צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 21/05/2019, 16:09   #467
Ilan sh

הודו לך על 14 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: הריון של פילה - לאוטק 350 ליטר | תאורת לדים יעודית לאק' צמחיה | U R B A

הי גלובלי
קראתי כעת לעומק את הסקירה הממצה שערכת בלילה.

אני די בהלם ומופתע לטובה כל פעם מחדש מכל התהליך.
החל מקורו ההשראה - אותה נקודה של עיר אבודה בקולומביה.
הרי זו תמצית העניין - ערים אבודות עוזבים לתקופה אך חוזרים אליהן בסופו של דבר לאורך השנים.
אם זה מתיישבים, בעלי חיים ואם זה רק תיירים -
לאורך השנים בחרנו בטיולים שלנו להגיע לערים אבודות החל ממאצ'ו פיצ'ו, פטרה, פרפריקון בבולגריה, פטהפור סיקרי בהודו, אנגקור וואט בקמבודיה ועוד.
לאטלנטיס לא הגענו..
כיף לראות את המקומות הללו בזריחה, בשקיעה, אל עומק הלילה. (ואפילו דרך כדור פורח)
כיף לראות איך ערים אבודות הופכות למוקדי תיירות, וגם אם אין שום יכולת מגורים (בגלל הפאן התיירותי) הרי שיש במקומות אלו חיים מתחדשים.
גם אם אנגקור וואט נעזבה על ידי בני אדם, הרי שהעצים עם השורשים המעוותים בגלל הבנייה עצמה הפכו לתקופה מסויימת להיות דיירי המקום.

כך גם באקווריום שלך - מקור ההשראה מאפשר לך לייצר דינאמיות לאין קץ.
צמחים חדשים, דיירים חדשים ואף שינוי חלקי של פני השטח.

הצהרת הכוונות והקווים המנחים לדעתי התבססו על המון חשיבה. חשיבה שמובילה לתכנון יעיל המאפשר דינמיות.
הרי אין אופנה בעיר אבודה, אין שימוש בחומרים לא רלוונטיים או חס וחלילה אקטואליים.

ברור שהמודל האידיאלי של התכנון מקבל לפעמים אילוצים.
אגב כך גם באותן ערים אבודות, אילוצי מיקום שינו את השימוש בחומרי הגלם לבניה. רעידות אדמה, סחף, חולות.. יצרו פני שטח שונים מהמתוכנן.

אינני מגולשי הרשת ואין לי מושג אם אי פעם בעולם נעשה פרויקט כדוגמת זה, אך אני בטוח לפי תחושת הבטן שאין שני לו בכל העולם.

ולדעתי אחד הדברים המהותיים - היפה שבעצם המיצג אינו נחבא אלא נמצא במרכז הבית ומאפשר לבני המשפחה להינות ממנו.

המשך לחדש ולעדכן. אני חושב שמי שלא מבין את הקונספט יכול לחשוב שאין פה עדיין הרמוניה של צמחים. יש פה לדעתי קונספט סופר מגובש ומעוצב, ומיצג עם חיים דינמיים משלו. החיים הדינמיים כפי שרשמתי מאפשרים לשנות אוכלוסיות וצמחיה בכל תקופה.

שוב, המשך הצלחה !
אילן
Ilan sh לא מחובר   הגב עם ציטוט