צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 30/05/2007, 09:56   #8
גלגו

הסמל האישי שלגלגו

הודו פעם אחת בהודעה אחת

ציטוט:
פורסם במקור על ידי noamw
תודה רבה למגיבים על העיצות והעזרה.
יש לי שאלה עקרונית בקשר לרכישת אקווריום.
הרעיון של רכישת אקווריום יד שניה דווקא יכול להיות מעניין עבורי וראיתי לא מעט מודעות על אק' יד שנייה אך בשל חוסר נסיוני מה עליי לבדוק ברכישת אקווריום יד שניה? שריטות אני יודע אך האם יש עוד משהו שצריך לבדוק? כמה זמן היה בשימוש? ואם האקווריום נראה מצויין והיה בשימוש 3 שנים? יש משמעות לדבר? האם יש אבנית מצטברת? ואם כן, האם ניתן לנקות אותה היטב על מנת שלא תצבור תאוצה?
בכל מקרה, בשלב הראשוני אין לי כוונה להכניס צמחייה טבעית כי הנסיון שלי לא יהיה מספיק ואין לי כוונה לעשות נסיונות מיותרים על הדגים...
שלום וברוכים הבאים
לפי המגבלות שציינת - אני ממליץ בחום על אק' יד שניה - יש הרבה מציאות בפורום (וגם קצת זבל) אך אם אתה רואה אחד החובבים הרציניים יותר מוכר - בד"כ תקבל ציוד מטופל ואיכותי במחיר שווה לכל נפש...ותמיד אפשר להתיעץ כאן לגבי המפרט.
חשוב לבדוק איזה ומה מצב הציוד הנלווה שאתה מקבל - לעיתים זה שווה יותר מהאק' עצמו.
לגבי האק' מה שענו נכון - בעיקר לבדוק נזילות\סדקים - אבנית תמיד אפשר לנקות - אך אק' מוזנח מאד יכול לתת רמז על רמת התחזוקה לאורך זמן...וכך גם אק' שנראה טוב מאד - בד"כ זכה לטיפול טוב יותר ולכן כדאי יותר לרכוש.
לגבי צמחיה - אני ממליץ בחום - זה לא דורש כזו מומחיות ודווקא יעזור לך להכנס לתחביב בצורה קלה יותר - צמחיה עשויה לייצב את האק' מהר יותר ולמנוע חלק מהתופעות השליליות של אק' בתחילת דרכו - מדריך קצר עם קישורים לחומר נוסף תמצא כאן

אם אתה לא רוצה להסתבך יותר מידי עם מערכות מתוחכמות - תקרא קצת חומר על אק' "טבעי" - זה אחד האק' היותר קלים וזולים לתחזוקה ולאחר הקמתו, תהנה ממנו רבות - לא חייבים להבין את כל התהליכים העומדים מאחורי תפקודו - אפשר פשוט לעקוב כמו תוכי אחרי ההוראות ויהיה לך אק' למופת - וגם תמיד אפשר לשאול כאן אם יש בעיה :
האקווריום הטבעי - מאמר מקורי מאת: יער

בהצלחה,
גל
גלגו לא מחובר   הגב עם ציטוט