אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   שוכני קרקעית וסטינגריים (טריגונים) (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=42)
-   -   קורידורוס במים קרים (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=371521)

נחליה ביננפלד Thursday 20/12/2018 19:39

קורידורוס במים קרים

האם זה ייתכן שקורידורוסים יחיו במים קרים?
וביותר ספציפיות קורידורס מלח פלפל

Y.R.T Thursday 20/12/2018 23:46

תגובה להודעה: קורידורוס במים קרים

מה הכוונה מים קרים?

אם לצורך רבייה, ניתן להוריד את טמפ' האקווריום לתקופה קצרה ובכך לדמות עונת הגשמים.

אם לצורך גידול לטווח הארוך אז הטמפ' המומלצת היא בטווח שבין 24 מעלות ומעלה כמצויין בפרופיל הדג

https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=1051

הכריש הקטןן Friday 21/12/2018 12:05

לא מומלץ בעליל אך רק לידיעה.
לפני מספר שנים הוצאתי כמה דגים לאקווריום מחוץ לבית לצורך טיפול תרופתי, באחד הלילות כשניקיתי את האקווריום שכחתי להחזיר את המחמם, באותו לילה הייתה קרה.
בבוקר קמתי ומרבית הדגים הפכו לשלגונים. הדגים היחידים ששרדו היו אנצי' וקורי' מלח פלפל.
הטמפ' הייתה 8 מעלות...

נחליה ביננפלד Thursday 27/12/2018 15:10

עידכון (זה לא באקווריום שלי) כרגע יש באקווריום שני מלח פלפל, הטמפרטורה עומדת על 14 מעלות מינימום כרגע והקורים נראים בסדר גמור, פעילים ואוכלים
יש שם גם דגי שמש טנכיטיס רוזי בארב ופלטי והיחידים שנראה שהקור קצת מפריע להם הם הפלטי (וגם הם בסדר) הבנתי שיש רצון להוסיף שם גם שרי בארב (אצלי החזיקו ב8 מעלות כשנפל החימום)

Y.R.T Thursday 27/12/2018 15:24

אני ממליץ לך לדאוג לטרמוסטט בהקדם.
התנאים שאתה נותן לדגים (14 מעלות) זה ממש לא אידיאלי עבורם.

moshen7 Thursday 27/12/2018 17:43

ציטוט:

פורסם במקור על ידי נחליה ביננפלד (הודעה 825185028)
עידכון (זה לא באקווריום שלי) כרגע יש באקווריום שני מלח פלפל, הטמפרטורה עומדת על 14 מעלות מינימום כרגע והקורים נראים בסדר גמור, פעילים ואוכלים
יש שם גם דגי שמש טנכיטיס רוזי בארב ופלטי והיחידים שנראה שהקור קצת מפריע להם הם הפלטי (וגם הם בסדר) הבנתי שיש רצון להוסיף שם גם שרי בארב (אצלי החזיקו ב8 מעלות כשנפל החימום)

אל תנסו את זה בבית !!!!!
בשום אופן אלו לא תנאים שמתאימים לדגים האלה, ולטווח ארוך לא ניתן להשאיר אותם בתנאים כאלו, גם אם במקרה מסויים הם שרדו.

שלולי Thursday 27/12/2018 18:15

ציטוט:

פורסם במקור על ידי moshen7 (הודעה 825185041)
אל תנסו את זה בבית !!!!!
בשום אופן אלו לא תנאים שמתאימים לדגים האלה, ולטווח ארוך לא ניתן להשאיר אותם בתנאים כאלו, גם אם במקרה מסויים הם שרדו.

אתה מכליל מידי חלק מהדגים ברשימה חיים במים קרים. בוודאות דגי שמש ורוזי ברב.

אלי רז Thursday 27/12/2018 19:01

אפשר גם ללכת עם נעליים שקטנות עלייך בשתי מידות.
בהתחלה זה סתם לא נוח, אז זה הופך למציק, ובסופו של דבר זה לא בריא...

אלי

נחליה ביננפלד Sunday 30/12/2018 17:42

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Y.R.T (הודעה 825185030)
אני ממליץ לך לדאוג לטרמוסטט בהקדם.
התנאים שאתה נותן לדגים (14 מעלות) זה ממש לא אידיאלי עבורם.

כאמור המיכל לא שייך לי וההשפעה שלי על מה קורה בו קטנה
מלבד הקורידורוס (והפלטי שהדעות חלוקות עליו) כל הדגים הם דגי מים קרים מובהקים, מאחר והקורים כבר שם ואני לא יכול להוציא אותם או להוסיף להם חימום אני מתעד את המצב (מאחר ושמעתי מכמה אנשים שבס"כ הכל ידועים לי כאנשים שאכפת להם מדגים ויש להם ידע בתחום, שהדג יכול לחיות במים כאלה)
אני לא חושב שנכון לעשות ניסיונות כאלו בדגים, אבל מאחר והמצב קיים ואני לא יכול לשנות אותו זו הזדמנות ללמוד...

moshen7 Sunday 30/12/2018 18:31

ציטוט:

פורסם במקור על ידי שלולי (הודעה 825185044)
אתה מכליל מידי חלק מהדגים ברשימה חיים במים קרים. בוודאות דגי שמש ורוזי ברב.

