צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Thursday 19/01/2017, 09:27   #36
אסף_
אחראי תחום שרימפסים, חסרי חוליות וצמחיה

הסמל האישי שלאסף_

הודו לך על 734 הודעות 938 פעמים
סוג אקווריום: צמחיה + שרימפסיה
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ -טרום- הקמה שרמפיסייה

התלבטתי אם לפתוח עץ חדש להקמה, אבל נראה לי שמתפתח פה סוג של משהו "חדש" (במקום לומר טוב\רע\מעניין\טיפשי, נאמר "חדש" ) ולכן נראה לי נכון להמשיך פה גם את ההקמה...

מה גם, החלטתי לשתף אותכם Live בהתקדמות ולא בדיעבד, מקווה שהפאשלות לא תהיינה קיצוניות מדי ונלמד יחד מהתהליך...

אז אתמול בערב הצלחתי להתפנות סופסוף לשעה קלה לטובת הכנת העיצוב הקשיח (Hardscape).
בעקבות שאריות של קוורץ לבן שהיה לי (1-2 ממ) החלטתי לחגוג את ה"חדשנות" (ע"ע סוגריים לעיל) בצורה קיצונית, כאשר כל חצי מהמיכל יראה שונה ממשנהו...
החצי הראשון (A שכרגע לא יאוכלס עד לבדיקת יציבות הפתרון) -

בחצי השני הנחתי מצע שתילה של Jbl Manado גרגרי חום כהה, גם כן אחרי שטיפה קלה.
המצע המלא (אני חרד להצפת החול בעת המילוי ופיזורו על המצע הלבן אבל מאד מקווה שמילוי איטי יפתור את הבעיה וסיוע קל של שאיבת רפש לאחר מכן) -

אני לא ממהר לתת שמות למיכל, בטח לא למיכל כזה קטן וטריוויאלי... עם זאת ה"בום" של העיצוב ה"חדשני" לא השאיר לי ברירה ומעתה המיכל יקרא - קוקילידה (כמו קסטה שוקו-וניל של פעם)

המצע הונח בשיפוע כדי ליצור מעט תחושת עומק ומאחר ורוב הזמן המצע יהיה החלק היותר מעניין במיכל העיצוב יסייע לי לראות טוב יותר את שוכני הקרקעית.

שורש עץ מנוסר למידות, ובחצי הלבן אני חושב על שתילה מקובצת באמצע (קריפטוקורין או אכינודורס) .
וכן מוצבים 2 שלישיות של אבני קוורץ גם כן בגוונים שונים בכל חצי.

אז עכשיו אנחנו כאן
השתילה תבוצע על בסיס גזם לואוטק ולכן אני חושב להתחיל סייקל כבר עכשיו ולשתול נקודתית עם הזמן. (מה שכן, במידה ויש למישהו מוס נקי למסירה באיזור המרכז אשמח להודעה לפני שאני ממלא מים, מבטיח קרדיט והערכה ).

אם נשים את ההומור בצד לרגע, חשוב לי להדגיש, בשום שלב במיכל לא יבוצע "ניסוי" או תנאים לא נאותים לבעלי-החיים, האיכלוס יתבצע לאחר ניסוי כלים וסייקל מוצלחים ומלאים.

תוכן איכותי להעשרת הידע ולפנאי - מגזין אקווה | AquaDex | מדריך קצר - שיתוף תמונות בפורום
אסף_ לא מחובר   הגב עם ציטוט