צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 13/07/2019, 06:23   #14
moshen7

הודו לך על 264 הודעות 332 פעמים
סוג אקווריום: 720 ליטר +600 ליטר, דרום/מרכז אמריקאים 4 קוביות 80 ליטר להטלות, 200 ליטר מיכל אימון לדגיגים
וותק בתחום: 55 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה קורה לתחביב?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי אפי צפה בהודעה
שלום לכולם,
לדעתי:
1.באופן כללי, למעט תחומי נישה מסויימים, התחביב בירידה- מספרית, איכותית, מקצועית, כמותית.
2."אשמים"- סובייקטיבית, כולנו- חובבים, ספקים, יבואנים..
- אובייקטיבית- אי אפשר להתעלם מרוח התקופה- הכל מהיר ומיידי, אופנות מתחלפות. החשיפה לאינפורמציה ואופנות חדשות, בפלטפורמות השונות- אינסופית, הדחף למימוש הוא מיידי.
נכתב כבר- אין סבלנות לכלום, קושי קטן
ומדפדפים.
3.אחרון הדינוזאורים בעברית- אתר אקווה.. אכן כולנו שוהים באתרי חובבים באינטרנט, אבל, תמיד, עין אחת ב- "אקווה" [emoji1]
4.ד"ש מאחרון הנפילים, שנת ייצור 2012 משני "רד דרגון"..

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
מפרספקטיבה של למעלה מ-50 שנה בתחביב, אני יכול לומר בבטחון מלא שעם כל הטענות שהועלו, ושאני בהחלט מסכים איתן, התחביב נמצא כיום במצב טוב בהרבה ממה שהיה בעבר, לפני 20, 30 או 40 שנה.
בעבר, נדיר היה למצוא סוחר שהבין משהו במה שניסה למכור, ואם לא הייתי מבין מספיק בעצמי - הייתי נופל עם כל רכישה של ציוד או דגים. לצערי, גם כיום יש סוחרים לא הכי מקצועיים, אבל יש גם לא מעט טובים, מקצועיים ואמינים.
מבחינה של אתרים אחרים ברשת (אני לא חבר בקבוצות ווטסאפ שקשורות לתחביב), אין בכלל מקום להשוואה, חבל על בזבוז זמן באתרים אחרים. התגובות/תשובות ממש מביכות ברמתן הירודה, לעומת "אקווה" שבו מי שלא יודע - פשוט "מקשיב" ולא מגיב, הרמה המקצועית של המגיבים מרשימה ולדעתי חובב מתחיל יכול בהחלט להתבסס על מידע מהפורום ולהצליח. כמובן שתמיד טוב לקרוא ולהעשיר ידע (ברשותי ספרים רבים על מיני דגים שעניינו אותי ורציתי להכיר לעומק לפני שאנסה לגדל אותם, הייתי מנוי שנים רבות על מגזין Tropical Fish Hobbyist) אבל לצעירים כיום אין סבלנות ורוצים הכל "כאן ועכשיו".
חבל.....

נערך לאחרונה על ידי moshen7, Saturday 13/07/2019 בשעה 06:26.
moshen7 לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 5 הודו לך moshen7 על הודעתך: