צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 09/06/2020, 23:43   #28
DorMaimon

הודו לך על 30 הודעות 43 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום צמחייה
ברירת מחדל תגובה להודעה: יומן מסע - אקווריום צמחייה ראשון - 150 ל'

אוקיי עדכון לאחר כמעט 5 שבועות.
ככה זה נראה:

הוצאתי את הקריפטוקורין. ההליך היה כרוך בעצב אבל אני שמח מאוד על כך בדיעבד. הוא לקח לי הרבה יותר מידי מקום ולא הצדיק את המקום שהוא תופס מבחינה אסתטית. עדיין, צמח סופר מומלץ אבל באמת יותר מוכוון לואוטק.

היה שלב שהתלבטתי אם פשוט במקום לעקור הכל או שכדאי לנקוט בגישה של יורי https://www.youtube.com/channel/UCLg...x0hdw/featured של גיזום כל הצמח כמעט עד השורש כדי שיגדל מחדש בצורה שמתאימה ומשקפת את המצב באקווריום כעת עם תאורה דישון ופד"ח חזרים בהרבה. כנראה שהוא ייתן מופע יפה ומותאם יותר. בכל מקרה החלטתי בסוף להוציא הכל גם כדי לחדש וליצור עניין בשבילי וגם כי חששתי מגיזום מאסיבי כל כך של קריפטוקורין באק' עם שרימפסים.
שעות תאורה - כן כרגע אני על 12 שעות כבר כמה חודשים ברצף, אני לא בטוח שזה הכרחי או שיש איזשהו ערך מוסף מבחינת אופי הצמיחה אבל זו הייתה עלייה הדרגתית כדי סוג של לבדוק את הגבולות של המערכת. כשהגעתי ל-12 ש' הרגשתי שזה די והותר ואולי באמת אנסה לרדת לכיוון ה-10 שעות עכשיו ולעקוב האם יש פחות גדילה של אצה. האצות סך הכל כבר די הרבה זמן לא מרימות את ראשן. אני מנקה את הזכוכית בערך פעם בשבוע עם סקרייפר – מאוד מספק ומהיר בהרבה מספוג הפלא שהיה דרך ניקיון הזכוכית עד אז.
לגבי הגלנדולוזה, נראה שהיא ממש שמחה וגדלה מהר מאוד. היא הייתה אדומה גם רק עם הצ'יהירוס. עוצמת תאורה חזקה זה כל מה שהיא צריכה. יכול להיות שבתמונה מסוימת המיקום שלה לא היה מוצלח או שאחרתי בגיזום ומישהו הסתיר לה את האור.
הגזע קצת נעלם ואיבד מהאפקט ההתחלתח שלו. היעד הבא הוא חשיפת קווי המתאר של הגזע – כמעט ולא רואים את הגזעים ולדעתי הם חשובים מאוד לנראות הכללית. ההיגרופיליה פינטיפידה גדל בקצב מסחרר.
לאחר שהוצאתי את הקריפטוקורין פתאום האגף השמאלי של האקווריום יצא מהחושך אל האור. הבוצפילנדרה והאנוביה פטיט גם מורגשים יותר וגם גדלים בקצב מהיר בהרבה מהמצב הדי סטטי שהיו שרויים בו. לכבוד המאורע וכזרז להמשך גדילה הוצאתי אותם החוצה ( אני מת על המודולריות של צמח מחובר לסלע שניתן לשלוף בקלות.) העברתי אותם רענון קצר של גזימת עלים חלשים ופיצול לעוד כמה צמחי בת קטנים שהנחתי לאורך הגזעים במרכז. נראה אם התאורה שם לא חזקה מידי עבורם. אני מאמין שיהיה בסדר, ראיתי איפשהו שהם יכולים להתמודד עד 150 PAR וקשה לי להאמין שאני מגיע לזה בגובה שכזה.

כנראה אפטר מכל ה- hemianthus micranthemoides אני חושב שהוא אחלה צמח ואפשר לעשות איתו כמעט כל מה שרוצים אבל הוא גדל מהר מידי בשבילי והצטברו לי הרים של מונטה קרלו אז הגיע הזמן להחליף ולעבור לצמח דשא אמיתי. אשמח לעצות איך לקחת גוש כזה של דשא ולשתול אותו בצורה יעילה באקווריום פעיל.
שינוי תאורה בדרך – הזמנתי מעמד לתלייה של צ'יהירוס ו-2 תאורות נוספות A601 plus במקום ה-A שיפור של כשני שליש נוספים בעוצמה \ לומנס בעיקר כי אני רוצה להרחיק את הגופים מהמים ולא לאבד מעוצמת ההארה.
אחד הדברים שאני הכי מתרגש לקראתם זה לתלות כבר את התאורה ולקבל גישה קלה ונוחה לאקווריום. אני מאמין שזה יביא לשינוי עצום בנוחות של התחזוקה השוטפת.

