צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 02/05/2019, 18:55   #872
Ilan sh

הודו לך על 14 הודעות 18 פעמים
סוג אקווריום: 240 ליטר
ברירת מחדל תגובה להודעה: הקמת אקווריום צמחיה 450 ליטר

הי globali , הי דור.
אכן אני מעוניין לבצע שינוי של הדגים שבאקווריום.
היו במקור 10 טטרות לימון שמתוכן שרדו כ 2.
אין לי מושג אם זו תמותה טבעית או תמותה רבה יותר מהנדרש. היו שלבים שעודף הצמחיה וסגירת קו התאורה יצרו לדעתי מחנק.
בנוסף רכשתי 6 מולים שמהם נוצרו כ 700 דגים.
מ 10 שרימפסים נוצרו לדעתי כ 1000-1200.
והכל בתוך האקווריום הזה. אין לי ספק שאין לי עניין ברביה שכזו.
החלפת הדגים היא ממש תהיה בשלב נוכחי, והבחירה תשפיע על העיצוב.
וזה מוביל אותי globali להיבט התכנון.
אכן תודה רבה על הסקירה המושקעת והמפורטת. אכן, אם ברצוני לעשות מהפך, עלי לפעול ממש כך לפי השלבים שרשמת.
אבל לפני תכנון וסקיצות אני יודע מה המגבלות שלי שהן עובדות מוגמרות:
א אני עובד עם גוף וחצי של תאורה. כלומר במצטבר יחס התאורה הוא 300 וואט לד ל 450 ליטר. כלומר לפי חישוב קל כ 0.75 וואט לליטר. אמנם זו מערכת לד מתוכנתת אבל עדיין יחס תאורה חלש יחסית. שום אקווריום ברמה גבוהה ובסגנון הולנדי פחות או יותר לא יכול להצליח עם רמת תאורה כה נמוכה.
ב. הפסקתי עם אוסמוזה לפני שנה בערך. יש לזה השפעה מכרעת ומגבלה באילו צמחים לבחור. אני לא רואה את עצמי חוזר לעניין האוסמוזה.
ג. התכנון הבא יהיה קודם כל לטובת אוכלוסיית הדגים שהולכת להבחר ופחות לעין של הצופה..או למימוש סיפוקי האישיים.

אני לא !!! מעוניין לחזור לעיצוב בו דגלתי לפני שנה וחצי - מעין סוג של הולדנדי פרוע יחסית. לא יודע אם זה עניין של אופנה חולפת, או סתם רצון שלי להשתנות.
אני בפירוש יודע שזה לא היה אקווריום כל כך נעים לדייריו - חסרי החוליות והדגים (למרות שמחלקת יולדות באקווריום זה עבדה שעות נוספות...)

הנה כמה תמונות של מה שהיה אז:
(אפשר למעשה לדפדף בין כל עמודי העץ)

למעשה מסוג של הייטק (אם אפשר היה להגדירו אז כך) אני מעוניין להפוך אותו ללואו-מיד טק עם שימוש מושכל בתאורה חכמה, דישון בסיסי ביותר של מיקרו פעם בשבוע ומידי פעם אשלגן וכמובן שימוש במי ברז.
לאט לאט אגיע לתוצאות סבירות עם איטיי גדילה קלים לגידול - כך שהגזם יהיה פעם ב.. והדגים יחיו בסביבה קלה להתנהלות. סביבה שלא תשנה פניה כל שבוע.
מאחר ואני חושב על כיוון של סקלרים כרגע, אז אבחר שיחים שלא פוצעים. שיחים שלא ניתן להתקע בהם (ככל הניתן) וסביבה בה מרבית האקווריום - דהיינו קו קדמי, אמצעי ואחורי יהיו נמוכים באופן יחסי, עם מרווח סביר בין השיחים (ולא מה שעשיתי בעבר - הצמדת שיחים - אדום, ירוק, כתום, חום, אדום .. וחוזר חלילה..).

אז בהתאם להמלצתך אני עושה סקיצה (חפיף כן..[emoji2]) וניגש למלאכת העיצוב.
במקביל אנסה להוציא את כל המולים.

תודה לבינתיים. אעלה תמונות כשאסיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ilan sh לא מחובר   הגב עם ציטוט