צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Friday 13/04/2018, 16:46   #28
Aquario

הסמל האישי שלAquario

הודו לך על 20 הודעות 37 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: נקודות לבנות בצמחייה הייטק

אין פה עניין של סדר עדיפויות לדגים משום שפגיעה באיזון המערכת יכולה להוביל בקלות גם לפגיעה בדגים
(פעולות כמו כיבוי CO2 ותאורה יכולות לגרום לשרשרת של אירועים שתוביל גם למוות של דגים וחוויתי זאת ממקור
ראשון). מה גם שטיפול שיתבצע באור יתן תוצאה חלקית או בכלל לא ובמקרה הרע גם יחזק את עמידות הטפיל.

מה שאני הייתי מציע לעשות זה לעקוב ולבדוק היטב את שאר הדגים, אם לדגים הותיקים אין כלל נקודות סימן
שהמערכת החיסונית שלהם מספיק חזקה להתמודד איתו ולא הייתי נחפז לבצע שינויים שיכניסו גם אותם לסטרס
ויחשפו אותם. נק' לבנות ברוב המקרים איננה מחלה אלימה שמתפשטת במהירות (בייחוד לא בטמפ' גבוהות)
ולא גורמת לתמותה רחבה. ניתן לחזק את המערכת החיסונית עם תכשירים טבעיים כמו ווגל או הרבטנה וניתן אפילו
להוסיף אקסל של סיכם במינון ההתחלתי, יש לו תכונות אנטיספטיות וגם אם הוא לא יחסל את הטפיל
(שהוא פרוטוזואני חד תאי) הוא יכול לפגוע בו חלקית ולהאט את קצב התרבותו. זאת אני מעיד מנסיון אישי, קרה
לי כבר שמתוך מאות דגים באקווריום רק להקת קרדינלים חטפה נקודות ועל שאר הדגים לא היתה אף לא נקודה
אחת. השארתי את הטמפ' על 26 מעלות וטיפלתי בהרבטנה ואקסל. אז נכון שלקחו שבועיים-שלושה עד שכל
הנקודות נעלמו אבל לא נגרם נזק מעבר לתמותה של קרדינל או שניים והמערכת לא עברה זעזוע מיותר ולא נחוץ...

נערך לאחרונה על ידי Aquario, Friday 13/04/2018 בשעה 16:48.
Aquario לא מחובר   הגב עם ציטוט