התגובה שלי היתה כללית לגבי כלל האוכלוסיה שצויינה. קורידורסים, פלאטים ושרי-ברב בודאי אינם דגי מים קרים, ולכן כתבתי שצריך לדאוג לחימום האקוריום

אלי רז Sunday 30/12/2018 19:50

ציטוט:

פורסם במקור על ידי נחליה ביננפלד (הודעה 825185198)
אני לא חושב שנכון לעשות ניסיונות כאלו בדגים, אבל מאחר והמצב קיים ואני לא יכול לשנות אותו זו הזדמנות ללמוד...

מה-'ניסוי' שאתה מתאר לא ניתן יהיה ללמוד דבר ולכן אני לא מבין את התועלת שבו.

אני מבין את דברייך לגבי חוסר ההשפעה על המצב הקיים. הייתי מנסה להסביר את המצב טוב יותר למגדל. אם גם זה לא יעזור, אז אין לי פתרונות.

בדיוק עכשיו עוברים בקליפורניה חוקים שמשפרים את מעמדן של חיות המחמד (ובעיקר כלבים וחתולים) אל מול המגדלים שלהם...

בהצלחה,
אלי

נחליה ביננפלד Monday 31/12/2018 08:12

כשיצליחו להעביר חוק המחייב נתינת תנאים מדוייקים לחיות אקווריום...
אני לא אוהב (בלשון המעטה) לראות דגים סובלים מחוסר ידע וטיפול לא נכון (בייחוד כשזה נובע מהמלצת מוכר)
אני מנסה אבל...:banghead2:

נחליה ביננפלד Thursday 18/04/2019 09:04

אז זוכרים את הקורי באקווריום מים קרים שאני מכיר? עבר החורף הדגים לכל אורכו היו פעילים חיוניים ולא נראו כאילו הטמפרטורה משנה להם משהו,
לפני שתקטלו אותי שאלה לא התנאים הטבעיים להם וזה לא טוב וכו' אני לא ממליץ לגדל אותם לכתחילה באקווריום כזה רק מביא לידיעה שבנוגע לחבר'ה האלה גם עם הגוף חימום הפסיק לעבוד פתאום באמצע החורף לא צריך לדאוג בכלל

דור כחלון Thursday 18/04/2019 10:26

היי נחליה,
אומנם אתה מציג תמונה שהצליחה אצלך, אך אני לא מסכים איתך כמו שלא הסכימו איתך לפני כן.
זה שהדגים "שרדו" לא אומר שהם היו צריכים להכנס לתהליך של שרידות מהרגע הראשון. דג צריך לחיות בכבוד כאשר הוא מקבל את התנאים שמתאימים לו.

בקשר למשפט השני, אם המחמם מפסיק לעבוד זה שונה לחלוטין, כי אז הטמפ' יכולה לצנוח בבת אחת ולגרום לפגיעה מאוד משמעותית במערכות של הדג כתוצאה מסטרס.

איני רואה סיבה לתת המלצה כזאת או להציע לאנשים לגדל דגים בתנאים שלא מתאימים להם.
המטרה שלנו כאן היא ללמד את החובבים לתת לבעלי החיים שלהם את התנאים האידיאלים ולא את המסביב.

בהצלחה בכל מקרה ותודה על שיתוף הניסיון שלך.

נחליה ביננפלד Thursday 18/04/2019 11:21

אני מקבל את מה שאתה אומר דור (ולא ציפיתי לתשובה אחרת מהנהלת הפורום)
העניין הוא שבאמת לא ראיתי שום שינוי התנהגותי בין הקורי באקווריום הזה לבין קורי באקווריום טרופי ולכן לא נראה שהמצב של הישרדות יותר התאמה למגוון רחב יותר של סביבות מחייה...
מלכתחילה הייתי סקפטי לגבי זה וניסיתי לשכנע להוציא אותם משם ואם הייתי מזהה סימן הכי קטן לסטרס וחולשה הייתי משתמש בזה כעילה ומוציא אותם (כמו שעשיתי עם חלק מהפלאטים) העניין הוא שלא ראיתי, בכלל, וחיפשתי כל הזמן ההתנהגות הייתה נורמלית תקינה ובריאה והדגים גדלו יפה הם כמעט הכפילו את הגודל שלהם במהלך החורף
אז אני מסכים שאפשר להתווכח על זה עד אין קץ ואני לא בטוח מה דעתי בעניין אפילו...
אבל אני יודע שהמוכר שהמליץ על זה עדיין אמין בעיני וזה הכי חשוב לי :wink:

Oded aquatics Saturday 09/05/2020 11:34

מהניסיון שלי עם קורידורס אנאוס, וניסיון של חבר עם הפליאטוס (מה שנקרא בארץ מלח פלפל) הרבה יותר חשוב לשמור על טמפ יציבה וערכי מים נקיים מאשר טמפ גבוהה במיוחד, אצלי יש חבורה של קורידורס אנאוס שהיו רוב החורף עם חימום מינימאלי (15-20 מעלות) והטילו לי דווקא בחורף... ובקיץ מגיע להם ל29/30...

טל הרוש Saturday 09/05/2020 21:48

עץ ישן

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:47.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.