אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   תמותת דגים... ממוצעת או חריגה ? (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=80139)

yoav_na Thursday 02/11/2006 16:43

תמותת דגים... ממוצעת או חריגה

יש לי אקווריום של 130 ליטר (כולל חימום, ממצן, פילטר חיצוני אטמן 1000 ליטר לשעה).
האקווריום אצלי פעיל כבר שלושה חודשים.
ובינתיים הספיקו למות :
1 תוכי
1 צלופח
2 זברות
2 אוסקרים
1 לא מוכר
1 דג חתול

האם התמותה הזאת ממוצעת לכ-3 חודשים?
או שאולי משהו בגידול הדגים לקוי... כי לי זה נראה טיפה מוגזם .

אני יודע שזה נשמע שהם מתתו מפיצוץ אוכלוסין אבל... שמרתי על איזון דיי יציב כי כל פעם שמת דג הוספתי עוד אחד עד שהוא מת וכך הלאה עד שקיבלתי את הרשימה הארוכה הזאת.

ITAY-CP Thursday 02/11/2006 16:58

איזה הפרש זמן היה בין כל דג ודג?

האוסקרים, תוכים והצלופח אינם מתאימים לגודל האק'

בעיקרון לא צריכה ליהיות תמותה

במאגר המיידע יש מאמר על הרצת אק', תיקרא אותו

ותיקרא פרופילם באקווהדקס או שתישאל ליפניי הקנייה

איתי Thursday 02/11/2006 17:31

לא במאגר המידע איתי אלא בפורום המגדל הטרי.
הינה הוא: הרצה אקווריום חדש למגדל המתחיל.
תמותה כל 3 חודשים? עברו הימים האלו שאם דג מחזיק חודש אז זה הרבה, משהו שאתה עושה בגידול לא נכון.
לגבי האוכלוסיה, איתי כבר ענה לך.

yoav_na Thursday 02/11/2006 20:09

הרצת האקווריום הייתה תקינה, או

שלום איתי,
בנוגע להרצת האקווריום ביצעתי הכל כמו שצריך , ולפי ההדרכה..
הממוצע שכל שבועיים מת דג אחד לפחות, ולאחר יום אני מוסיף עוד אחד... אני שומר שלא תיהיה צפיפות אוכלוסין אז כך שלא נראה לי שזו הסיבה האמיתי לתמותה שלהם, וגם הדגים שאני קונה הם יחסית קטנים מאוד בגודלם.

אבל חשבתי על סיבה אחרת: האקווריום שלי חשוף לאור שמש במרבית שעות היום... יכול להיות שזו אחת הסיבות לתמותה ההחריגה?

ITAY-CP Thursday 02/11/2006 20:23

Re: הרצת האקווריום הייתה תקינה

ציטוט:

פורסם במקור על ידי yoav_na
שלום איתי,
בנוגע להרצת האקווריום ביצעתי הכל כמו שצריך , ולפי ההדרכה..
הממוצע שכל שבועיים מת דג אחד לפחות, ולאחר יום אני מוסיף עוד אחד... אני שומר שלא תיהיה צפיפות אוכלוסין אז כך שלא נראה לי שזו הסיבה האמיתי לתמותה שלהם, וגם הדגים שאני קונה הם יחסית קטנים מאוד בגודלם.

אבל חשבתי על סיבה אחרת: האקווריום שלי חשוף לאור שמש במרבית שעות היום... יכול להיות שזו אחת הסיבות לתמותה ההחריגה?

לא... אבל בעתיד תיהיה לך כמות מטורפת של אצות

נ"ב

אתה יודע שדגים גודלים, נכון?

מעיין Thursday 02/11/2006 21:45

תמותה באקווריום היא תמיד חריגה.
אצלך הסיבה היא האוכלוסייה, כמות וזמן האכלוס ואני סבור שהתחזוקה לא מפצה על כך יותר מדי.

uval1983 Friday 03/11/2006 07:13

תראה אני חדש יחסית אבל גם סבלתי מתמותת דגים
אני חושב שאתה צריך לבדוק את האמוניה והנטרנט במים אולי זה גם מפשיע

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:49.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.