צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 16/07/2019, 17:20   #42
אסףכ

הודו לך על 202 הודעות 226 פעמים
סוג אקווריום: 95 ליטר לאו טק
ברירת מחדל תגובה להודעה: מה צריך בשביל אקווריום צמחייה (וכללי) ומאיפה?

בשעה טובה התאורה הגיעה וגם הפומיס ..... וכבר יש לי רשימת שאלות (ארוכה מידי, מצטער...):

1. שאלת עודפים - יוצא שיישאר לי די המון רכיבי מצע - האם יש טעם לשמור אותם (או חלקם) לצורך רענון מצע עתידי?

2. האם בחום של הקיץ (הבית בדר"כ ממוזג בצהרים אא"כ אנחנו לא בבית) יש צורך במאוורר בשביל אקווריום לאו טק? (מצאתי 1 ו 2)

3. כיוון שמרוב אפשרויות אני לא יודע מה לבחור (באופציות שלי: קורידוסים, גורמי פנינה, גורמי ננסי, בינון פרפר/לוץ' נמרי, קשת ננסית, טטרה ניאון/קרדינל (הילדים רוצים..), טטרה קונגו, קולי שחור, גובי ניאון כחול, רמירז, שרימפסים וכמובן שאשמח לאוכלי אצות כמו אוטוצינקלוס, אנציסטרוס או משהו מומלץ אחר) אשמח לחוות דעתכם ונסיונכם - האם עדיף מעט סוגים אבל להקה גדולה או פריטים בודדים ודגים שונים?

4. מצטער אם השאלה טפשית, באמת שאלת תם ומעדיף לשאול... לגבי החמצן - [1] הייתי מעדיף להטמין את הצינור באדמה שלא יראו אותו - האם זה יכול לפגוע בהשתרשות הצמחים או בחסימת מעבר האוויר? [2] האם הבועות מהמשאבה עלולים להפריע לחלק מהצמחים? [3] בדיונים ישנים ראיתי תגובות לכל מיני כיוונים בצורך בכלל של משאבת אוויר באקווריום צמחייה / צריך בשעות שאין תאורה / לילה - האם אתם גם עושים כך?

5. אחרונה לבנתיים - לגבי שואב רפש, מצאתי באייבי שואבים יחסית זולים (ידני / אוטומטי) אבל המחיר שלהם ממש נמוך לעומת שואבים של החברות המקצועיות... האם זה מצביע על כך שהם פחות טובים ולא כדאי לקנות אותם? יש למישהו המלצה לשואב רפש זול וטוב?

תודה רבה!

נ.ב. רק מזכיר את מפרט האקווריום...
אורך: 70 ס"מ, רוחב: 30 ס"מ, גובה: 40 ס"מ - כ 100 ליטר
פילטר 350 ל/ש אטמן
מיועד לאקווריום צמחייה לאו-טק

נערך לאחרונה על ידי אסףכ, Thursday 25/07/2019 בשעה 10:32.
אסףכ לא מחובר   הגב עם ציטוט