אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   דגים כללי, בריכות נוי וחסרי חוליות (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=12)
-   -   מדיה (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=375701)

שישו Thursday 20/02/2020 16:00

מדיה

יש לי אקווריום גדול .2 מטר פלוס סאמפ.אמור להתחיל סייקל.קניתי כ15 ליטר מדיה קרמיקה חלק אכותית יותר חלק פחות.בסאמפ יש לי עוד מקום ל 20 ליטר או יותר מדיה.אני מתלבט האם לקנות 20 ביובלס בגרושים.או להוסיף עוד מדיה קרמיקה.האקווריום אמור להיות מאוכלס בציקלידים אמריקאים.
השאלה גם האם יש קורלציה בין כמות המדיה לסינון ופירוק רעלים או שיש נקודה מסויימת שכל תוספת מדיה לא תועיל.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Yuval57 Thursday 20/02/2020 17:00

תגובה להודעה: מדיה

כמו כל אורגניזם, ריבוי הבקטריות תלוי בזמינות המטבוליטים - מזון (אמוניה וניטריט) וחמצן. מעל כמות מסויימת של מדיה לא יועיל לפירוק אמוניה באופן ישיר, אבל! כדאי תמיד להיות עם עודף. המדיה, כמו שכולנו יודעים, נסתמת עם הזמן ויעילות המגע של הבקטריות עם המים יורדת.
היתרון של הקרמיקות האיכותיות הוא שהן בעלות שטח אפקטיבי (ביופילם) גדול, וכך גם כאשר הן נסתמות - עדיין יעילותן רבה.
אחד הדברים המעניינים שקורים הוא שככל שהמדיה נסתמת, כך גדל הסיכוי לניטרציה של ניטראט - כלומר, פירוק של ניטראט לחנקן גזי וחמצן הדרוש לבקטריה האנאירובית שמבצעת זאת.

שישו Thursday 20/02/2020 20:11

תודה רבה יובל.יופי של הסבר. האם הזרם של המיים משפיע?האם נדרשת זרימה חזקה או חלשה?

Yuval57 Thursday 20/02/2020 23:53

רצויה הזרימה החלשה ביותר שעדיין עושה את העבודה. ככל שהזרימה איטית יותר, זמן המגע של הביופילם עם המים ארוך יותר והניטרול יעיל יותר. זו אחת הסיבות שבגללן סאמפ הוא כל כך יעיל.

שישו Friday 21/02/2020 06:06

תודה יובל

אסף_ Thursday 27/02/2020 09:27

ציטוט:

פורסם במקור על ידי Yuval57 (הודעה 825208343)
...

אחד הדברים המעניינים שקורים הוא שככל שהמדיה נסתמת, כך גדל הסיכוי לניטרציה של ניטראט - כלומר, פירוק של ניטראט לחנקן גזי וחמצן הדרוש לבקטריה האנאירובית שמבצעת זאת.

חייב להודות שהחלק האחרון, ובהחלט מעניין, הוא חידוש בשבילי...

זוכר שבזמנו טענו juwel למכירת מדיה המעודדת פירוק ניטראט מה שגרם לי לקרוא קצת וכל מה שנתקלתי בו היו אמירות שמדובר בקשקוש...

אשמח לשמוע ממך עוד בנושא :youRthe1:

Yuval57 Thursday 27/02/2020 23:18

טוב, בשביל זה צריך לדעת קצת כימיה וביולוגיה...
יש כמה זני בקטריות אנאירוביות שמבצעות ניטרציה של ניטראט- דהיינו, הופכות שני יוני ניטראט, בתהליך דל אנרגיה, לחנקן גזי (N2) וחמצן שאותו הם מנצלות.
לרוע המזל, הבקטריות האלו הרבה יותר נדירות מהבקטריות שמבצעות חמצון של אמוניה וניטריט, שחיות כמעט בכל מקום. הן גם מתרבות לאט הרבה יותר.
כשהפילטר נסתם, גדלים הסיכויים ליצירת תנאים אנאירוביים בעומק המדיה, והתרבות של בקטריות ניטרציה.
התהליך אינו כה יעיל, למעשה איטי מאוד, לעומת חמצון אמוניה- אבל קיים.
כלומר, זה בפירוש לא ״קישקוש״ אבל בוחטה של צמחים חיים יהיו הרבה יותר יעילים בצריכת ניטראט.
יתכן שמדיה מסויימת תעודד ריבוי של בקטריות ניטרציה. מנסיוני, Juwel לא מקשקשים שטויות, אבל מבחינת יעילות גרידא- אני בספק אם התוצאה תהיה מאוד משמעותית. לעזור במשהו- בוודאי. לאזן את הניטראט- אני בספק.

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:45.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.