אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   מתכון לקציצה משודרגת (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=264310)

חיים זסלבסקי Sunday 08/01/2012 09:33

מתכון לקציצה משודרגת

קונים 10-15 לבבות הודו לשטוף ולחתוך לרבעים, רבע קילו בייבי שרימפס מבושל, נמכר ברשתות טיב טעם וקרלברג, שקית של חצי קילו עולה 22-24 ש"ח ודאו שעל השקית כתוב Cooked , זה מבושל במידה הנכונה ביותר (אני חולה על זה), להפשיר ולשטוף. לא משתמשים במטחנת בשר אלא במערבל (מרסק) מזון בעל 2 להבים, שופכים 2 כפיות אבקת אסטקסנטין(להשיג אצל הסוחרים) עם חצי כוס תרכיז שום של סיכם ונותנים כרבע שעה לאסטקסנטין להתמוסס, לאחר מכן מוסיפים חצי כוס עד כוס מזון יבש מסוג כלשהו (אפשר גם אנין-נון) ונותנים לו גם לספוג נוזלים כרבע שעה, בינתיים מרסקים כדור צנטרום לאבקה, אפשר לשים בשקית סנדוייצ'ים וכמה מכות פטיש, מוסיפים גם כף שטוחה של אבקת ספירולינה ושקית אבקת ג'לטין על בסיס דגים(כל אישה מחזיקה את זה בבית...). הפעם שידרגתי את התערובת גם בפלטת KRILL וגם בפלטת-MYSIS קפואים (שהם סוגים של מיני שרימפס) שקונים כמעטו בכל חנות דגים ואקווריומים (להפשיר מראש), אפשר להוסיף גם ארטמיה ודפניות קפואות.
מוסיפים עוד קצת תרכיז שום (לאחר ניעור הבקבוק כמובן) אפשר להשתמש גם בשום כתוש טרי או קנוי, אפשר להוסיף קורט מלח. סוגרים את המכסה העליון ומערבלים במהירות גבוהה במשך 3-4 דקות... כעת כל שנותר הוא לשים כשתי כפות של העיסה בשקית סנדויצ'ים, לשטח דק כדי שיהיה קל לשבור ולהקפיא. אם הוספתם כף ספירולינה, צבע העיסה יהיה ירוק (לא להבהל), לספירולינה הרבה סגולות וגם חלבון (קראו באינטרנט), מובטחת גדילה מהירה וצבעים יפים... מבטיח שלא ישאר פירור,
בהצלחה

דור דן Sunday 08/01/2012 11:11

תגובה להודעה: קציצה משודרגת...

חיים תודה רבה:up::up::up:

iqdarko Sunday 08/01/2012 11:54

שימו בנעוץ!!!! :hair:

מדהים מדהים... תודה על המתכון... :youRthe1:

אורי Sunday 08/01/2012 12:35

כל הכבוד חיים!:youRthe1:

המון תודה על ההסבר המקיף!:up::clap5::up:

ilandic1 Sunday 08/01/2012 12:58

חיים שלום, שאלותיים ברשותך:
1.לכמה זמן אתה מכין את הקציצה, כלומר מה חיי המדף שלה(במקרה שלנו מדף המקפיא).
2.האם האוכל היבש והצנטרום שמוסיפים לא מאבדים מערכם התזונתי בהקפאה לטווח ארוך?
בברכה
אילן

חיים זסלבסקי Sunday 08/01/2012 13:08

ציטוט:

פורסם במקור על ידי ilandic1 (הודעה 2438243)
חיים שלום, שאלותיים ברשותך:
1.לכמה זמן אתה מכין את הקציצה, כלומר מה חיי המדף שלה(במקרה שלנו מדף המקפיא).
2.האם האוכל היבש והצנטרום שמוסיפים לא מאבדים מערכם התזונתי בהקפאה לטווח ארוך?
בברכה
אילן

1. היות ויש לי מספר אקווריומים והרבה דגים, זה מספיק לי לחודש-חודשיים, הצעירים מקבלים פעמיים ביום, הבוגרים יותר פעם ביום בערב...
2. אין לי תשובה מדעית אם כי אני לוקח בחשבון שמשהו הולך לאיבוד, אך התוצאות מדברות - הם מתים על זה, גדילה מהירה וצבעים יפים ללא הורמונים כמובן...

