צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 25/01/2020, 02:03   #48
Yalon14

הודו לך על 47 הודעות 61 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: נרגש להציג את ה45L הייטק שלי, תמונות ושאלות

הרבה זמן לא העליתי עדכון אבל כל פעם שאני רואה את כמות התגובות וכמה שהעץ של גלובלי עוזר לאנשים ושאנשים באמת נהנים לקרוא ולראות זה גורם לי לרצות להעלות עוד ועוד לשתף.

האקווריום בן עשרה חודשים, עברנו חתיכת דרך..

אז הינה כמה תמונות ואחרי זה אעלה גיליון מעודכן ורלוונטי להיום.

לימנופיליה בלם, צמח קצת יותר מאתגר מהשאר, גודל גודל גודל ואז מפסיק ונראה כמו עכשיו.

לימנופיליה hippuroides זהירות צמח ממכר.

רגולטור של co2art, מוצר מדהים, שגר ושכח כמו שאמור להיות, המונה בועות שלהם מוציא בועות ממש קטנות יחסית למונים אחרים שיצא לי להשתמש.

רוטלות על סטרואידים.

דרופ צ'קר בסוף יום..

אקווריום מס'2 למתעניינים, לא אציף את הפורום בעוד עץ כמובן אז רק אשתף בקטנה את מה שהולך בינתיים.
שלב האצות החומות תפס אותנו בגדול, מקווה שזה לקראת הסוף, זה מכוער מאוד והכל מלוכלך אבל זה יעבור.. זירזתי תהליכים עם קצת מי חמצן, הבועות שזה מוציא ממכרות.

‏כללי
‏‎קטגוריה (טבעי/לאוטק/הייטק): הייטק
‏‎אורך עומק גובה 30/40/40
‎ותק האקווריום : 10 חודשים
‏‎נפח האקווריום ברוטו: 48 ליטר
‏‎נפח האקווריום נטו: אולי 35
‏‎מותג האקווריום: בנייה אישית

‏ערכי מים
‏‎סוג מים (ברז/מעיינות/קדושים וכו'): ברז
‏‎מי אוסמוזה הפוכה (כן או לא): לא
‏GH (דרגת הקשיות הקבועה): 9
‏KH (דרגת הקשיות הזמנית): 5
‏PH (דרגת החומציות): 6.4 עם פדח
‏‎פד"ח (רמת הפד"ח במים): 30-40ppm
‏‎דרגת מוליכות/מומסים: 570 tds
‏‎דיווח טמפרטורה: 24

‏חומרה א'
‏‎סוג מצע מדושן: אמזוניה.

‏‎פילטרים (פרט בבקשה): חיצוני של super fish (לא משהו בכלל, כבר נזל לי הזמנתי פילטר חדש והנזילה פסקה אז אני סוחב איתו). האקווריום עמוס ופילטר חיצוני פה נותן לי ראש שקט עם נפח של 2.3 ליטר למדיות וספוגים.
‏סוגי המדיות המפלטרות: מטריקס ועוד תפזורת כלשהי, פרלון וספוג.
‏יחס פילטור לנפח נטו: הפילטר הוא 300 ומשהו ל/ש לפי היצרן, בפועל זה פחות, אז הייתי אומר שבערך 7-8 פעמים בשעה.

‏‎תאורת לדים - יחס לומנס לליטר: באיזור ה120 לומנס לליטר, לפי חישובי Par אני מעריך שיש מעל 100 בקו המים, הלדים ממוקמים 25 ס"מ מעל האקווריום לטובת פיזור טוב יותר בין הצבעים השונים ולטובת נוחות כללית וגישה טובה יותר לניקיונות ושינויים באקווריום.
‏‎תאורת לדים - (פרט לגבי הסוג): chihiros a401 plus, chihiros rgb a301 plus הrgb מאיר ב100% אדום 70% כחול 20% ירוק אם אני זוכר נכון.

