אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   חידוש תכולת אקווריום (החלפה מטלסקופ) (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=375837)

ANM_Fish Sunday 08/03/2020 23:05

חידוש תכולת אקווריום (החלפה מטלסקופ)

שלום לכולם,
יש לי אקווריום פעיל כבר כשנה וחצי. היה מאוכלס עד לאחרונה עם דג טלסקופ שחור ומנקה.
לצערי הרב בעקבות נסיעה נאלצתי להשאיר את הדגים ל3 שבועות עם טבליה מתמוססת לאורך זמן (כבר הושארו בעבר עם טבליה דומה והכל היה בסדר) אבל הפעם משהו קרה ודג הטלסקופ סירב לאכול.
כשחזרתי הוא היה מאוד חלש ולצערי כמה ימים לאחר מכן הוא מת.

זו פעם ראשונה שהיה לי אקווריום משלי והתחלתי עם טלסקופ בעקבות הנחיה לא טובה של המוכר בחנות. בדיעבד זו הייתה החלטה לא נכונה למתחילה.
למרות הכל הוא חי בשמחה ובאושר שנה וחצי.

אני רוצה להחליף עכשיו לסוג דג שקל יותר לתחזק ועולות 3 שאלות:
1. האם דגי גופי יכולים להיות טובים למשימה (במידה וכן כמה כדאי לקחת)
2. כרגע יש לי שני צמחים חיים באקווריום (די גדולים) ואחד מפלסטיק, בנוסף לחצץ מסגנון דק יחסית.
האם יש תהליכים מסויימים שצריך להעביר את האקווריום כדי להתאים אותו לדגים החדשים?
3. האם כדאי להחליף את החצץ? השתדלתי לנקות אותו פעם לשבועיים עם משאבה אבל עדיין יש שם רפש.
במידה וכן איזה סוג חצץ מומלץ?

נ.ב. באחת הפעמים שקניתי עציץ הוא הגיע עם מס' שבלולים. הם לא מפריעים ולא משתלטים יותר מידי על האקווריום.
לא יודעת כמה זה משנה את התהליך (הם באקווריום כבר לפחות חצי שנה).

פרטים על האקווריום:
25סמ*25סמ*40סמ = 25 ליטר
פילטר מסוג Claro 300
יש לי מדחום אבל כרגע לא משתמשת בו.
עומק המצע 2-3 סמ
ניקוי פילטר אחת לשבוע

תודה רבה לעונים!!!

אסף_ Monday 09/03/2020 08:15

תגובה להודעה: חידוש תכולת אקווריום (החלפה מטלסקופ)

שלום לחובבת החדשה :up:

לפי מידות המיכל האיכלוס מאד מוגבל לדגים.
בוודאי שלא ניתן להשאיר את המיכל ללא השגחה...

הכוונה במדחום לגוף חימום ?
במידה וכן - אפשר לשקול דג-קרב בודד.

אפשר לשנות כיוון וללכת על שרימפס בלבד (ללא דגים).

Y.R.T Monday 09/03/2020 10:43

שלום רב, בהמשך להמלצות הטובות של אסף
הייתי שמח לראות תמונה של האקווריום במצבו הנוכחי כדי לתת חו''ד על שימוי חצץ, רכישת טרמוסטט, הוצאת צמח הפלסטיק וכו.

לגבי אוכלוסיית דגים- אכן נפח המים מוגבל.
הייתי מיישם את המלצתו של אסף לשירמפיה או דג קרב.
אך הייתי גם יכול לחשוב על רכישת להקת דגי 'מיקרו' , כמו למשל 4-6 מיקרו רזבורה יתוש, רזבורה גלאקסי, טטרה אמבר ועוד

שמואל.ב Monday 09/03/2020 12:53

קודם כל ברוכה הבאה, לאתר הכי מתקדם ומקיף בישראל !
אז כמו שכתבו אסף ויואב,
האם מדובר במדחום (שבודק את הטמפרטורה של המים, מעין מקל זכוכית עם מספרים ותופסן וואקום) ? או שמדובר בגוף חימום (שאחראי לחמם את המים, ההבדל הכי קל לזיהוי : מדחום לא מתחבר לחשמל, גוף חימום מתחבר לחשמל, :wink:) ?
איזה חצץ מדובר ? כמה ס"מ של חצץ יש ?
באיזה פילטר מדובר ? פנימי ? מפל ?
האם יש תאורה באקווריום ?
והכי חשוב תמונות :fire:
מקווה שעזרתי :up:

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:46.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.