צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Tuesday 10/10/2017, 16:20   #7
staticx

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: אקווריום בחלון מס' 1 בארץ
ברירת מחדל תגובה להודעה: גמר פרוייקט: אקווריום חלום בחלון !

תודה רבה
מומחה לתזונה או לפילטריזציה אני בטח שלא, אבל הגעתי לתוצאה שרציתי. מכאן והלאה אני נעזר בעצתכם לגבי כל השאר...

ציטוט:
פורסם במקור על ידי תמיר מ. צפה בהודעה
1. סדר הסינון בסאמפ קצת לוקה בחסר:
א. בתא כניסת המים יש לשים יותר דגש על הסינון המכני, לפי התמונות כרגע יש רק ספוג גס, אני הייתי מוסיף גרב מיקרונית או פרלון ע"מ שהמים שממשיכים מתא זה והלאה יהיו נקיים כמה שניתן מחלקיקים צפים ולכלוכים פיזיים, מנגד, הספוג בסוף הסינון מיותר לחלוטין, אחרי שהמים עוברים כל כך הרבה שלבי סינון לא אמור להיות לכלוך והספוג לא באמת יעשה משהו
ב. אני הייתי ממקם את הפחם (שלדעתי בכלל מיותר...) דווקא בתא האחרון, בתצורה הנוכחית הפחם ייסתם מהר מאוד ע"י לכלוך פיזי שלא יסונן בתא הראשון (בעיקר מגרגירי אבק)
תמיר
זה בדיוק מה שעשיתי, אם תשים לב רשמתי שסדר הפילטרים בסאמפ שונה. אני אעלה תמונה מעודכנת מאוחר יותר.

ציטוט:
2. לי אישית מפריע שיש יותר מדי גוון אדום בתאורה (כמובן שזה עניין של טעם אישי...), תאורה בגוון אור יום תיתן תמונה משקפת יותר של צבעי הדגים ויהיה יותר נעים בעין
תמיר
זה ככה יצא בצילום. בפועל הגוון נראה ממש טבעי והתאורה דיי חלשה (במכוון). אנסה להביא צילום אותנתי יותר.

ציטוט:
3. החצץ שנבחר די גדול ועלול ללכוד בתוכו די הרבה לכלוך בעיקר בגלל שאתה עובד עם Overflow ולא שאיבה מהקרקעית - אולי שווה לחשוב על משאבת גלים שתיצור סירקולציה שתמנע מהלכלוך להיצמד לקרקעית או לחלופין פשוט לשים דגש גדול על ניקוי רפש מהקרקעית על בסיס שבועי
תמיר
אלך על ניקוי רפש, מעדיף לא להכניס אביזרים למראה הכללי של האקווריום

ציטוט:
4. אם אני לא טועה אתה משלב מבונות ופיקוקים יחד, שילוב זה לא מתאים מבחינת דרישות תזונה (מבונות צמחוניים ואילו פיקוקים הם בשריים)
תמיר
האוכל הוא מעורב גם צמחוני וגם בשרי... לא מגביל את הדגים
עוד לא יצא לי לשמוע על דגים שמתו כי לא אכלו את התזונה המתאימה... תמיד אפשר להביא עוד דגים..
staticx לא מחובר   הגב עם ציטוט