ד"א בפעם הקודמת ניסיתי להוסיף כבד, זה גורם לעכירות זמנית במים...

יהונתן Sunday 08/01/2012 13:26

ציטוט:

פורסם במקור על ידי חיים זסלבסקי (הודעה 2438104)
וכעת לקציצה:
10-15 לבבות הודו לשטוף ולחתוך לרבעים, רבע קילו בייבי שרימפס מבושל, נמכר ברשתות טיב טעם וקרלברג, שקית של חצי קילו עולה 22-24 ש"ח ודאו שעל השקית כתוב Cooked , זה מבושל במידה הנכונה ביותר (אני חולה על זה), להפשיר ולשטוף. לא משתמשים במטחנת בשר אלא במערבל (מרסק) מזון בעל 2 להבים, שופכים 2 כפיות אבקת אסטקסנטין(להשיג אצל הסוחרים) עם חצי כוס תרכיז שום של סיכם ונותנים כרבע שעה לאסטקסנטין להתמוסס, לאחר מכן מוסיפים חצי כוס עד כוס מזון יבש מסוג כלשהו (אפשר גם אנין-נון) ונותנים לו גם לספוג נוזלים כרבע שעה, בינתיים מרסקים כדור צנטרום לאבקה, אפשר לשים בשקית סנדוייצ'ים וכמה מכות פטיש, מוסיפים גם כף שטוחה של אבקת ספירולינה ושקית אבקת ג'לטין על בסיס דגים(כל אישה מחזיקה את זה בבית...). הפעם שידרגתי את התערובת גם בפלטת KRILL וגם בפלטת-MYSIS קפואים (שהם סוגים של מיני שרימפס) שקונים כמעטו בכל חנות דגים ואקווריומים (להפשיר מראש), אפשר להוסיף גם ארטמיה ודפניות קפואות.
שופכים עוד קצת תרכיז שום (לאחר ניעור הבקבוק כמובן) אפשר להשתמש גם בשום כתוש טרי או קנוי, אפשר להוסיף קורט מלח. סוגרים את המכסה העליון ומערבלים במהירות גבוהה במשך 3-4 דקות... כעת כל שנותר הוא לשים כשתי כפות של העיסה בשקית סנדויצ'ים, לשטח דק כדי שיהיה קל לשבור ולהקפיא. אם הוספתם כף ספירולינה, צבע העיסה יהיה ירוק (לא להבהל), לספירולינה הרבה סגולות וגם חלבון (קראו באינטרנט), מובטחת גדילה מהירה וצבעים יפים... מבטיח שלא ישאר פירור, בהצלחה :yeah:

אפשר לעשות על מנגל :hair:

KRILL וגם בפלטת-MYSIS קפואים אתה קונה קפוא יעודי לדגים ?

חשבתי משתמש בשרימפסלך\פירות ים אורגינל מחנות של שיקוצים

חיים זסלבסקי Sunday 08/01/2012 14:19

אכן KRILL ו-MYSIS (סוגים של מיני שרימפס) נמכרים כמזון קפוא לדגים, ללא הוספה לקציצה הדיסקוסים לא מתלהבים מזה... ביתר סוגי הסיפוד טרם ניסיתי להאכיל את הדיסקוסים, אני אישית אוהב, וגם את המנגל אני מעדיף לשמור לעצמי...:lol:

אפי Sunday 08/01/2012 14:38

ציטוט:

