צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 21/05/2020, 09:35   #19
Yuval57

הודו לך על 217 הודעות 319 פעמים
סוג אקווריום: ציקלידים אפריקאיים 720 ל', שרימפסיה 60 ל'
וותק בתחום: מילדות
ברירת מחדל תגובה להודעה: שאלה: תחליף לפחם בגלל צמחיה?

חברים,
האפקט היחיד שאני יכול להעלות על דעתי שקשור בפחם פעיל והצללת מים הוא ספיחת בועות הגזים הזעירות שנובעות משחלוף גזים במים, יוצרות תנועה במים ולכן המים "נראים". ספיחת הבועות הללו (וזה מה שפחם פעיל יודע לעשות - ספיחת מומסים) תיצור את האפקט שגלובלי מדבר עליו.

בדקתי את אפקט ההצללה פעמים רבות, אני לפחות לא רואה הבדל נראה לעין בין "עם" ו"בלי", אבל זה אני. יתכן גם שאותן בועות זעירות נראות יותר לעין על רקע שחור, אבל זו כבר ספקולציה.

מה שמעניין אותי לגבי מה שכתב גלובלי - הוא השימוש בזאוליט כמסננת מולקולרית. רעיון שלך? מהיכן אתה קונה?

לגבי ספיחת חומרי דישון מהמים - ברור שזה קורה (חלקית. יש יונים שאינם נספחים ע"י הפחם). משמעותי? לא ממש. הרי אנחנו מוסיפים את חומרי הדישון כנדרש.

חסרונות?
אחד פרוזאי, מחיר. בזמנו כשנאלצתי להשתמש בפחם פעיל לספיחת צבע כבול, קניתי פחם בכמות של 10 ק"ג מחברה שעוסקת בטיפול במים. עבד מעולה וזול בהרבה מהפחם הנמכר בחנויות אקווריום.
אחד יותר משמעותי וקשור לעצלנות הכרונית של האקווריומיסט הממוצע. קשה מאוד לדעת מתי הפחם מיצה את יכולת הספיחה שלו, הגיע לשווי משקל עם המומסים ומתחיל לשמש כמחסן של רעלנים - ולכן יש להחליפו בתדירות די גבוהה כדי למנוע זאת.

בקיצור... לדעתי האפקט שולי אם בכלל. מתאים לכם? תשתמשו. רק אל תשכחו להחליף בזמן.
Yuval57 לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך Yuval57 על הודעתך: