צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 26/03/2020, 23:05   #37
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה-נאנו הייטק DIY- מערכת 30 ליטר+

ציטוט:
תודה רבה אסף!
הצמלים נראים ירוקים וממש בריאים, כיף לראות!
תודה לך אסף כ;
יש גם שתי צמחים אדומים
ציטוט:
שאלה קטנה לגבי הבינון פרפר, זהו דג שכל הזמן רציתי אבל קראתי שהוא קשה לגידול (צריך לשמור על מים קרירים בקיץ או משהו כזה) - יש לך נסיון עם הדג גם בקיץ?
לגבי הבינון לדעתי תשאל את המומחים באתר (אני אצטרף גם לשאלה) אין לי שמץ לגבי הטמפרטורה שאני בדקתי אני בטוח שהיה רשום עד 28 מעלות (וגם קראתי שאנשים גידלו אותם עם דיסקוסים) הבעיתיות איתם שהיא פחות נוראית מהטמפרטורה והיא איכות המים והכי חשוב חימצון... הדג דורש רמות חמצן במיים גבוהות מנסיון (אחת הדרכים לדעת שצרכים עוד חמצן זה שהם נדבקים לזכוכית ליד יציאת הפילטר).
תאמת בחרתי להוסיף את הדג לרשימה של דגים שרוצה בגלל הפילטר הקודם שהיה מחמצן את המים מאוד (דרש ממני להזרים הרבה פחמן) וגם בגלל הזרימות, וגם כי אנשים גידלו אותו באקווריום קטן יותר וזה בין הדגים המעניינים שיכולים להיות בנפחים כאלה, את הפילטר דרך אגב אחר כך החלפתי אותו בחיצוני בגלל שנזל אבל עדין הפילטר שלי עושה את האקוורים כ15 פעמים בשעה. אחרי שסיימתי את הסייקל הדג היה במבצע 9.9 שח וקניתי 4 יחידות (מתחרט של קניתי עוד 4 דג מעניין ומדהים, ביררתי כמה עולה עכשיו וזה 23-28שח ולאחר שרקניתי בפחות אז....)
כרגע הטמפרטורה אצלי כרגע 24 מעלות. מתכנן לבנות מקרר לאקווריום פחות בגלל הדגים אלה בגלל הצמחים שמתכנן להביא.
כרגע אני אברר לגבי הטמפרטורה ובמידה והמקרר שאבנה לא יוכיח את עצמו אני אני אעביר אותך לאקווריום ה200 ליטר ברוטו שמקורר על ידי מקר הילאה עשירית.
אני מאמין שלא יצא מובן אז אסכם לך את התנאים שאני נותן ודברים שלמדתי עליך וטיפים:
פילטרציה טובה -אצלי כ15 פעמים בשעה את האקווריום עם זרימות טובות ובמקומות מסויימים זרימות חזקות, חימצון טוב קדחתי את הצינור היציעה עם שתי חורים כך שיש תזוזת מים במכסה פלוס משאבת אוויר שפועלת 24\7 (פיצלתי מהמשאבת האוויר של השירמפסיה ליד בעזרת מפצל אוויר, מוציא בועה לשניה ללא אבן אוויר וממוקם כשני סמ ממפלס המים)
בפילטר שלי יש חצי ליטר מדייה איכותית שאמורה להספיק לאקווריום של פי שתיים מזהב פלוס עוד ליטר וחצי בערך של פומיס שהוכיח את עצמו מבדיקה שעשיתי (לא ברמה מדעית) אבל הוא סופח חומרים ברגע שיש רמות גבוההת מידי ומתי שחסר פולט חזרה בנוסף על השטח הפנים הגדול שלו שמשמש כמדייה.
טמפרטורה יחסית נמוכה- היה בהתחלה 23-22 מעלות כאשר היה עם מולי שיכולים לחיות בטמפרטורה נמוכה ואז העלתי ל24-24.5 מודד עם מדחום אלקטרוני בנוסף למדחום כספית (סומך על המדחום האלקטרוני כי הוא משמש לשימוש רפואי כך שהוא מדוייק.)
לגבי אוכל אני משתמש במזון שוקע לבוטיות של סרה, קניתי דלי כך שיש לי למכור את החלק לאחרים (לא פרסומת בכלל) וגם יש לי דיי הרבה אצות על הזכוכית בגלל שמש ישירה וגם לא מנקה בצדדים כי הםן אוכלים את זה וזה לא מפריע לי. (לשימחתי יש לי אצות רק על הזכוכית).
שתי טיפים אחרים:
הדג לא יודע להגן על עצמו אז לא לאכלס עם דגים שיציקו לו- לאורך כל האיכלוס אני איכלסתי בדגים שקטים כמו קורידוריסים ואונטציקלוסים קולי לוץ ו סוג טטרה שלא תיגע בו.
עוד דבר דאגתי להם למסלעה וכאשר הם מפחדים הם מסתתרים שם בנוסף לזה לדעתי זה יפה הסלע שפיתח אצות ושהם מגרדים ונמצעים שם (בהזדמנות אצלם למרות שלדעתי יש תמונה למעלה)
בעיניין הדקורציה הם די שובבים ונוטים לרדוף אחד את השני ואז צריך שהמסלע לא תיהיה חדה שלא יפצעו- מומלץ להם חלוקי נחל כמו שהם חיים בטבע\סלעים חלקים אינטרטיות.
מקווה שקצת עזרתי מהנסיון שלי איתם, ברגע שתתן להם את התנאים המתאימים אתה תהנה מהם, דג שממליץ.
עוד דג שאמליץ לך זה ממשפחת הקורידורוסים- דגים פעילים ויפים, אצלי בגלל הנפח לקחתי את הננסי- קורידורוס פיגמי.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך אסף.ש על הודעתך: