צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 09/09/2019, 12:57   #180
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק
ברירת מחדל איך מאכילים דגים?

שלום

אני יודע שזאת פעם שלישית בערך שאני שואל את השאלה הזאת אבל אנחנו מוצאים את עצמנו בבית עדיין נבוכים בנושא... כמו כן אני יודע שצריך לתת כמות של מזון שתאכל תוך (גג) חצי דקה.

הבעיה שזה ממש לא פשוט (לי) ובהרחבה:
כרגע ישנם באקווריום7 דגים - 6 דניו זברה (אחד ממש גדול מכל השאר, האחרים בערך באותו גודל) ודגת קשת ניאון אחת.
ע"מ לא להאכיל ביותר מידי שמתי גרגיר פר דג אבל הזברה הגדול כנראה קצת יותר רעב והוא בולע 2 גרגירים בבת אחת ולכן אני שם 8 גרגירים, ככה:

לא מבין / לא יודע / מה עושים? :
הדגים שוחים במרחב האקווריום ולא שמים לב לאוכל - אני מנסה לרמז להם ככל הניתן (מראה להם את הקופסה של האוכל, מרעיד את פני המים) בפועל ישנם דגים שמשחקים להם למטה ובכלל לא שמים לב שיש אוכל למטה (גם כשהאוכל שוקע)
בפועל או שגרגירים שוקעים למטה ו/או דגים אחרים אוכלים את שאר האוכל (במיוחד הזברה הגדול)
אם יש לי זמן אני מאכיל את הדגים שלא אכלו בפינצטתה אחד-אחד אבל זה לא תמיד אפשרי וגם לא נראה שאמורים להאכיל ככה...

לכן אשמח לדעת, איך גורמים לדגים לבוא לאכול?
האם זה נורא שדג או שניים לא אכלו?
האם כדאי להגדיל את המנה (במיוחד עקב הדניו הגדול והרעב)?
האם כדאי להוציא אוכל שנופל לקרקעית או להניח להם אותו למקרה שהם יהיו רעבים ויחפשו אוכל?
כמו כן, האם יש דרך לדעת האם דג הוא באמת רעב וצריך להאכיל אותו ספציפית (לא הצליח "לתפוס" כלום כמה ימים, למשל..)

מצטער על המגילה הארוכה, אבל עד כמה שאני יודע שההאכלה מדודה זה המפתח להצלחה

תודה רבה,
אסף

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Monday 09/09/2019 בשעה 15:25.
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט