צפיה בהודעה בודדת
עדיין לא נקרא Saturday 11/09/2010, 12:09   #9
murdock

הודו לך על 0 הודעות 0 פעמים
ברירת מחדל תגובה להודעה: שנה טובה, מבקש עזרה בנוגע לדג קרב באקווריום חדש

ציטוט:
פורסם במקור על ידי D_Z צפה בהודעה
תשמע, אין דרך אחת לגדל דגים.
אין נכון ולא נכון- זה לא שהדג יכול באמת להגיד לנו מה הוא מעדיף- כל אחד חושב שהוא יודע מה הכי טוב.
יש 1000 דעות שונות איך מגדלים דגים... יש דעות יותר טובות, ויש פחות.

כל הכבוד על ההשקעה, והדאגה לדג. אבל אני לא יודע מי אמר לך לקנות פילטר, בטח שלא פילטר מכני..
מהנסיון הזעום שלי, ראיתי שהדגי קרב הכי פעילים אצלי, כשיש זרם ממש ממש עדין (הפילטר עשה פחות מ50 ל\ש שהאק' הוא 56 ליטר), אבל הם גם הדגים הראשונים שנפגעו להם הסנפירים.
בגלל זה אני מעדיף לגדל בלי פילטר בכלל. גם לא פילטר מעלית אוויר..
אין שום סיבה שלא תקדיש עוד טיפה זמן, ותעשה פעמיים בשבוע החלפת מים של 30%, הרי זאת לא עבודה קשה באק' כזה קטן.. ככה אתה דואג לאיכות מים טובה, ואין זרמים מיותרים שיפריעו לדג.
אם אתה בכל זאת רוצה פילטר, אז כן, פילטר מעלית אוויר הוא הכי מתאים- רק שים לב שהזרם בועות יהיה ממש עדין- אצלי הדג קרב לא אהבו את בועות.. ובילו את רוב זמנם בצד השני.

אבל שים לב, הדג לא מת ישירות מהזרימת פילטר. לדג בריא לא אמורה להיות בעיה להתמודד עם קצת זרמים.. יכול להיות שהוא נשא מחלה כלשהי, שהתפרצה בהעברה. או איכות מים לא טובה שפגעה בו, או "סתם" יותר מידי סטרס..

אם יש לך מד חום, תבדוק את הטמפ'.. תחליף את המים (לא לשכוח אנטי כלור), אם אתה יכול תוסיף איזה צמח חיי אחד שיכול להסתדר בחוסר תנאים (אלודאה, ג'אווה מוס וכו')- תבדוק בפורום צמחיה, אני בטוח שמישהו ישמח לתת לך גזם.
ותתחיל מההתחלה..
שנה טובה.
תודה רבה על המידע.
שנה טובה