אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי

אקווה - האתר הישראלי לדגי נוי (https://www.aqua.org.il/forums/index.php)
-   ציקלידים (https://www.aqua.org.il/forums/forumdisplay.php?f=30)
-   -   הזמנה לדיון-איכלוס מסיבי (https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?t=143574)

רותם Wednesday 12/11/2008 17:57

הזמנה לדיון-איכלוס מסיבי

האם זה בכלל אפשרי?אם כן כיצד?
אנחנו כרגע מדברים על אקווריומים של 150 ליטר ומעלה.
מה ניתן לעשות כדי להגדיל את סיכויי הישרדות הדגים?

צחי ד Wednesday 12/11/2008 18:06

מניסיוני במלאווים איכלוס מסיבי באקווריום ללא טריטוטיות וללא דקורציות מוריד אגרסיביות (כמו בחנויות דגים).עם זאת הוא מקטין סיכויי הרבייה.
יש כמובן להקפיד על פילטריזציה משופרת במקרה זה.

וחניש Wednesday 12/11/2008 19:09

פעם יצא לי לקרוא על זה משו,
לפי מה שאני זוכר מה שאני זוכר צריך להוריד כמה שיותר לחץ מהדגים והמערכת.
לא להדליק תאורה בתקופה ראשונית ולעשות החלפות מים קטנות בכל יום...
או משו כזה אני ינסה למצוא את המאמר

ארנון Wednesday 12/11/2008 19:10

רותם, אני מניח שהתכוונת ל- 150 ס"מ .

killer Wednesday 12/11/2008 20:09

בהחלט אפשרי לאכלס באכלוס מסיבי.
החובב צריך לשאול את עצמו אם הוא מעוניין ברבייה במיכל או שמדובר באקווריום תצוגה בלבד.
אני מניח שזה לא יעבוד עם כל הציקלידים,עם חלקם כן ועם אחרים לא.
עם מלאוי לדוגמא זה יכול לעבוד, באכלוס של מבונות ובמיוחד גדולות עם הפס' סביר להניח שידם של המבונות תהיינה על העליונה.
הרבייה תפגע מאוד אצל כולם כולל אצל הזכר הדומיננטי שעדיין יצליח להתרבות פה ושם אבל בתדירות נמוכה יותר.
האם זה יעבוד גם עם ציקלדים אמריקאים גדולים ואגרסיבים :question:

כפי שצחי ציין ,לדקורציה יש השפעה רבה על מידת אגרסיביות הדגים, ומיכל עם מעט דקורציה יכול להקל.
הפילטרציה צריכה להיות פילטרציה רצינית ועדיף סאמפ גדול וטוב במקרה הזה.

היתרונות:
-להנות ממגוון של דגים וצבעים באקווריום.

החסרונות:
-הרבייה נפגעת.
-במקרה של "תקלה"/מחלה במערכת זה יהיה כמו כדור שלג , יהיה קשה מאוד לטפל במיכל כזה ולעצור את התמותה.
-קשה לעקוב אחר כל דג ודג.
-לתפוס דג ספציפי תהיה משימה קשה מאוד.
-במידה ויש דג חלש/חולה הוא יהווה מטרה לכולם ואין סיכוי שהוא יצליח להתחמק.

רותם Wednesday 12/11/2008 20:47

ציטוט:

פורסם במקור על ידי arnon
רותם, אני מניח שהתכוונת ל- 150 ס"מ .

דווקא לא,התכוונתי ל150 ליטר.תודה ששמת לב. :up:

adirdg Wednesday 12/11/2008 21:33

נשמע כדיון מעניין.
לפי דעתי הרבה חובבים בתחום מכניסים את מה שהם קוראים להם טורפים (ציקלידים) לאקווריום קטני מידה זה תופסף זמן קצר בלבד.
לגבי 150 ליטר לא יודע בדיוק המטר תוצרת הארץ מצואי אצל הרבה בתים שביקרתי בהם וראתי אותו מאוכלס בדברים שגדולים עליו. כמו כריש פרון> 1-2 אוסקרים> תוכים> ועוד נפוצים.

