צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 27/08/2017, 10:29   #13
אדי ק.

הסמל האישי שלאדי ק.

הודו לך על 57 הודעות 74 פעמים
סוג אקווריום: ריף
וותק בתחום: 20 דק' בערך
ברירת מחדל תגובה להודעה: אצה חוטית חונקת את האקווריום

ציטוט:
פורסם במקור על ידי ofek1995 צפה בהודעה
טוב אז ככה...קודם כל סליחה על היחס והתגובות שנתתי מלפני שבועיים...לא מתאים ולא מכובד, אבל התגובות פשוט הציקו לי בעיין לא יפה(נשאיר את זה בצד ואשמח להתקדם אלא).

היום ביצעתי החלפת מים של 40ליטר(שליש מיכל).
הוצאתי עם אבא שלי את כל האבנים האלמוגים הנזירים והחלזונות, את האבנים קרצפתי עם מברשת גסה עד שהכל ירד והשארתי אותם לייבוש מצידי לשבוע(חלק מהאבנים חזרו כדי לעלות את נפח המים כי מים לא הגיעו לסאמפ ולא רציתי למלא עוד ועוד מים ולהוסיך עוד מלח כי גם ככה הסלעים יחזרו ויעלו את גובה המים..הסלעים שהוחזרו נבחרו בקפידה מהסלעים שבקושי הןדבקו באצה ושנשארו הכי לבנים שיש).

את החלזונות נזירים והאלמוגים בעדינות רבה ניקיתי עם מברשת שיניים...מה שיהיה יהיה מבחינת האלמוגים(לצערי האצה עברה את סף הכיעור ולצערי אולי הקרבתי אלמוג שתיים לטובת ניקוי המיכל, אבל מדע רק בעוד כמה ימים אם הם ישרדו או לא).

ניקיתי את כל המשאבות בין אם ראש כוח לגלים לפורק חלבונים.
החלפתי פרלון.
ניקיתי את הסאמפ לחלוטין.
עכשיו המים נהיו יותר צלולים והמשאבת גלים שוב שאבה אלייה אצות שנשארו צפות ויש עוד טיפה על המצע(האקווריום היה עכור לא יכולתי לראות כלום וגפ לא רתיתי להכניס רשת אחרי כל הסטרס שהדגים עברו).

האם ניקית את המצע? אם לא , תפריד בין ח"ח ותוציא לניקוי , אני הייתי מוציא לגמרי את כל המצע שוטף מייבש , מחכה שהאקווריום יתייצב ומחזיר אותו בשלבים לאחר מכן כל שלושה ימים מעט. אם אתה רוצה להחליף זאת הזדמנות רק אל תשכח לשטוף טוב טוב לפני

לקראת סופש הבא ארכוש חלזונות לניקוי.

בקשותי הם כאלו:
את התאורה...מה לעשות איתה? גוף לד rgb וגוף t5 מנורה ורודה וצהובה(כרגע כל התאורות כבויות לצורך הרגעת הדגים).

תאורה מבוססת אקטיני ולבן , לטעמי אין צורך בגוונים צהובים או אדומים/וורודים
לכן הייתי משנה את הנורות לחלוטין אצלך

איזה סגל חסרי חוליות אתם ממליצים להוסיף? אשמח לשמות מדעיים ושמות שמוכרים בחנויות.

טורבויים, נחשונים בעיקר

איזה המשך טיפול מונע אתם ממליצים? כרגע המיכל כמעט נקי ראו תמונה למטה...

נופוקס

תודה על העזרה ושוב סליחה על מה שהיה לפני שבועיים.
שבת שלום לכולם.
.
שמח על שינוי הגישה כל הכבוד

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
.