צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 08/06/2006, 13:37   #12
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים

מצער מאוד לשמוע וקשה כל כך לקבל תמותה גדולה של דגים ובמיוחד דגים שהיו אצלך זמן רב וטיפחת וגידלת, למי מאיתנו זה לא קרה בנסיבות כאלו או אחרות... אבל אסור להתייאש ואפשר מכאן רק להתחזק וללמוד, לא להרים ידיים.
ומה הקשר עכשיו שיעבור למאלאווים?! הוא צריך לוותר על מה שהוא אוהב בגלל שהיתה לו נפילה, נו באמת...

אני חושב שלא מספיק אנשים מבינים את החשיבות הרבה של אקווריום קרנטינה ויש לו חשיבות עצומה ביותר. חבל שאנשים מגלים את זה רק אחרי שהם חווים את הפגיעה. זה נכון שיש הרבה אנשים שמכניסים דגים חדשים חופשי חופשי לאקווריום לא משנה מאיפה הם הגיעו (וגם אני נהגתי כך בתקופות מסוימות) בלי לדאוג לבידוד,ובהרבה מהמקרים גם מתמזל מזלם ושום דבר רע לא קורה, מה שרק מעודד אותם להמשיך בהרגל המגונה, אבל מתישהו המזל הזה יגמר והם יחטפו את המכה,וכגודל ההשקעה כך גודל הנפילה. גם איבדנו דגים יקרים ומיוחדים, חלקם עם ערך סנטימנטלי יותר מאחרים, גם התרוצצנו והצאנו כסף רב על תרופות, גם הפרנו את האיזון באקווריום והרסנו צמחים, הרגנו חסרי חוליות במידה ויש וגם נשארנו עם המון עוגמת נפש וכאב ראש גדול, אז למה, למה לא למנוע את כל זה מראש אני לא מבין? מה זה המזוכיסטיות הזאת?
ועוד אם מביאים דגים ווילדים מהטבע, אני לא מקנא בכלל במי שיכניס אותם בלי קרנטינה, זה ממש רולטה רוסית.וכאן אין חוכמות, הדגים מגיעים עמוסים בטפילים, נגעים, זיהומים חיידקיים. תוסיפו לזה סטרס ורעב וקיבלתם מתכון לאסון, אם תכניסו אותם ישר לאקווריום רק בנס, אבל באמת בנס לא תתחילו להגיד קדיש על האקווריום תוך כמה שעות. במחלות ובטפילים מטפלים בקרנטינה ורק בקרנטינה. אם הדגים נראים יפים וטובים זה לא אומר שמשהו לא דוגר אצלהם בפנים ולכן נותנים למחלות זמן להתפרץ. מספיק שרק דג אחד יהיה חולה או עם טפילים וכבר תוך זמן קצר כל האקווריום יטעם את הקקי שלו וידבק. אין דרך אחרת!
ובמקרה הכי גרוע שלא יהיה, עדיף תמיד לאבד רק את הדגים החדשים בקרנטינה ולא את כל האקווריום...
Aquario לא מחובר