לפי דעתי בשביל "איכלוס מסיבי" חייב פילטרציה טובה ואיכות מים ברמה. ולהתחיל עם רוב הדגים בגודל קטן.

מורדי Wednesday 12/11/2008 21:41

ציטוט:

פורסם במקור על ידי killer
בהחלט אפשרי לאכלס באכלוס מסיבי.
החובב צריך לשאול את עצמו אם הוא מעוניין ברבייה במיכל או שמדובר באקווריום תצוגה בלבד.
אני מניח שזה לא יעבוד עם כל הציקלידים,עם חלקם כן ועם אחרים לא.
עם מלאוי לדוגמא זה יכול לעבוד, באכלוס של מבונות ובמיוחד גדולות עם הפס' סביר להניח שידם של המבונות תהיינה על העליונה.
הרבייה תפגע מאוד אצל כולם כולל אצל הזכר הדומיננטי שעדיין יצליח להתרבות פה ושם אבל בתדירות נמוכה יותר.
האם זה יעבוד גם עם ציקלדים אמריקאים גדולים ואגרסיבים :question:

כפי שצחי ציין ,לדקורציה יש השפעה רבה על מידת אגרסיביות הדגים, ומיכל עם מעט דקורציה יכול להקל.
הפילטרציה צריכה להיות פילטרציה רצינית ועדיף סאמפ גדול וטוב במקרה הזה.

היתרונות:
-להנות ממגוון של דגים וצבעים באקווריום.

החסרונות:
-הרבייה נפגעת.
-במקרה של "תקלה"/מחלה במערכת זה יהיה כמו כדור שלג , יהיה קשה מאוד לטפל במיכל כזה ולעצור את התמותה.
-קשה לעקוב אחר כל דג ודג.
-לתפוס דג ספציפי תהיה משימה קשה מאוד.
-במידה ויש דג חלש/חולה הוא יהווה מטרה לכולם ואין סיכוי שהוא יצליח להתחמק.

אחרי סיכום כזה כבר לא נשאר מה לומר ... פשוט מושלם ! :up: :up:

רותם Thursday 13/11/2008 15:16

איך נפתור בעייה של מחלה אם תתפרץ אחת כזו? :wink:

Echoes Thursday 13/11/2008 19:35

שמע,
לי היה אקווריום מאוכלס מסיבית. יש לי בסביבות ה- 160-180 ליטר.
עברו בו כל סוגי הדגים, החל מדגי "חנויות" - מולים, שמולים, סייפנים, גורמים, כרישים, ליצנים, מלאכים וכדומה.עבור אלה אין כמובן בעיה ולא נראה לי שהתכוונת לאוכלוסיה הזו.
לאחר מכן התיישבו הציקלידים שכללו - 6 קאלבוסים, 4 ללופים, 4 בוטיות, 10 לפתזומות, 6 גוליכומיסים, 2 מנקים, 2 מורי ועוד זוג דגים שאני לא זוכר כבר. גם עם אלו לא היו יותר מדי בעיות.. היתה סלעיה נחמדה, כל אחד תפס טריוטוריה (דגים שהוגדרו אלימים באקוודקס לא התנהגו ככה באקווריום) והיה שקט תעשייתי.

הדגים היו "מתבגרים" ובגלל זה אולי לא צצה האלימות.
בעיות שהיו - מחלות, בעיקר נקודות לבנות לבוטיות אבל זה כבר קשור לרגישות של הבוטיה. שעמום - שיעמם אותי נמאס לי די מהר, האקווריום לא היה "חי" כולם שמרו על טריטוריות חות מהקלבוסים והבוטיות והיה שקט מדי באקווריום. כל הטנגניקה חות מהקאלבוס לא מעניינים ולא יפים.
היום יש לי טרופאוסים, והרבההה הרבהה מעניין באקווריום, הוא חי כל הזמן.
בעוד כמה שנים, או שתהיה להקה חדדשה של טרופאוסים או להיט תורן אחר, או ש אני חוזר לגופים.. הכי צבעוני, אפשר לאכלס במסות ועם מדיה ביולוגית וטיפולים כמומ שאני עושה הם יפרחו ויהיו מאושרים.

