורות בראש שאשמח לפתוח אותם בהמשך הדרך.

כמובן שהצמחים שנלקחו הינם צמחים שיתאימו לדרישות התאורה שיש ברשותי (0.5 וואט לליטר) ונראה כי הם צומחים, אך בעיקר מתאקלמים.
הצמחים שהוספו -
קבומבה (לא בטוח איזו, מהבנתי ה"לאוטקיסטית" ביותר)
לודביגיה (אני מניח שרפרנס)
נימפאה (גם, הלאוטקיסטית ביותר)
מרסילאה מינוטה
צמח גבעול מקסים ועדין שאשמח לשמו. (לפי דעתי מדובר במיקרנטמום מיקרנטמוידס)
קריפטוקורין כלשהו.

אחרי צימצום הולנסירות עבור הלודביגיה ועוד קצת משחקים בחול, נוצרה לי פינה לא מיואשת, אז רכשתי היגרופליות שיעזרו עוד קצת בספיחת הנוטריטים, כי למה לא (:
בנוסף רציתי לטבול רגליי עוד קצת לעולם הטחבים ורכשתי כמות קטנה של פסידנס, שנקשר לענף קטן ומוקם גבוה למקסימום תאורה.
אני לא יודע מה מצבו, אם כי אני מבחין בעלווה (חלק, נתח, לא בדיוק יותר מהי הטרמינולוגיה לעלים של מוס) ירוקה במיוחד.

כמובן שלא יכולתי להישאר אדיש להתעגלות הקריפטוקורין בלנסי, ורכשתי טבליות דישון של דנרלי.
אעדכן בהמשך האם ישנו שינוי

- הקבומבה בדומה ללימנופליה מעט הצהיבה, אך מדגימה גם היא צמיחה חדשה.
- הלימנופליה אקווטיקה הוציאה שלוחה גדולה למדיי מתוך הגבעול, דבר שהפתיע אותי, הייתי בטוח שדבר שכזה קורה רק מתוך חיתוך הגבעול, בדומה לצמחי גינה שיחיים.

לשבוע אין כל כך שאלות, אני מניח שהן יצטברו למשך השבוע הבא. (:

קצת תמונות הווי.

הלימנופליה כבר מבצבצת 4 ס''מ מחוץ לקו המים

השלוחה האופטימית!

טיזר להמשך
ג'ורג'יו לא מחובר   הגב עם ציטוט