אשכול: "מחשב העל"
צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Wednesday 22/10/2014, 15:29   #44
roy12337

הודו לך על 5 הודעות 6 פעמים
סוג אקווריום: בתהליך
וותק בתחום: מעל ל10 שנים מכיתה ה ועדין סופר
ברירת מחדל תגובה להודעה: "מחשב העל"

עידכונים
הפי הגיעה (והזמנתי בישבילו עוד כמה דברים מחול, צלעות קירור, שבב USB של WIFI,)

DSCN0143 by roy73321, on Flickr
(הצלעות קירור שיש אליו עכשיו נגנבו מחלק שהתקלקל לי במדפסת ,שגם היא גורמת לעיכוב, אבל סיימתי להדפיס את התיכנון הראשון של המשאבת דשן, ואז הכנתי עיצוב משופר, אבל בשלב הזה כבר נשרף לי החלק ואני לא יכול להדפיס אותו)

ובגלל הפאניקה שמהחום הוא ישרף חיברתי מאליו מאוורר (כרגע הוא דלוק ללא הפסקה ומחובר לרשת כך שאח שלי יוכל להתחבר אליו מהמחשב שלו, טכנית זה המחשב של אמא , שלו עדין מחוסר הרד דיסק)
DSCN0142 by roy73321, on Flickr

חוץ מזה התקדמתי בבנית ארון החשמל, הרוב מחויט, חוץ מחשמל ראשי וכול החיבורים למחשב (פי)
DSCN0138 by roy73321, on Flickr

וקצת יותר קרוב

DSCN0140 by roy73321, on Flickr

ולכול מי שחושב שזה נראה מאוד מסוכן עם החיבורי חשמל שלא מבודדים ורוצה להחליף את שם הפרוייקט ל "כיסא החשמלי 2" כול החיבורים יבודדו עם איזולירבנד או קפטון לאחר שיחוברו גם החוטים למחשב.

DSCN0141 by roy73321, on Flickr

וחוץ מהבקר יש גם שליטה ידנית לכול אמבטיית שקעים ואחד ראשי להכול (למקרה של תקלה, המפסק הראשי הוא חצי אוטומטי כך שהוא יקפוץ במקרה של קצר או תקלה, בתיכנון המקורי היה אמור גם להיות פחת אבל הרעיון ירד בגלל העלות של הפחת , אבל רק בידיעה שהפחת של הארון החשמל הראשי מאוד רגיש ועובד כמו שצריך

DSCN0139 by roy73321, on Flickr

ולסיכום אני רוצה להסביר על מבנה המערכת,
המחשב הראשי כרגע הוא ראזברי פי B?? + שישלוט עם מספר של ארדואינו אונו תוצרת בית
המטרה של זה היא להוריד את העומס מהמחשב הראשי (שלא מסוגל לעשות כול כך הרבה חישובים בשניה) ולחלק אותה לכמה מערכות נפרדות'
ובכך גם להוריד את מספר החוטים שמסתובבים, לארדואינו מתחברים הרבה חוטים(משתנה בהתאם ליעוד שלו) אבל צריך להוציא ממנו רק 2-5 חוטים לבקר המרכזי
ומוריד את הסיכוי להפרעות מרעשים ועוד כמה סיבוכים

פירוט:
אונו 1: שולט בלוח המבקרה (מסך ונורות אזהרה)
אונו 2: עושה את החישוב של המדי זרימת מים , ושולח את התוצאה לראשי
אונו 3: שולט בסטפירים שמפעילים את המשאבות דשן + אניטי כלור
אונו 4: מחשב את הטמפרטורה בכול ה5 סנסורים של הטמפרטורה (מסוגל להחיזק 5 , עדין לא בטוח כמה יהיה בשימוש)
אונו 5 : כרגע עדין לא קיים אבל אולי יתווסף בעתיד (???)

חוץ מזה התגלתה עוד בעיה הסנסורים שקנתי לטמפרטורה הם טובים מידי והאדואינו לא מסוגל להפעיל אותם אז אני צריך להזמין חדשים
וכתוצאה מזה ומשאר הבעיות המפרוייקט יחווה עיקוב גדול בגלל שלא נספיק לסיים אותו לפני הגיוס שלי
או של אח שלי שהוקדם

אבל החדשות הטובות שהמאכיל האוטומטי תוקן היום כך שלפחות אוכל יהיה לדגים

נערך לאחרונה על ידי roy12337, Wednesday 22/10/2014 בשעה 15:38.
roy12337 לא מחובר   הגב עם ציטוט