אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   אקווריום במשרד (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=243537)

eyaltsaidi Tuesday 07/06/2011 09:08

אקווריום במשרד

שלום,
אני רוצה להקים אקווריום במשרד.
בעבר היה לי אקווריום קטן (40 ס"מ) במשרד אבל הדגים לא שרדו ולא הבנתי למה.
בסוף הבנתי שהבעיה היא בטמפרטורה.
כשאני במשרד המזגן עובד והטמפרטורה של המים יורדת, אבל בקיץ כשהמשרד סגור המזגן לא עובד והטמפרטורה עולה יותר מדי.
יש דגים שיסתדרו עם טמפרטורות כאלה?
אני רוצה אקווריום עם מינימום השקעה.
אפשרי?

נווה Tuesday 07/06/2011 09:19

תגובה להודעה: אקווריום במשרד

השאלה היא עד כמה הטמפ' עולה?

eyaltsaidi Tuesday 07/06/2011 09:38

אני לא בטוח, אבל אני מתאר לעצמי שיותר מ-30 מעלות.
מעניין אותי מה עושים בעלי האקווריומים המשרדיים...

noamlevi Tuesday 07/06/2011 09:54

לי יש אקווריום במשרד 12 ליטר לערך,
אני מחזיק בו שרימפסים אנוביה וקצת חצץ, הם כולם שמחים (ואפילו מתרבים),
וזה נחמד לראות אותם שוחים להנאתם במים,

טווח הטמפרטורה שלהם הוא גדול 15-30 מעלות,
והם שורדים יפה כבר שנה כמעט !

ohadh Tuesday 07/06/2011 09:58

היי,
חשתי צורך להגיב כי החזקתי מספר אקווריומים במשרדים שונים. הסוד הוא מזל. אם החדר שלך ממוקם במקום שאין בו יותר מדי תנודות של טמפ האקווריום יצליח. אני והבוס היינו מרחק 3 חדרים על אותו מסדרון והמיניקוקיז שלי עבד פצצה (בחתימה תוכל לקרוא על הפרוייקט) והשרימפסיה 20 ליטר שלו יום ראשון אחד בבוקר הגעתי לעשרות גופות שרי מבושלות בטמפ של 35 מעלות ב-9 בבוקר (בשבת כנראה היה עוד יותר). זה היה בתחילת הקיץ מן הסתם.
שום קירור לא יועיל אם אתה לא במשרד לפקח שמפלס המיים לא ירד - לכן פשוט תמדוד. קח כלי מיים (עדיף זכוכית כמה שיותר גדול) זרוק בו טרמומטר ונסה לראות אחרי סופ"ש לכמה הוא מגיע לפני המזגנים של הבוקר. כשהמשרד סגור האויר נהיה דחוס ושומר על חום גם בלילה (תלוי במבנה כמובן).

צהוב Tuesday 07/06/2011 10:05

לגבי הטמפרטורה שיורדת בשביל יש את טרמוסטט שאמור לשמור על הטמפרטורה הקבועה שאתה רוצה, לגבי החום בקייץ זה בעיה שישנה גם בבתים ולא רק במשרדים ולכן אפשר להשתמש או במאוררים או לנסות לפחות לשים את האק' במקום יותר מוצל בחדר ולא למשל ישירות מול חלון.

amir1305 Tuesday 07/06/2011 10:38

גם לי יש אקוריום/ים במשרד והטמפרטורה לא עולה בו על 28-30 מעלות.
בסופי שבוע (כאשר אתה מחוץ למשרד והמזגן לא עובד) הייתי מציע לך לא להדליק תאורה - מה שגם ישמור על טמפרטורה לא גבוהה מידי.
אם ה"משרד" שלך אינו מכולה מונחת באמצע הנגב (או חשוף לשמש ישירה - שהרי בכל משרד סביר ישנם וילונות) אני לא חושב שיש סיבה שהטמפרטורה אצלך תעלה מעל ל- 30 מעלות.
במצב כזה אין שום בעייה לגדל כמעט כל דג שתחפוץ.
אצלי כבר היו טנגניקאים ועכשיו אמריקאים, שוכני קרקעית ושרימפסים (יש לי שלושה מיכלים במשרד).
די פשוט לשמור על טמפרטורה סבירה - זו לדעתי לא צריכה להיות הבעייה.

ohadh Tuesday 07/06/2011 12:04

ציטוט:

פורסם במקור על ידי amir1305 (הודעה 2218728)
גם לי יש אקוריום/ים במשרד והטמפרטורה לא עולה בו על 28-30 מעלות.
בסופי שבוע (כאשר אתה מחוץ למשרד והמזגן לא עובד) הייתי מציע לך לא להדליק תאורה - מה שגם ישמור על טמפרטורה לא גבוהה מידי.
אם ה"משרד" שלך אינו מכולה מונחת באמצע הנגב (או חשוף לשמש ישירה - שהרי בכל משרד סביר ישנם וילונות) אני לא חושב שיש סיבה שהטמפרטורה אצלך תעלה מעל ל- 30 מעלות.
במצב כזה אין שום בעייה לגדל כמעט כל דג שתחפוץ.
אצלי כבר היו טנגניקאים ועכשיו אמריקאים, שוכני קרקעית ושרימפסים (יש לי שלושה מיכלים במשרד).
די פשוט לשמור על טמפרטורה סבירה - זו לדעתי לא צריכה להיות הבעייה.

המשרד שלי היה בראול ולנברג ברמת החייל וכפי האמור - עבר 35 מעלות בדוק! הרבה פעמים משרדים פינתיים סובלים מבידוד רע וקרים מאוד בחורף (לא בעייה יש תרמוסטט) וחמים מאוד בלי מיזוג. כל שכן אם זה מבנה שמפיל שמש ישירה על האקווריום כמו המצב בבנייני "זכוכית" מסויימים. זו בהחלט יכולה להיות בעייה ולכן -למרות שיש סיכוי לא רע להצליח רצוי לבדוק לפני שמביאים מיכשור ובע"ח למשרד. אני הופתעתי לרעה עם שרימפסיה שעבדה חודש וחצי - היתה רבייה מדהימה ובסוף שבוע החם הראשון קרה האסון.

eyaltsaidi Wednesday 08/06/2011 18:37

תודה על התגובות.
הבעיה היא שיש שמש ישירה על המשרד שלי.
אני לא יכול לדעת מה הטמפ' כשאני לא נמצא במשרד...

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:08.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.