אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   איטום בריכת בטון (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=157443)

giladam Sunday 15/03/2009 15:11

איטום בריכת בטון

שלום לכולם,
יש לי בריכת דגים מבטון (כ-700 ליטר) עם 2 קוי, קומט ענק ושלייר.
הבריכה הייתה מוזנחת הרבה שנים, ללא דגים וצמחים ולפעמים ללא מים. לפני חודש היא עברה שיקום (ניקוי, הוספת משאבה,פילטר ודגים) וכיום היא צלולה ויפה והדגים מאושרים.
לאחרונה המים בבריכה יורדים בקצב מדאיג (כ-15 ס"מ בשבוע), מה שאומר שיש בבטון סדק\ים.
קראתי מידע באינטרנט ושאלות בפורום זה על איטום בריכות אך אני עדיין מבולבל לגבי החומרים והתליך הנדרשים. אשמח אם תעזרו לי לענות על השאלות הבאות:
- מהו חומר האיטום המומלץ? (סיקה? איטומט? צבע גמיש?)
- שמתי לב שרוב החומרים אפורים, האם ניתן לצבוע בצבע אחר? אם כן, איזה סוג צבע?
- האם ניתן להדביק פסיפס בתחתית הבריכה? אם כן, באיזה חומר הדבקה יש להשתמש?
- כמה זמן צריך לחכות אחרי האיטום עד להכנסת הדגים? איך מטפלים בהם בזמן הזה?

תודה מראש!
ATLANTIS Wednesday 18/03/2009 22:53

תגובה להודעה: איטום בריכת בטון

גיל שלום,
לצערי אינני איש בשורות בכל הקשור לסדקים בבריכת בטון.
במידה ויש סדקים בודדים, ניתן לנסות לסתום אותם עם חומר הניקרא סיקה-פלקס FC-11 שהוא חומר פולמירי גמיש (מסטיק) המסייע לאיטום גם במקרה והסדק מתרחב מעט.
את החומר ניתן למצוא בצבעים לבן, אפור ושחור.
מנסיוני, בבריכה שיש בה בעייה של סדקים, אחרי תקופה קצרה, מתגלים סדקים נוספים, מתקנים אותם וחוזר חלילה.

גם יעילותם של חומרי איטום המיושמים במריחה או בהתזה כגון סיקה טופ-סיל 107 נמוכה למדי (גם הם אגב, מגיעים בשלושת הצבעים שצויינו מעלה).

ההמלצה הטובה ביותר לאיטום, היא באמצעות ציפוי כל הבריכה ביריעת PVC ומעליה שכבת טיח דקה עם ציפוי בסיקה 107 שתפקידו למנוע את רעילות הבטון לדגים ולצמחים.
במקרה כזה, ניתן להוסיף למים אנטי-כלור ולהכניס מספר קטן של דגים באופן מיידי (יום אחרי ייבוש מלא של שכבת הציפוי).

ציפוי בריכות נוי בפסיפס, מיותר לחלוטין היות וגם האריחים היפים ביותר, מתכסים תוך פרק זמן קצר באצות.

בברכה,
בוגי

giladam Thursday 19/03/2009 21:36

נראה לי שציפוי הבריכה ביריעת PVC לא אפשרי בגלל מבנה הבריכה (אבנים גדולות מחוברות לשפת הבריכה ויוצרות מעין מדף מעל פני המים).
לא מדובר בסדקים גדולים ונראים לעין, האם גם במקרה זה חומרי איטום אינם יעילים? מהפוסטים הקודמים בנושא זה קראתי שאנשים קיבלו תוצאות טובות עם סיקה 107.

uorya_k Thursday 19/03/2009 23:28

אני מבין שאתה רק מניח שיש סדקים נכון?

מנסיוני הבריכה שלי איבדה המון מים וזה היה בעקבות הרוח שהעיפה את המים מהמיזרקה החוצה

שווה בדיקה

giladam Friday 20/03/2009 10:28

המים יורדים מהר מדי כדי שזאת תהיה התאדות טבעית
אין שום דליפה במחזור משאבה->פילטר->מפל->בריכה
זה משאיר אותנו עם סדקים...

ATLANTIS Sunday 22/03/2009 07:50

סיקה 107 מסייע למנוע חלחול מים דרך בטון או טיח ואינו מיועד לאיטום סדקים.

being Sunday 22/03/2009 20:59

את הסדקים מתקנים עם סיקפלקס. לאחר הייבוש מבצעים את האיטום עם סיקהטופ 107 ורשת אינטרגלס בין השכבות. עבודה מקצועית תיתן לך בריכה אטומה להרבה מאוד שנים ובלי שום בעיות. החומרים שהוזכרו משמשים לאיטום מאגרי מים הרבה יותר גדולים מסתם בריכת נוי "מסכנה". כך שתוכל הסיר דאגה מלבך. וגם תוכל להדביק פסיפס על גבי חומר האיטום. שאל באתר של איטומן , פורום איטום או חפש שם מאמרים.

avners Thursday 29/03/2012 15:32

אני יודע שחברת צח שרפון מספקת הרבה סוגים ש דבקים ומצרי איטום בכלל, שווה אולי להסתכל באתר שלהם:
http://goo.gl/ErY1Y

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:13.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.