כרגע, מעבר לזה שהמצב לא הכי מסודר ויפה, גם לא נוח להכניס יד לאקווריום וגם אני כל הזמן מפחד להפיל את התאורה לתוך המים. היא יושבת על חתיכת פרספקס מעאפנה ויכולה ליפול ממש בקלות.
בהמשך של הפתרונות המאולתרים ובהתאם לגלי החום שפקדו את ארצנו בחודש האחרון התקנתי מחדש את מאווררי המחשב ועיגנתי אותם עם מסקנטייפ לפרופיל דק והם מונחים על הרגליים של התאורת T5. אל חשש, הזמנתי כבר יחידה של 6 מאווררים מאליאקספרס שתתחבר לדופן האקווריום האחרוית בצורה רצינית יותר. אדווח על הביצועים כשיגיעו.
את תאורת ה-T5 אני חושב להחזיר לאקווריום קהילה. בשביל לתת גוון חם יותר לצ'יהירוס הקרים אני חושב להוסיף כמה לדים אדומים ואולי פשוט RGB ואשחק עם הצבעים עד אשר אמצא גוון מחמיא. גם כאן אשמח לשמוע מניסיונכם או רעיונותיכם על תוספת בסגנון סטריפ לד או ספוט? משהו רק במטרה לשנות את הקלווין הכללי של התאורה כי מבחינת עוצמה אני מאמין שאני מכוסה.
בחזית מול הפלנריה הייתה ירידה משמעותית אחרי כמה סיבובי ציד עם מזרק ומלכודת פלסטיק פשוטה. בנוסף, הורדתי את כמות ההאכלה בדגש על חלבון מן החי ועברתי לתזונה יותר צמחית (תרד, כרוב וחציל היה שוס! ) חוץ מזה הורדתי מינונים ואני מאכיל יום כן יום לא.

הטונינה בלם מתקשה מאוד ודעכה לה לאט מהרגע שקניתי אותה ועד עכשיו.

כנראה עקב חוסר בחומציות ורכות מים מספקת. אני עובד על זה כרגע ונראה שנבלמה מעט הדעיכה שלו. אני מחליף מים כמעט רק במי אוסמוזה ללא תוסף. עד עכשיו השתמשתי בshrim salt. ה-TDS נע בין 200-250 באינטרוולים שבין החלפות מים. בהמשך אנסה להוריד עוד לכיוון ה-150 בהדרגה ואולי אפילו 100.
שמתי לב שכשתיספתי shrimp salt והמים שהכנתי היו על בערך 200 TDS אז רק הדישון היה מקפיץ משמעותית את המומסים ולכן אני חושב לעבור לדישון של המים החדשים קודם לכן ורק אז להוסיף.
אשמח מאוד לשמוע על פתרונות יצירתיים של החלפת מים יעילה, בטוחה ואיטית.
הדבר הכי טוב שהגעתי אליו עד עכשיו הוא להציב סולם באמצע הסלון וכל מיני הגבהות ארעיות כדי להניח עליהם את המיכל מים ולהשתמש בחוק הכלים השלובים עם צינור אוויר.
חשבתי על שימוש במשאבה קטנה ופשוטה שתשאב מים מכלי על הקרקע כך שלא אצטרך לבנות מגדלים בסלון (האישה מאוד תשמח). אנסה בקרוב ואדווח. אם מישהו התנסה בהחלפה איטית עם משאבה שמצליחה להעלות מים לגובה של כמעט 160 זה יהיה נהדר.

דניס וונג : https://www.youtube.com/channel/UCaG...d9o_mHiMBrWhaQ

למה אני משתמש בסקימר: עוזר לשלוט ב-CO2 בצורה טובה יותר, שומר על פני המים נקיים מהצטברויות של פילמים כאלו ואחרים ומוסיף עוד סירקולציה מבורכת כדי למזער איזורים "מתים" ללא מספיק דישון או פד"ח. סרטון מאוד מומלץ שמדבר על היתרונות בשחלוף גזים גבוה יחד עם הזרמת פד"ח אינטנסיבית.
העלתי טיפה את קצב ההזרמה מ2 ל3 בועות לשניה עם in line diffuser מאוד יעיל כך שאני מגיע לדרופ צ'קר ירקו צהבהב מהר יותר במהלך היום.

המצב לא כל כך אידיאלי מבחינת נראות הצמחים, אני מנסה את שיטת הגיזום הזו:
שיטת גיזום :

נראה מאוד מבטיח. אעדכן על ההתקדמות.

אני שוקל להחליף את הרקע הכחול שמרגיש לי עכשיו קצת מצועצע לשחור או frosted דעות?

אני מרגיש שיש עוד הרבה דברים שלא כיסיתי אבל זה לוקח לי המון זמן אז אשמח לשאלות או הארות נוספות שיכוונו אותי להמשך.

תודה רבה
DorMaimon לא מחובר   הגב עם ציטוט
הגולשים 2 הודו לך DorMaimon על הודעתך: