אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   אקווריום צמחייה (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=14)
-   -   אצות חומות על הזכוכית - חייב פתרון כימי (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=374970)

HiddenCichlid Tuesday 19/11/2019 22:50

אצות חומות על הזכוכית - חייב פתרון כימי

היי, יש לי אקווריום 550 ליטר נטו (בקירוב), עם טרופאוסים ומבונות, יש לי חצץ גרוס 00 מאוד דק, אני רק מתקרב לתחתית עם ספוג הפלא לנגב והגרגירים כל כך קלים ודקים שכבר צצו לי 3 שריטות על 3 פעמים שניסיתי לנקות בשיא הזהירות....
פשוט מייאש.
יש פתרון אחר (תכשיר) או מנורה, או מה בדיוק שיסיר את האצות מהלי לפגוע בדגים ?
אשמח לעזרה

אסף.ש Tuesday 19/11/2019 23:21

תגובה להודעה: אצות חומות על הזכוכית - חייב פתרון כימי

מניסיון אישי אני מנקה עם סכין יפני אבל צריך לדעת איך לעבוד איתה מבלי לשרוט את הזכוכית וגם לדעת מתי להחליף צד כי היא נשחקת עם הזמן.
פתרון אחר שאני יודע שהרבה משתמשים זה כרטיס אשראי/כל כרטיס מגנטי/כרטיס לחדר מלון וכולי...
רק הערה חשובה בגלל החצץ הגרוס תנקה בפעולה מלמעלה למטה למה בכל כיוון אחר תגרור גם חצץ שישרוט את הזכוכית.
החסרון היחידי בכרטיס האשראי שהוא נהרס מהר ואז פחות אפקטיבי אך מנגד עדיף כי גם אם תפעיל כוח הזכוכית לא תפגע.

HiddenCichlid Wednesday 20/11/2019 00:05

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסף.ש (הודעה 825203822)
מניסיון אישי אני מנקה עם סכין יפני אבל צריך לדעת איך לעבוד איתה מבלי לשרוט את הזכוכית וגם לדעת מתי להחליף צד כי היא נשחקת עם הזמן.
פתרון אחר שאני יודע שהרבה משתמשים זה כרטיס אשראי/כל כרטיס מגנטי/כרטיס לחדר מלון וכולי...
רק הערה חשובה בגלל החצץ הגרוס תנקה בפעולה מלמעלה למטה למה בכל כיוון אחר תגרור גם חצץ שישרוט את הזכוכית.
החסרון היחידי בכרטיס האשראי שהוא נהרס מהר ואז פחות אפקטיבי אך מנגד עדיף כי גם אם תפעיל כוח הזכוכית לא תפגע.

תודה על התגובה, אבל
סכין לא רואה את עצמי מכניס לשם, מספיק שהסכין לא יהיה בפוזיציה המתאימה והלך האקווריום...
כ.א ? שוב, כל תזוזה ליד החצץ מטיס אותו למעלה, אני אבדוק את זה, אבל אני כבר התייאשתי, אני מעדיף פשוט תכשיר לזרוק מדי פעם, ולסיים תסיפור..
או הסבר לגבי מנורת UV גודל, כמה ולמה... ?
אשמח לעזרה נוספת

meir1966 Wednesday 20/11/2019 09:34

לפני כל הגירודים עם סכין וכל מיני שיטות ניקוי . הייתי מנסה להבין למה יש אצות חומות .
ולנסות להמנע או לפחות להפחית את הופעת האצות החומות .

אצלי באקווריום היו מופיעות כל הזמן אצות חומות . מה לא עשיתי . ניקיתי גירדתי שיפשפתי וכו" .
החלפות מים וכל מיני שיטות שרק שמעתי עליהם . וכלום לא עזר כל יום יומיים שלושה היו מגיעות האצות החומות . האמת שהתייאשתי עד שיום אחד קראתי ב "אקווה" פוסט שמישהו כתב שיש לו אצות חומות . ואחת התשובות שהוא קיבל הייתה דווקא --חוסר בתאורה -- .
מכיוון שאצלי הדלקת התאורה הייתה לא מסודרת אלה בבוקר שעה ובערב שעה וסתם מתי שבא לי .
התחלתי להדליק תאורה בצורה מסודרת בבוקר כ 6 שעות ברציפות ווווו כאילו קסם כמעט באופן מיידי
( בתוך כמה ימים ) נעלמו האצות החומות ומאז לא שבו .

