צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 01/01/2011, 22:54   #28
gadi0110

הסמל האישי שלgadi0110

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
סוג אקווריום: מים מתוקים 250 ליטר ציקלידים
ברירת מחדל תגובה להודעה: עץ הקמה - אקווריום ציקלידים מלאווים 250 ליטר

אמיר תודה

גלובלי היקר,
ואוו, שלי יהיה יד בעזרה בהריון של פילה..הכבוד הוא שלי.

קודם כל הרקע עצמו הוא מסוג שיש בו דבק בצד אחד בלבד.
היות ואתה יסודי..הוספתי לך קישור למידע על המוצר:
http://www.oracal.com/products/product.asp?seriesID=215
את הרקע קניתי אצל חוות החיות של אמיר - מפרסם באתר.
ישנם שתי אסכולות לגבי חיתוך הרקע, לפני או אחרי ההדבקה לזכוכית.
אצלי בגלל מבנה האקווריום (כתר קבוע, עליון + תחתון), אם לא הייתי חותך מראש לגובה המתאים, הייתי צריך אח"כ לחתוך את היותרת (גובה הרקע 62ס"מ) עם סכין יפני על הזכוכית עצמה..ואת זה לא הייתי מוכן לעשות.
אז הנה השלבים:
  1. וידוי שכל העבודה מתבצעת באור יום ולא בלילה - חשוב!
  2. פריסת הרקע האחורי בצורה ישרה במשך מספר שעות עד ימים בכדי שיאבד מהגליות שלו ויהיה נוח יותר לעבודה.
  3. הכנת מיכל "שפריצר" עם מים ומעט סבון כלים מהול בתוכו.
  4. הכנת מספריים, סכין יפני חד, מטר ושפכטל פלסטיק.
  5. מדידת הגובה המדויק בין הכתר התחתון לעליון במספר מקומות לאורך האקווריום (היה הפרש של 1 מ"מ סה"כ).
  6. ניקוי יסודי של הזכוכית האחורית של האקווריום.
  7. חיתוך הרקע האחורי בציר הגובה - לגובה של מילימטר אחד פחות מהנתון הקטן ביותר שמדדתי בסעיף 5.
  8. קילוף הנייר מכל הרקע האחורי, ופריסת הרקע על שולחן כאשר הדבק כלפי מעלה כמובן.
  9. התזת כמות נדיבה מהמיכל מסעיף 3 על כל הצד הדביק של הרקע.
  10. התזת כמות נדיבה מהמיכל מסעיף 3 על כל הזכוכית האחורית של האקווריום.
  11. השלב הזה הוא קריטי ומומלץ מאוד להעזר בעוד זוג ידיים..במקרה שלי אשתי עזרה לי להצמיד את שתי החלקים הרטובים אחד לשני, תוך כדי שאני ממקם את הרקע בגובה המתאים ובעזרת השפכטל הפלסטי צריך בתנועות מריחה לדחוק את הנוזלים החוצה. לא לדאוג..כל עוד יש נוזלים ניתו עדיין להזיז את הרקע על פני הזכוכית..כמובן שבשלב מסויים זה כבר לא יהיה אפשרי. חשוב שזה יהיה "שפכטל" שיהיה קצת גמיש ושלא יהיה משונן. חשוב לוודא שמעבירים את השפכטל מצד לצד על כל שטח הזכוכית כי אחרת ישארו בועות אויר כלואות (ואם אין אור יום....קשה להבחין בכך).
  12. חיתוך יותרת הרקע בציר הרוחב בעזרת סכין יפני - עובדים עם הסכין בניצב לפינות האחוריות מלמעלה ולמטה או ההפך.
בהצלחה
גדי
gadi0110 לא מחובר   הגב עם ציטוט