‏חומרה ב'
גוף חימום: סיני
‏‎משאבת אויר: לא, אבל כן יש סקימר שמחובר לכניסת הפילטר ועובד תמיד מין הסתם.
‏‎מאווררים : אולי בקיץ הבא.
‏UV: לא.
‏טכנולוגיית החלפת מים: דלי.
‏‎מערכת פדח (פרט בבקשה): co2art dual stage עם מתאם לסודה סטרים ודיפיוזר של איסתא.

‏תוכנה
‏‎משטר החלפות מים: 50% פעם בשבוע.
‏‎משטר תאורה: 8 וחצי שעות.
‏‎סוג הדישון: DIY למאקרו Microbelift למיקרו וברייטוול לברזל.
‏‎משטר הדישון: עם משאבה אוטומטית - 4.5 ניטראט ביום, 0.6 פוספאט ביום, 3 אשלגן ביום (לא כולל האשלגן שמגיע מתמיסת הkno3).
מיקרו 3 מ"ל פעמיים בשבוע וברזל 2 מ"ל פעמיים בשבוע.
‏‎זני הצמחיה: אואה.. אז ככה :
רוטלה מקרנדרה
רוטלה מקרנדרה מיני רד
רוטלה אינדיקה בונזאי
רוטלה רוטנדיפוליה
רוטלה mini pearl חדשה אצלי ומתאקלמת.
קבומבה אדומה
לימנופיליה hippuroides
לימנופיליה בלם
קריפטוקורין נורי
קריפטוקורין ונדטי בראון
גאווה פרן טריידנט
פרסיקריה
אלוכריס אסיקולריס
אלוכריס הגבוה יותר
מונטה קרלו
אלטרנטה ריינקי מיני
אנוביה ננה
אנוביה ננה פינטו
אנוביה בונזאי
בוצות איזה 7 סוגים שנחים בצל
היגרופיליה פינטיפידה
המיאנטוס גלומרטוס
קריסמס מוס
פיסידנס
פליים מוס
הידרוקוטיל

‏‎אוכלוסיה: נחשי קולי 6, מיקרורזבורות 10, 4 אוטוצינקלוסים, שרימפסים אמאנו ועוד כל מיני אקראיים, דג קרב, פלקו ארוך שובל, אנדלרים איזה 3.
‏‎הזנה: היקארי פלטס, jbl כדורים וטבליות שוקעות בשריות, טבליות לשרימפסים של דנרלי.

האקווריום קצת מוזנח מודה דילגתי על החלפת מים השבוע כי לא היה לי זמן אפילו לראות אותו כשהאור דולק, מחרתיים אגזום קצת ואעשה שאיבת רפש הגונה.
אחרי כמה חודשים טובים של מתקפת אצות חוטיות הצלחתי להשתלט על המצב ולהיפטר מהן כמעט לגמרי, הדרך הכי טובה אחרי שבטוחים שהכל עובד כראוי הוא טיפול מאסיבי במי חמצן, בדיוק כמו במדריך המעולה פה באקווה.
אצות חוטיות הן משהו שממש קשה להיפטר ממנו ברגע שהן משתלטות, תגזום תחליף מים תנמיך תאורה תפציץ בפדח ועדיין הן יחזרו (אצלי לפחות). כאילו יש נקודה כלשהי שהן חוטפות מכה מספיק קשה ומשם יהיה להן קשה להתגנב חזרה לאקווריום יציב עם צמחים חזקים.
לעומת זאת השחורה חוזרת פה ושם, במיוחד כשהמים לא "פרפקט" כמו עכשיו. טיפול נקודתי של מי חמצן עם פיפט משמיד אותה בלי בעיה והשרימפסים נהנים ממה שנשאר, הם לא אוכלים את האצה כשהיא חיה אצלי, רק אחרי שהיא מתה שנייה לפי שהופכת להיות אדומה.

בתכנון שלי לעשות קיר אחורי מעל האקווריום בחלק האחורי עם חומר שנקרא hygrolon, אולי בתוספת פוגר קטן לאווירה, נראה..

פדח זה מדהים, תנסו.

נערך לאחרונה על ידי Yalon14, Wednesday 29/01/2020 בשעה 14:00.
Yalon14 לא מחובר   הגב עם ציטוט