אני לא אומר שזה מה שקורה אצלך אבל שווה לנסות להבין מה הגורם ואיך להמנע מהאצות החומות .

מעיין Wednesday 20/11/2019 12:54

אצות חומות זה דבר טבעי וחשוב לציין שלא מזיק בשום צורה.
אפשר להיעזר בחומרים כימיים או במי חמצן (מאמר במגזין).
אפשר גם לקבל את המצב כמו שהוא.

פילטר uv לא רלוונטי למקרה הזה.

אסף חנונה Wednesday 20/11/2019 13:06

אצות חומות מופיעות תמיד מאותן סיבות - שינויים מהירים במדדי המים
לכן זאת אצה שבדרך כלל מופיעה במערכות חדשות
זאת האצה הכי קלה לניקוי וברגע שמהערכת תתיצב היא פשוט תעלם
במקומה תגיע אצה ירוקה שנחשבת ליותר עקשנית

אם האקווריום חווה הקמה חדשה, אז קצת סבלנות והיא תעלם
אם האצות החומות הם מציאות מתמשכת במיכל שלך אז כנראה אתה עושה משהו לא נכון בתחזוקה

HiddenCichlid Wednesday 20/11/2019 15:21

תודה לכולם על העזרה, אז ככה , האקווריום בן חודשיים לערך, לא מזמן סיימתי סייקל בגלל הכנסת כמות דגים נוספת, ועכשיו לאחר שסיימתי סייקל נפל עליי גם נקודות לבנות בגלל דג שהוספתי ולא בידדתי לפני, אז שוב החלפות מים, כלומר היו הרבה החלפות מים לאחרונה אז יש מצב שאולי בגלל זה כל ההחלפות שינו מעט את הערכים וגורמים לאצות ....

בכל מקרה , אין איזשהו תכשיר במחיר הגיוני שיכול להעלים את האצות האלו מבלי להתעסק יותר מדי ?

אסף חנונה Wednesday 20/11/2019 15:58

ציטוט:

פורסם במקור על ידי HiddenCichlid (הודעה 825203850)
תודה לכולם על העזרה, אז ככה , האקווריום בן חודשיים לערך, לא מזמן סיימתי סייקל בגלל הכנסת כמות דגים נוספת, ועכשיו לאחר שסיימתי סייקל נפל עליי גם נקודות לבנות בגלל דג שהוספתי ולא בידדתי לפני, אז שוב החלפות מים, כלומר היו הרבה החלפות מים לאחרונה אז יש מצב שאולי בגלל זה כל ההחלפות שינו מעט את הערכים וגורמים לאצות ....

בכל מקרה , אין איזשהו תכשיר במחיר הגיוני שיכול להעלים את האצות האלו מבלי להתעסק יותר מדי ?

אז מצאנו את הסיבה לאצות החומות

תן למיכל שלך חודש של יציבות, החלפות סדירות בזמנים קבועים והחומה תעלם לבד

חבל להכניס כימיקלים מיותרים למערכת

HiddenCichlid Wednesday 20/11/2019 18:01

ציטוט:

פורסם במקור על ידי אסף חנונה (הודעה 825203855)
אז מצאנו את הסיבה לאצות החומות

תן למיכל שלך חודש של יציבות, החלפות סדירות בזמנים קבועים והחומה תעלם לבד

חבל להכניס כימיקלים מיותרים למערכת

סגור
נחכה קצת נקווה שייעלם...

moshen7 Wednesday 20/11/2019 18:05

כדאי בכל זאת שתקרא את הערך מאקוודקס https://www.aqua.org.il/aquadex/profile.php?id=278
מעבר לעניין יציבות המיכל, יש גם התייחסות לתאורה, דישון וכו'.
כדאי לאמץ את העצות שמופיעות באקוודקס.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:07.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.