צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Monday 28/05/2018, 22:14   #15
konajoko

הודו לך על 24 הודעות 28 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: בניית אקווריום ריף 160 ליטר

ציטוט:
פורסם במקור על ידי משה צפה בהודעה
אני לא הייתי מתקרב לחברות תאורה עלומות שם
תאורה הינו רכיב חשוב ביותר כדי שריף יצליח מספר 2 בחשיבותו לאחר פורק חלבונים
כך שראו להשקיע היכן שצריך

חברות טובות? לדעתי
גיזמן ATI וורטק
אלו חברות עם נסיון רב בתחום התאורה עם קבלות

שים לב שאתה לא נופל בזה: לאנשים יש נטייה להתלהב מתאורה שמאירה את האלמוגים בכמעט אולטרה סגול (שימוש מוגזם באקטיני)
שים לב שתאורה זאת אינה טבעית וטעמי אינה מחמיאה והכי חשוב כמעט ולא מספקת לאלמוג את התנאים הדרושים לו
אל תשכח שעיקר תזונת מרבית האלמוגים מגיעה מהאצה הזאוקסנטלה שבתהליך הפוטוסנטזה מספקת מזון לאלמוג...
(80% מהתזונה שלו)

T-5 מחליפים כל שנה נכון? אוקי אז ברור שזה לא מדוייק ב100 לפעמים צריך להחליף לפני ולפעמים אחרי
אם יש לך מד לדוגמת הנ?ל שנחשב מאוד איכותי ומתאים למדידות בתוך המים
https://reefledlights.com/shop/par-meter-rental/

אתה יכול לדעת מתי בדיוק צריך להחליף נורה
אך מכיוון שלרוב האנשים אין מד שכזה הכלל כל שנה יש מחמירים כל 10 חודשים...

לד כל כמה זמן מחליפים? משתנה בין איכות לד אחת לשנני היצרן אומר כל 5?
ברור שהוא לא יגיד כל שנה או שנתיים אנשים לא יקנו גוף בכמה מאות דולרים ואז יחליפו לאחר שנה ואו שנתיים עסק יקר...
לאורך 5 שנים האם יש הבדל בין חובב שהדליק את התאורה לאורך 6 שעות לעומת חובב שהדליק למשך 10 שעות?
האם ב2 המקרים התאורה תחזיק 5 שנים?
בהנחה שלד נשרף איך תחליף?
כנ?ל לאחר 5 שנים איך תחליף?
בהנחה שאין לך מד שמודד PAR בתוך המים וזה חשוב לבדוק באזורים שונים במיכל בעומקים שונים כדי לקבל קריאה נכונה ורק אז להבין אם התאורה אבדה מחוזקה או לא.

אני לא נגד תאורת הלד אני נגד תאורות של חברות עלומות שם שצצות כמו פטריות לאחר הגשם אם הייתי הולך על תאורת לד כמו שאתה מכוון הייתי הולך אך ורק על חברות בטופ שבטוב
שתבין אם תהרוג אלמוגים בגלל תאורה לא טובה הכסף על האלמוגים ועד שתבין שזה הבעייה יעלה לך כפול ומכופל מתאורה איכותי... מבלי להזכיר שתאלץ לקנות גוף חדש נוסף.

וממליץ לקחת המלצות והצהרות יצרן בערבון מוגבל בסופו של דבר מדובר בעסק שהמטרה שלו למשוך לקוחות לקנות
זה שבשביל מישהו התאורה ששמתי פה היא אלומת שם זה רק בגלל שאותו אחד לא בקיא במה שהולך בארצות הברית , תאורת לד חייה 15 אלף שעות עכשיו אם תתדליק את התאורה שמונה שעות ביום זה יותר מחמש שנים , ואם מתקלקל לד אחד או 2 או 3 אין בעיה להחליף זה לא מגש אחד כמו בתאורת עם שם , וכל השאלות אם יקרה ככה לתאורה ואם יקרה ככה ואם יקרה ככה זה יכול ליהיות על כול תאורה גם על היקרות שיש ) אני שמתי פה בכוונה סרטונים שמראים איך לא צריך אבל ממש לא צריך תאורת לד באלפי שקלים שמתי פה ריף מפואר שעובד עם תאורה שלא מגיעה ל200 דולר נראה לי זאת ההוכחה הכי טובה אין כמו מראה עיניים רק שבוחרים להתעלם ,
konajoko לא מחובר   הגב עם ציטוט