צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Sunday 19/05/2013, 13:31   #1
Opencan

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: 180 ליטר קיבוצי, 2 שרימפסיות, 240 ליטר אליוטים
ברירת מחדל שיפוץ \ בניית אקווריום- יומן לתהליך

אהלן.

מצאתי לפני כמה ימים אקווריום מטר פנורמי ליד פח הזבל שליד החניה שליד סבתא שלי.
הרבה זמן רציתי אקווריום בבית, אבל דחיתי את זה כי זה עיסוק דיי יקר לפי מה שראיתי בעבר.
עכשיו שכבר יש את ההתחלה בחינם אני והאישה החלטנו להקצות לאקווריום 500 שקל, כולל דגים וצמחים.

בכל מקרה, צד אחד של האקווריום היה רופף והיה ברור שגם ליטר אחד של מים האקווריום לא יחזיק אז התחלתי להסתכל באינטרטנט על מה לעשות עם הכמה חתיכות זכוכית האלו והיום התחלתי את העבודה.
קראתי לא מעט מאמרים פה באתר והחלטתי לשלוח פה עדכונים מידי פעם לגבי התהליך כדי לקבל קצת פידבקים :-)

לפני שעה וחצי היה לי את הדבר הזה על הרצפה:

קניתי מגרד מסטיקים (בטוח יש לזה גם שם מקצועי) ולהבים להחלפה (ביחד 32 שקל) והתחלתי לגרד את כל האיכסה מהזכוכיות. היה הרבה איכסה.
אחר כך התחלתי לגרד החוצה את הסיליקון. אם קיר אחד השתחרר לגמרי בטוח הסיליקון כבר גמור לגמרי.
אחרי סיימתי לגרד התחלתי לקרצף את הזכוכיות עם מים ואקונומיקה, ואז עוד קצת עם המגרד מסטיקים.
לסיום שמתי סיליקון חדש (סיליקון לאקוריום, 33 שקל בפקע, טובה לבנה עם סיליקון שקוף) במסלול שהכנתי בין 2 פסים של מסקינגטייפ וככה האקווריום נראה עכשיו:

אני אחכה עד הלילה שהסיליקון טיפה יתקשח ואוסיף עוד כמה ז'לובות קטנות בפינות שאני לא בטוח שסתמתי כמו שצריך בהתחלה וסיליקון לתפר החיצוני של הקיר שנפל כי הוא מוחזק עם מסקינגטייפ במקום בזמן שהתפרים הפנימיים מתייבשים וזה לא מאפשר גישה טובה לתפרים החיצוניים.

מחר אני רוצה לבנות מכסה לאקוריום. מצאתי חתיכת דיקט שיותר מתספיק למכסה ועוד כמה חתיכות פלסטיק שנראות כמו משהו שקשור למסילות של תריסים שאני מאמין שאפשר לסדר ככה שיגרמו למכסה לשבת כמו שצריך.
הבעיה העיקרית עם המכסה תהיה זה שהוא צריך לתמוך במשקל של 7 קילו, ג'ינג'י, שסביר להניח שיקפוץ עליו לא פעם במהלך חייו.
כמו כן אני צריך לארגן שם מקום לתאורה שתספיק לצמחי מים. אני אבדוק בחנות חשמל איזה בתי מנורה מוגנים למים יש להם שיכולים להתאים.
איזה צבע של תאורה צריך בשביל צמחי מים? לבן?

מצב הארנק:
נשארו עוד 435 שקל בתקציב
Opencan לא מחובר   הגב עם ציטוט