מחלות - בעיה, לך תמצא תדג לך תטפל כשהאוכלוסיה לא זהה ולכל אחד רגישויות אחרות ולך תתווכח עם חצי פורום כשתרצה להכניס תושב חדש אם הוא מתאים או לא.
בקיצור אני מעכשיו בעד להקות, זהו.
מיכאל.

killer Friday 14/11/2008 01:39

איפה כל שאר החברים, תצטרפו שנשמע את דעתכם. :roll:

ציטוט:

פורסם במקור על ידי רותם
איך נפתור בעייה של מחלה אם תתפרץ אחת כזו? :wink:

זו באמת בעיה.
באכלוס מאסיבי שעור ההדבקה במחלות בין הדגים יהיה מהיר מאוד.
גם אם ננסה לטפל בכל המיכל ,דג ידביק דג אחר לפני שהוא עצמו יספיק להתרפאות.
במצב כזה הייתי מציע דווקא להפריד כל דג החשוד במחלה.
ובמקביל לתת טיפול כללי במיכל ,וטיפול פרטני לאותו דג חולה.
כמובן שתלוי באיזה מחלה מדובר ,לנקודות לבנות הייתי מטפל בכל במיכל.
בהקסמיטה לדוגמא , הייתי מפריד.

משה Friday 14/11/2008 02:01

לדעתי איכלוס מסיבי אינו מתאים לכל חובב
צריך להיות עם האצבע על הדופק
קשה מאוד לתפוס דג (יכול לקחת שעות)
צריך להכפיל ואף לשלש את המדיות הביולוגיות בפילטר להקפיד על החלפות מים

מה שכן רמת האגרסיביות יורדת בצורה דרסטית וגם אם יש איזה דג שתים אגרסיבים במיוחד התוקפנות מתחלקת בין שאר הדגים (ביס כל פעם לדג אחר) כך שיש פחות פציעות...

killer Friday 14/11/2008 02:26

ציטוט:

האם זה יעבוד גם עם ציקלדים אמריקאים גדולים ואגרסיבים
:question:

איתי73 Friday 14/11/2008 07:42

מהנסיון שיש לי... היה לי JUWEL שהיה 240 ליטר 120 ס"מ עם 80 מלאווים... היה אחד היפים עם 2 פילטרים והחלפות מים של 50% לפחות פעם בשבוע... לא תמותה לא מחלות

איתי73 Friday 14/11/2008 07:42

מהנסיון שיש לי... היה לי JUWEL שהיה 240 ליטר 120 ס"מ עם 80 מלאווים... היה אחד היפים עם 2 פילטרים והחלפות מים של 50% לפחות פעם בשבוע... לא תמותה לא מחלות

איתי73 Friday 14/11/2008 07:44

פיליפ Friday 14/11/2008 09:15

איתי, גם אם תכתוב את זה 3 פעמים לא תצליח להפוך ריו180 ל120 ס"מ :hair:

פעם הייתי מאכלס מאסיבית.....צריך הרבה ניסיון ואצבע על הדופק.
היום עם טרופאוסים זה לא כל כך מעשי....

רותם Friday 14/11/2008 18:03

צריך בהחלט הרבה ניסיון והרבה עירנות.....
אני מאמין שאם תפרוץ מחלה באקווריום כזה שמאוכלס בכבדות חצי מהאוכלוסייה תלך לאיבוד עד שהמגדל יצליח לאזן את האקווריום.

