צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 09/04/2019, 16:33   #4
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: נרגש להציג את ה45L הייטק שלי, תמונות ושאלות

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מעיין צפה בהודעה
ברוך השב!

אני מבין את הרעיון ליצור ריאקטור פנימי, אבל אופן היישום לא טוב. יחד עם פיזור הבועות, אתה גם עלול ליצור תנועה רבה מדי באקווריום ובגדל כזה - תנועה רבה על פני המים, מה שעלול לגרום דווקא לתוצאה הפוכה - פחות גז מומס במים.
יש מדריכים לבניית ריאקטור בצורה טובה ואיכותית ואפילו עד 100% מיסוס הגז. אעבור על המדריכים, יחסוך לי הרבה כאב ראש
השאלה אם לאחר שיגיע הברז - הוא יחובר לשעון שבת או לבקר PH? שעון שבת
נכון לעכשיו, איך אתה מחליט מתי להפעיל את המערכת ומתי לא? התאורה מחוברת לשעון שבת, אני משתדל להפעיל פדח שעה לפני התאורה ושעה לפני שהתאורה כבת, לפעמים אני מקדים את שעות התאורה קצת כדי להפעיל פדח, תלוי מתי אני יוצא מהבית
אכן יש צורך בדישון מלא וסדיר.

מקום האחסון הוא אותו מקום אחסון ולכן לא כ"כ מבין את השוני. ראיתי באחד המאמרים שקונים את החומרים בקילואים אז נלחצתי קצת, דמיינתי שק של אשלגן יושב לי ליד המיטה
מסכים שבאקווריום נאנו יותר חסכוני באופן כללי.
מהגיליון טרייס וברזל כבר יש לך.
אכן יש צורך בחנקן, פוספאט ואשלגן (NPK). מעולה! אז אני מתלבט עכשיו אם ללכת על טרופיקה ולהוסיף אשלגן ממוצר נפרד (הpotassium במוצר שלהם נמוך יחסית) או ללכת על NPK של חברה אחת בנפרד (סטייל סיכם או ברייטוול שיש בקבוק לכל מאקרו)

אני מעדיף מוצרים נפרדים על מנת שיהיה לי יותר נח לבצע "תיקונים" במידת הצורך.
בגישת הדישון PPS משתמשים בתמיסה אחידה, אמנם היא מורכבת לאחר ותוך כדי בדיקות קפדניות של הערכים.
תמיסה סטנדרטית אחת יכולה להתאים באופן מושלם לאקווריום אחד ואילו לאחר לא.
אתה עושה הכל בצורה ידנית ובעצם מסכן את האקווריום, הן בחוסר איזון לצמחים והן בקפיצות מסוכנות של ערכים לדגים והחסרי חוליות.

אתה צריך להתחיל להקפיד יותר על אוטומציה,
חיבור מערכת הפד"ח בצורה טובה יותר עם ברז חשמלי ואף לשקול חיבור לבקר PH.
את הפילטר אתה לא צריך לעלות בלילה; במידה ויש חשד למצוקת חמצן בלילה - חבר משאבת אוויר לטיימר.
אקווריום צמחייה לא מחייב חנק דגים בהיעדר זרימה - משתנה מאקווריום לאקווריום ולכן אני מציע קודם לבדוק ורק אח"כ להחליט על דרך פעולה בלילה. אבדוק איך מגיבים האנדלרים בשעות מאוחרות של הלילה לחוסר זרימה ואחליט, כנראה באמת ששעון שבת שמכוון לשעות הפוכות מהתאורה ייתן מענה קליל (אך רועש)

5 שעות לקבל אינדיקציה של צבע ירוק (כ-30ppm) בהחלט מעיד על בעיית מיסוס של הגז במים.
לא הבנתי, מלבד הברז החשמלי שחסר - אין ווסת? כמובן שיש ווסת, אעלה את התמונות שוב כי נראה שאתם לא יכולים לראותן. עד שהצבע חוזר להיות כחול לוקח גם המון זמן, כמו שציינת, אבדוק את עניין הריאקטור
אפשר תמונה?
ציטוט:
מדוע נאנו? חוסר במקום פיזי ואהבה לנאנואים
יש הטוענים שיותר קשה לייצב נאנו הייטק.
בלי ספק, הרבה יותר קשה לעצב נאנו. ווהו עבדתי קשה על העיצוב שלו, יש לי מספיק גזעים וסלעים לעצב עוד לפחות 5 אקווריומים כאלה, קניתי מלאא דברים כדי שיצא מושלם (לדעתי בלבד כמובן)

מעבר לכך יש את סוגיית הגודל כגודל,
המרחב העיצובי הדינמי, הגמישות ועוד.

ציטוט:
אתה צריך להתחיל להקפיד יותר על אוטומציה ...
בהחלט מסכים עם מעיין. אקפיד לסדר את הדברים כמה שיותר מהר, האם אתם חושבים שגם משטר הדישון צריך להיות מתוזמן בצורה קבועה? עם אחת לשבוע אין בעיה אבל אם אני עובר לדשן אחת ליום?

הרי המטאפורה ידועה.

לאוטק = 70 קמ?ש בקונברטיבל עם קרוז קונטרול.
הייטק = נסיעה במכונית מירוץ בנורבורגרינג.

הייטק עובד עם ריבוי משתנים ויש לצמצם
את מרווח הטעויות לאפס, מכאן אוטומציה.
אנסה להעלות את התמונות שוב.
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט