אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   דג גוסס (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=80060)

ניומן Wednesday 01/11/2006 15:57

דג גוסס

שלום,

האם להוציא שימות בחוץ באוויר מהר יותר או האם לתת לו למות לאט יותר בתוך המים?

מעיין Wednesday 01/11/2006 15:59

ממה הוא גוסס?
אם הוא חולה למה לא טיפלת בו? :cry:

ITAY-CP Wednesday 01/11/2006 16:03

אני הייתי מנסה לשקם אותו באק' ניפרד

אתה רואה עליו סימניי מאבק\פציעות?

נ"ב

איזה דג זה ועם מי הוא נימצא?

העמלץ /בני גולשה ז"ל Wednesday 01/11/2006 16:06

צריך קודם כל לזהות את המחלה מהר ככל האפשר ולתת טיפול לפני שהדגים האחרים ידבקו,
אם שום דבר לא עוזר והדג לא מחלים אתה עושה לו המתת חסד ושם אותו בכלי עם מים קפואים
(בתקווה שלא נצטרך).

ניומן Wednesday 01/11/2006 16:17

דווקא היתה בסדר הבוקר. לא נראה לי שחולה. מישהו נישנש לה את הזנב ולא ידוע מי מסוגל.
סייפנית סמסון עם זנב אכול לגמרי. הבוקר עוד היה חצי זנב והיא שחתה בסדר.
יתר האוכ': 1 גופית, 1 קשת ניאון (ידוע שזקוקה לחברים - יגיעו. 3 חבריה מתו במהלך חופשת סוכות - האק' במשרד), 4 טניכטיסים, 2 קורידורס אניס ו 1 פלקו מצוי.
אין לי עוד אק' והיא נושמת בכבדות ולרוב שוכבת על הקרקע. כרגע מונחת על צמח פלסטיק כ 10 ס"מ מעל הקרקעית.

ניומן Wednesday 01/11/2006 16:21

רק הסבר, החצי זנב שהיה נשאר מהחברה התוקפנית שהיתה לה ומתה כבר לפני מס' שבועות.
מאז הכל היה בסדר ואפילו שמחתי שאין אצלי יותר מקרי תוקפנות ושכולם חיים בשלום ביחד.

ניומן Wednesday 01/11/2006 16:32

מישהו?

העמלץ /בני גולשה ז"ל Wednesday 01/11/2006 17:09

ניומן כמו שאמרתי מקודם אתה צריך לזהות את הבעיה ואז לטפל בה, יכול להיות שיש לך סוגי אוכלוסיה שלא מסתדרות ביחד.

יער Wednesday 01/11/2006 17:24

אולי היא עומדת להשריץ?
אם אתה בטוח שהיא באמת גוססת- המתת חסד עושים לדגים על ידי העברתם למים קרים מאד (מים מהמקרר בכוס חד-פעמית יספיקו, בעבודה).

ניומן Wednesday 01/11/2006 19:07

היא לא נראית בהריון מתקדם מספיק, אולי נכנסה מסייפן (קוי?? לבן/כתום) שעבר פה באק' לתקופה קצרה ומעולם לא התאקלם כראוי אבל לא נפוחה כמו לפני השרצה.
לצערי נצטרך לקרר אותה.

Mr-Guppie Wednesday 01/11/2006 20:07

בינתיים בודד אותה אך אל תהרוג אותה תן לה כמה ימים .. אולי תתאושש ויכול להיות מצב שהיא כן בהיריון.. :wink:

ניומן Friday 03/11/2006 01:53

לא הי לי לב "לגאול אותה" ולמחרת הוצאתי את הגופה שלה.
מעניין מה יותר אכזרי - לתת צ'אנס להתאושש, (מה שלרוב לא קורה לפחות אצלי) ולמצוא את הדג מת לאחר כמה שעות או יום-יומיים או להמית באמצעות מים קרים כפי שהציעו פה.
אני בד"כ בוחר באי פעולה. "אני לא הרגתי" אבל מה עדיף לדג?
בכל אופן, תודה למשתתפים.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:37.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.