פורסם במקור על ידי חיים זסלבסקי (הודעה 2438104)
וכעת לקציצה:
10-15 לבבות הודו לשטוף ולחתוך לרבעים, רבע קילו בייבי שרימפס מבושל, נמכר ברשתות טיב טעם וקרלברג, שקית של חצי קילו עולה 22-24 ש"ח ודאו שעל השקית כתוב Cooked , זה מבושל במידה הנכונה ביותר (אני חולה על זה), להפשיר ולשטוף. לא משתמשים במטחנת בשר אלא במערבל (מרסק) מזון בעל 2 להבים, שופכים 2 כפיות אבקת אסטקסנטין(להשיג אצל הסוחרים) עם חצי כוס תרכיז שום של סיכם ונותנים כרבע שעה לאסטקסנטין להתמוסס, לאחר מכן מוסיפים חצי כוס עד כוס מזון יבש מסוג כלשהו (אפשר גם אנין-נון) ונותנים לו גם לספוג נוזלים כרבע שעה, בינתיים מרסקים כדור צנטרום לאבקה, אפשר לשים בשקית סנדוייצ'ים וכמה מכות פטיש, מוסיפים גם כף שטוחה של אבקת ספירולינה ושקית אבקת ג'לטין על בסיס דגים(כל אישה מחזיקה את זה בבית...). הפעם שידרגתי את התערובת גם בפלטת KRILL וגם בפלטת-MYSIS קפואים (שהם סוגים של מיני שרימפס) שקונים כמעטו בכל חנות דגים ואקווריומים (להפשיר מראש), אפשר להוסיף גם ארטמיה ודפניות קפואות.
שופכים עוד קצת תרכיז שום (לאחר ניעור הבקבוק כמובן) אפשר להשתמש גם בשום כתוש טרי או קנוי, אפשר להוסיף קורט מלח. סוגרים את המכסה העליון ומערבלים במהירות גבוהה במשך 3-4 דקות... כעת כל שנותר הוא לשים כשתי כפות של העיסה בשקית סנדויצ'ים, לשטח דק כדי שיהיה קל לשבור ולהקפיא. אם הוספתם כף ספירולינה, צבע העיסה יהיה ירוק (לא להבהל), לספירולינה הרבה סגולות וגם חלבון (קראו באינטרנט), מובטחת גדילה מהירה וצבעים יפים... מבטיח שלא ישאר פירור, בהצלחה :yeah:

במאסטר שף- שווה לפחות גמר :up:
אפי

חיים זסלבסקי Sunday 08/01/2012 14:47

ציטוט:

פורסם במקור על ידי efih1 (הודעה 2438331)
במאסטר שף- שווה לפחות גמר
אפי

:lol::yeah:

שוני ז"ל Sunday 08/01/2012 17:21

תודה רבה חיים
אכן קציצה לתחרות מסטר שף
:youRthe1::youRthe1:

GT3000 Sunday 08/01/2012 17:55

תגובה להודעה: הכנת קציצה משודרגת

חיים אם תחליט למכור את הקציצות המדהימות האלה שלך, אני מבטיח שאקנה כמה. (וזה לא בצחוק). :up:
אני לא יכול להכניס לבית שלי שרימפס, וגם אם יכולתי... אני עצלן מדי לעשות את כל מה שכתבת.
עבורי זה פשוט יותר לשלם לך כסף ולקבל את המוצר המוגמר. :wink:

יהונתן Sunday 08/01/2012 18:56

ציטוט:

פורסם במקור על ידי GT3000 (הודעה 2438481)
חיים אם תחליט למכור את הקציצות המדהימות האלה שלך, אני מבטיח שאקנה כמה. (וזה לא בצחוק). :up:
אני לא יכול להכניס לבית שלי שרימפס, וגם אם יכולתי... אני עצלן מדי לעשות את כל מה שכתבת.
עבורי זה פשוט יותר לשלם לך כסף ולקבל את המוצר המוגמר. :wink:

להכניס שרימפס בתוך קציצה זה מותר?

GT3000 Sunday 08/01/2012 19:45

אני מעדיף לא להתעסק עם זה יהונתן.
אני בעל תשובה, לא חרדי מבית. הפיתויים גדולים לבחור כמוני אז אני מעדיף לא להתעסק עם זה בכלל.
לא לקנות שרימפס, לא לרסק אותו, ולא להתחכך בו.

Solomon12 Wednesday 25/04/2012 14:25

תודה רבה !!

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:10.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.