אשכול: דג דולפין
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 29/07/2019, 08:06   #13
דור כחלון
מנהל האתר

הסמל האישי שלדור כחלון

הודו לך על 741 הודעות 1,181 פעמים
סוג אקווריום: צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: דג דולפין

ציטוט:
פורסם במקור על ידי moshen7 צפה בהודעה
שמעת על המנהג היפני העתיק של קשירת הרגלים של ילדות כדי שלא יגדלו?
המחשה מצוינת.

ציטוט:
פורסם במקור על ידי מיכאל פ צפה בהודעה
תמיד היה מונח לי בראש שדג גדל לפי מיימדי האקווריום
זה נכון חלקית, ככל שהאקווריום גדול יותר, לדג יש פוטנציאל להגיע לגודלו המקסימלי.
תן לגופי אקוורים של 100 ליטר הוא יהיה מאושר.
תן לדג תנין אקווריום של 100 ליטר הוא לא יאריך ימים, גדילתו תיפסק בשלב מסוים ואיכות החיים שלו תיפגע משמעותית.

האמת היא שדג לא גדל לפי מימדי האקווריום, אלא האקווריום הוא מה שמגביל את הדג מלגדול.
אם תכניס דג שמימדיו גדולים לאקווריום קטן, מה שאתה בעצם עושה לו זה עוצר את הגדילה שלו, מונע ממנו לממש את פוטנציאל שלו ובעצם הדג הזה הופך להיות מעוכב גדילה.
מה זה דג מעוכב גדילה? זה דג שהמערכות הפנימיות שלו ממשיכות להתפתח ובחלק מהפעמים גם לגדול, אך המערכות החיצוניות מפסיקות לגדול ונתקעות.
לכל אורגניזם יש שלב קריטי בחייו בו הוא בעצם צובר גודל ומפתח, גם בדגים.
ראה את האדם, עד גיל 18-20 בערך (סתם זורק) אנחנו גדלים וגדלים ובשלם מסוים אנחנו "נתקעים" במקום וכל מה שממשיך לגדול זה הבטן ().
השנים האלו הן קריטיות לגדילה שלנו ואם ימנעו מאיתנו מזון, מרחב וכדומה, לא נגדל כמו שצריך.
אצל דגים זה מורגש בגודל דג קטן יותר ממה שהדג אמור להיות, עיניים גדולות יותר וכדומה.

ציטוט:
לפני שנים שהיה לי אקווריום גדול ואמר לי ותיק בתחום...
כמו שרשמת, לפני שנים. יכול להיות שלפני שנים רבות זאת הייתה ה"אמונה", אך היום המדע והניסיון שנצבר בתחביב יודע להגיד דבר אחר.

ציטוט:
כדאי להחליף 1/3 מהמיים והמערכת הביולוגית של הדג מזהה שהוא חיי כאילו במקום יותר רחב וזה מה שנותן לדג להתפתח...
אין קשר בין איכות המים לגודל הסופי של הדג וממש אין קשר בין איכות המים לזה שהדג "מרגיש שהוא חי במקום יותר רחב"
אומנם מים איכותיים יגרמו לדג להאריך ימים במקרים "רגילים", אך עיכוב הגדילה יקצר אותם באופן סופר משמעותי.

בקיצור
אם לשים את הקלפים על השולחן ולחתוך בבשר החי,
לשים דג גדול באקווריום קטן זאת התעללות בלתי מורגשת שלא באה ליידי ביטוי דרך העיניים שלנו.
זאת התעללות בדגים שסופה מוות ביסורים מתמשכים בלי שנדע ונרגיש.
התעללות שברוב המקרים מגיעה ללא כוונה רעה אלא כתוצאה מחוסר ידע.

רובנו הגדול עשינו את זה, טעינו, אך רובנו הגדול גם למד מהטעויות.
עכשיו נשאר לנו ללמוד, ללמד, להעביר את המידע הלאה ולהפיק לקחים כדי להטיב עם בעלי החיים שאנו מגדלים ואוהבים.
דור כחלון, הודו לך על ההודעה: