צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 01/07/2019, 14:58   #8
אסף.ש

הודו לך על 85 הודעות 127 פעמים
סוג אקווריום: 300L צמחייה הייטק + שרימפסיה+נאנו הייטק+ 60 ליטר הייטק בהקמה
וותק בתחום: 6 שנים
ברירת מחדל תגובה להודעה: פרוייקט שיקום האקווריום-צמחייה הייטק(מידטק בהסוואה)

טוב אז איך אני מתחיל...
בגלל שהוספתי מקרר ויש לי פילטר שדחסתי בוא מלא מדיות עד שהזרימה ירדה פלאים דבר שיכול לעלות בחיי הפילטר. אז הייתי צריך משהו שיניע מים נקיים מהמקרר וממנו.
היה לי כמה אפשרויות:
אחת ראש כוח\ משאבת העלאה- בעייה מבחינת יופי ותופס מקום באקווריום. בגלל שהייתי צריך מקרר פעיל מהר אז השתמשתי באפשרות הזאת כזמנית.
משאבת העלאה חיצונית- מחיר,וכדי שלא יכנס עלים ולכלוך למקרר צריך משהו שיעצור את זה ויהיה אפשר לנקות בקלות לכן נשלל.
האפשרות האחרונה ושבא אשתמש היא שימוש בפילטר atman ef4 פותר לי את כל הבעיות.
וגם בעקבות המלצתו בעבר של גלובלי להוסיף פילטר נוסף החלטתי להוסיף.
01. גיבוי.
02. כוח פילטור חזק שמצויין למערכת.
03. איזון משטרי זרימה.
04. שאיבה משתי נקודות.
יחס פילטור לנפח נטו: 10:1, נחשב מצויין.
בנוסף צריך משהוא שיניע מים נקיים ללא עלים וכדומא למקרר
הוספת עוד מדיות כי עדיף יותר מאשר פחות...

תכנונים:
להביא חלקי חילוף לפילטר בכדי להוסיף עוד אחד- בוצא
הכנות לפילטר הנוסף (קידוח חורים למכסה והכנת צנרת לפילטר)-בוצא
ניקוי הפילטר וחיבור החלקים- בוצא

החלפת הראש כוח בפילטר כדי שיזין את המקרר:
פתיחת הפילטר הקיים, לנקות אותו ולהוציא חצי מהמדיות לפילטר החדש, לסגור אותו ולהחזירו למקום.
בהמשך מתכנן לסדר לפילטר את הצנרת דבר שיעלה את הספיקה וגם יפחתי עומס על המנוע ויוסיף חיים לפילטר.

מילוי הפילטר החדש מגירה ראשונה ספוג מקורי לתפיסת עלים וכדומה+פרלון
מגירה שנייה מדייה מהפילטר הקיים
מגירה שלישית מדייה חדשה ושכבה קטנה של פרלון.
(הסדר מלמעטה למעלה...)

כל פעם מועד סידור הפילטרים נדחה ומפה הדברים החלו להשתבש.
אני יושב בסלון ורואה שהמקרר כל כמה דקות נדלק ונכבה דבר שהאיר לי נקורה אדומה, אני הולך להסתכל מה הולך ובודק ומבין שהראש כוח הפסיק לעבוד. סוגר את המקרר מפרק את הראש כוח ובודק אותו ומוצא את התקלה (חתיכת פרלון גרמה לסתימה והראש כוח מפסיק להזרים מים) מתקן.
מחזיר את הראש כוח למקום ומתחיל להריץ מים ומוציא את כל הבועות אוויר ולבסוף מפעיל את המקרר.
עובר יום ושוב פעם אותו תקלה- מתקן ומתחיל לזרז את העיניינים לקרת הוספת הפילטר, מועד ההחלפה נקבע לשישי (נעזר באבא שלי).
יום שישי מגיע לצערי נעלצתי לעשות דברים אחרים (כבר בשישי שעבר הייתי צריך להוסיף פילטר) דוחה לראשון.
בשישי בערב יושב בסלון על הספא ומביט באקווריום הולך להסתכל על הצנרת כי עלה לי רעיות איך לייעל. רואה דגיג אנציסטרוס (משהוא כמו 2-3סמ) בצניור היציאה מהמקרר, מזעיק את אבא שיעזור לי להוציא אותו.
התכנון לסגור את הראש כוח ולנתק את הצינור מהמקרר, הראש כוח מנותק מהחשמל ובגלל שחיברתי טוב את הצינור הצינור לא מתנתק והאנציסטורוס נכנס למקרר. מנסים עוד דרך ופה קורה בעייה:
צינוך מהראש כוח נמשך לרצפה ובגלל חוק כלים שלובים ועד שהצלחתי לעצור הצינור משפיץ מים ומרוקן חצי אקווריום לרצפה ועל השעונים שמנהלים את האקווריום. מנתק את המקרר ומזרים מים ממנו לתוך דלי במעגל סגור בתקווה שהאנציסטורס יצא לדלי.
לבנתים מנתק את החשמל ומשאיר רק את הפילטר עובד כל השאר מנותק, ומתחיל ליבש.
עכשיו כבר שישי בערב האנציסטורס אינו רוצה לצאת החוצה.
מגיע 12 בלילה ועדין הוא בפנים.
עובר 24 שעות וכבר התיאשתי והתחלתי לנתק את הצנרת והופ האנציסטרוס בריא ושלם בדלי, מעביר אותו לאקוורים.
עב יום ואז מחבר את כל החשמל למקום ומסדר חשמל(הכונה לשקעים כבל מעריך וכולי...).
הייתי צריך לסדר הרבה כי כל הציוד יצא מהארון החוצה בכדי למדוד נזקים.
למזלי הכל עבד תקין למעט הברז החשמלי של הCO2 שלבסוף סודר.
למזלי אמא שלי ישנה למה זה היה נראה כמו אחרי מלחמה- כל הציוד של האקווריום מפוזר בסלון, הדלתות פתוחות ורואים צנרת מנותקת שקעי חשמל מבולגנים, כל הרצפה רטובה (כ100 ליטר מים יצאו) ואני כולי רטוב.

עדין לא התייחסתי להודעות שרשמתם אתייחס בהודעה הבאה בעוד מספר שעות אחרי שאטפל בפילטר (מחבר אותו היום) וכמובן תמונות.
אסף.ש לא מחובר   הגב עם ציטוט