צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 12/04/2018, 00:10   #44
יניב ושירה

הודו לך על 2 הודעות 2 פעמים
Lightbulb תגובה להודעה: מיי רביית דיסקוסים

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ראובן צפה בהודעה
יש לי את המונה הזה. נותן אינדיקציה לכמות המים שעוברת דרך הסננים.

ברשותכם אתייחס לכל השאלות ששאלתם מהתחלה. אני מקווה שאף אחד לא יכעס עלי.

1. אתם צריכים מים רכים בין 200-300 מיקרוסימנס.

2. בשביל זה אתם צריכים מערכת אוסמוזה שמכילה 3 סננים מקדימים וממברנה.

4. המים שיוצאים ממערכת אוסמוזה אמורים להיות סביב 10 מיקרוסימנס. זהו ערך נמוך מדי (נטול מינרלים שהדגים צריכים) ולכן צריך למהול את מי האוסמוזה במעט מים "מלוכלכים" ולהגיע למיקרוסימנס הנכון.

5. לצורך זה אתם צריכים מד מיקרוסימנס. מד TDS עושה את אותה עבודה בדיוק רק במספרים (שנתות) שונים, כדי להמיר מאחד לשני יש נוסחה. 2 המדים עולים אותו דבר, לכן תקנה מד מיקרוסימנס.

6. מומלץ גם לקנות מד TDS קווי שנותן אינדיקציה לגבי איכות המים היוצאים ממערכת האוסמוזה, זו הדרך הטובה ביותר להבין מתי הממברנה סיימה את חייה.

7. החלפה סדירה של סננים (הרכיב הזול במערכת) שומרת על חייה של הממברנה (הרכיב היקר במערכת) לאורך זמן. אני מושך ממברנות לתקופות של שנתיים שלש בלי בעיה.

8. את הסננים מחליפים כל 3-4 חודשים (תלוי בהיקף השימוש). הדרך הנכונה לדעת מתי הסננים סיימו את תפקידם בעולם היא לשים שעוני לחץ לפני ואחרי הסננים ולבחון את הפרשי הלחצים. זהו פיתרון יקר ולא כדאי ביחס למחיר הסננים. הדרך השניה היא למדוד את כמות המים שעוברת במערכת הסננים (לפני הממברנה) ולהחליף לפי הוראות היצרן. הדרך הפשוטה והמקובלת היא להחליף סננים אחת לתקופה כמו שכתבתי ברישא.

9. כדי שהממברנה תעבוד טוב היא צריכה לחצי מים מתאימים. לצורך כך ישנו מקטין זרימה על צינור המים המלוכלכים שתפקידו להעלות את הלחץ בתוך הממברנה. כאשר לחצי המים נמוכים באופן כללי רצוי לשלם בוסטר חשמלי שמגביר את לחצי המים לפני הממברנה. הבוסטר כולל ברזים אלקטרוניים שמפעילים אותו לפי כמות הלחצים והזרימה באופן אוטומטי.

10. התקנת מערכת אוסמוזה היא דבר פשוט יחסית, אני מאמין שמי שמתעסק כמה ימים באקווריומים לא יתקשה לחבר צינור 4 ממ לברז. צריך כמובן לדאוג להמצאותו של ברז זמין, נקודת ביוב (למים המלוכלכים) ומיכל אגירה גדול לאגירת מי האוסמוזה.

11. אפרופו מים "מלוכלכים" אלו מים שעברו סנני פחם ועומק, יש בהם מיקרוסימנס גבוה, הם מעולים להשקיית הגינה, אני השתמשתי בהם לגידול הדגיגים.
ממש תודה על תשובה יפה ומפורטת.
לגבי סעיף 8 איך מודדים את כמות המים שעוברים דרך המערכת ? עם המונה ששאלנו לגביו הודעה קודם, או ישנה גם דרך אחרת פשוטה למדי ?
לגבי סעף 9 איך אנחנו יודעים אם לחצי המים שלנו נמוכים או גבוהים , מה הפרמטר ?
לגבי סעיף 10 יש הוראות להתקנת מערכת אוסמוזה כך שלא נצטרך מתקין, יש לנו עבר לו טוב עם כמה מתקינים שהיו אצלנו בעבר ,במערכת הביתית שלנו.
לגבי סעיף 11 לאיזה דגיגים התכוונת של דיסקוסים ?
יניב ושירה לא מחובר   הגב עם ציטוט