moti10 Friday 14/11/2008 18:49

1. לגבי ציקלידים אמריקאים התשובה לא פשוטה. אצל מלווי יש צורך בטריטוריה רק לצורך הזדווגות כך שבעת שישנה צפיפות אזי המלחמה על על הטרטוריה תהייה קצרה. לעומת זאת בציקלידים אמריקאיים יש צורך בטריטוריה מוגדרת לצורך- הכנת אזור ההטלה- זמן ההטלה- קיום הביצים ולבסוף שמירה גם על הדגיגים שבקעו. לפיכך במצב כזה ישנו סיכון שהזוג המורכב בדכ עם הזכר הגדול ביותר יהייה מאד תוקפני ויגרום לכל שאר הדגים לעבור לשחייה בצורת רחיפה באקווריום. דוגמאות צלכך כולנו מכירים מאחד הדגים הבסיסיים שהתחלנו איתם- הזברה ציקליד. קטן,קטן אבל בעת רבייה אין תוקפן ממנו. מצד שני אתמול נפגשנו עם ישראל שמחזיק פלוואר הורן בצפיפות והתרבו אצלו באקווריום ללא בעיות מיוחדות. דוקא פלוואר הורן... כן שאין כאן חוקים למרות שהדוגמא הראשונה היא השלטת באמריקאיים.
2. מה כבר היה 2. ? אה.. אכלוס יתר של אפריקאאים מקל על החובב מבחינת טריטוריות אך מחייב את המגדל כל בוקר לעשות ספירת אסירים. דג שמת ונתקע באיזה חור יכול להירקב ולעשות צרות ומאחר ומדובר בכמות דגים גדולה ניתן לעיתים לפספס. בנוסף יש צורך לעשות גם מסדר חולים כל יום. אותו הדבר לגבי דג חולה. אם לא תהייה אקטיביות בחיפוש הדג החולה באקווריום אפשר בקלות להגיע למגפה ואז זה יהייה מאוחר מידי.
מוטי

izikhaim Friday 14/11/2008 19:09

מנסיוני האישי זה עובד .גידלתי המון דגיגים אשר גדלו במיכל .גדלו וגדלו.
היו במיכל קרוב ל 200 דגיגים.
אישתי ניקתה את הבית ובטעות ניתקה את החשמל.
וכאן התחילה הבעייה שאתה מדבר עליה שהיא איכלוס יתר.
הדגים כילו את החמצן שבמים בתוך שעה .וכולם מתו.
האקווריום לא סלחן במצבים מן הסוג הזה .

איתי73 Saturday 15/11/2008 09:10

ציטוט:

פורסם במקור על ידי פיליפ
איתי, גם אם תכתוב את זה 3 פעמים לא תצליח להפוך ריו180 ל120 ס"מ :hair:

פעם הייתי מאכלס מאסיבית.....צריך הרבה ניסיון ואצבע על הדופק.
היום עם טרופאוסים זה לא כל כך מעשי....

צודק הוא 240 ליטר

constructor Saturday 15/11/2008 14:18

רק עכשיו ראיתי את הדיון הזה.
ברשותכם אני אוסיף את דעתי.

אכלוס מסיבי לא מתאים לכל מגדל , לדעתי רק מגדלים מקצועיים בעלי נסיון יכולים לאכלס בצורה מסיבית ואל על פי כך האקווריום עדין ישגשג.

על מנת להצליח באכלוס מסיבי קיימות לדעתי 3 נקודות מרכזיות שאם המגדל יקפיד לשמור עליהם לדעתי לא תהיה שום סיבה שלא יצליח (ראיתי את שיטת הגידול הזאת אצל מגדל מאוד מקצועי כאן בפורום ומאוד התרשמתי)

1. פילטריזציה חזקה , עם הרבה מאוד מדיה ביולוגית איכותית.
2. אוכל איכותי (NLS , סרה וכו'...)
3. החלפות מים של 50% מים בשבוע.

אם מקפידים על כך , מונעים מחלות ומצליחים בגדול ללא בעיות .
מקווה שתרמתי מעט :)

אביעד Saturday 15/11/2008 19:10

ציטוט:

אכלוס מסיבי לא מתאים לכל מגדל , לדעתי רק מגדלים מקצועיים בעלי נסיון יכולים לאכלס בצורה מסיבית ואל על פי כך האקווריום עדין ישגשג.
כמה שאתה צודק,
איפה דווידקה האיש והאק'....
מעולם לא ראיתי כ"כ הרבה דגים וכ"כ הרבה ציוד(פילטרים ומשאבות אויר) באק'.
הוא היה מאכיל את הדגים בכף :hair:
האק' שלו שגשג ושילובים כמעט בלתי אפשריים היו שם.(הוא הסיבה שכתבתי כמעט :D )

העמלץ /בני גולשה ז"ל Monday 17/11/2008 04:02

ציטוט:

פורסם במקור על ידי בןזקרי
ציטוט:

כמה שאתה צודק,
איפה דווידקה האיש והאק'....
מעולם לא ראיתי כ"כ הרבה דגים וכ"כ הרבה ציוד(פילטרים ומשאבות אויר) באק'.
הוא היה מאכיל את הדגים בכף :hair:
האק' שלו שגשג ושילובים כמעט בלתי אפשריים היו שם.(הוא הסיבה שכתבתי כמעט :D )

הוצאת לי את המילים מהמקלדת, אני אחפש את העץ שלו.

בני

OZZMOSIS Wednesday 19/11/2008 19:57

תגובה להודעה: הזמנה לדיון-איכלוס מסיבי

ציטוט:

פורסם במקור על ידי killer (הודעה 1189769)
:question:

בעיקרון לדעתי העומס הוא רק באקווריומים קטנים
לדעתי מה שקורה שכשה יש הרבה דגים האגרסיביות מתחלקת , במיוחד כשה מדובר ב20 ציקלידים נניח ...
אני מדבר מנסיון של האמריקאים שלי
אין בעיה להחזיק 20 ציקלידים אמריקאים , לי היו 20 ציקלידים באק' 500 ליטר
הם היו יחסית קטנים אבל הכל היה שלב , כשה הם התחילו לגדול התחלתי לדלל וכך גם האגרסיביות גברה
עכשיו יש לי באק' 6 ציקלידים והאגרסיביות חוגגת
לדעתי המסקנה היא כזאת : מומלץ לגדל אקווריום אם הרבה ציקלידים בשביל שהאגרסיביות לא תהיה בשמיים אך ... לעשות את זה באק' מתאים
כלומר אם להחזיק 20 ציקלידים אמריקאים אבל לא ב200 ליטר :hair: וגם לא ב600 ליטר 8)
אלא מדובר ב1200 ליטר נניח.... :up:

killer Wednesday 19/11/2008 20:09

ציטוט:

פורסם במקור על ידי OZZMOSIS (הודעה 1193790)
בעיקרון לדעתי העומס הוא רק באקווריומים קטנים
לדעתי מה שקורה שכשה יש הרבה דגים האגרסיביות מתחלקת , במיוחד כשה מדובר ב20 ציקלידים נניח ...
אני מדבר מנסיון של האמריקאים שלי
אין בעיה להחזיק 20 ציקלידים אמריקאים , לי היו 20 ציקלידים באק' 500 ליטר
הם היו יחסית קטנים אבל הכל היה שלב , כשה הם התחילו לגדול התחלתי לדלל וכך גם האגרסיביות גברה
עכשיו יש לי באק' 6 ציקלידים והאגרסיביות חוגגת
לדעתי המסקנה היא כזאת : מומלץ לגדל אקווריום אם הרבה ציקלידים בשביל שהאגרסיביות לא תהיה בשמיים אך ... לעשות את זה באק' מתאים
כלומר אם להחזיק 20 ציקלידים אמריקאים אבל לא ב200 ליטר :hair: וגם לא ב600 ליטר 8)
אלא מדובר ב1200 ליטר נניח.... :up:

בקשר למשפט האחרון , ברור שככל שנגדיל את נפח האקווריום תוכל להכניס יותר דגים.
אבל עצם הדיון הוא -אכלוס מאסיבי בנפח נתון ומצומצם יחסית,ולא להתחיל להגדיל את האקווריום כי לא כל אחד יכול להרשות לעצמו נפחים גדולים שכאלה.
גידלת 20 ציקלדים אמריקאים ב 500 ליטר אבל הם היו קטנים.
השאלה שצריכה להישאל , אם אתה מצופף ומאכלס 20 אמריקאים גדולים בנפח כזה , האם האכלוס המאסיבי יחפה על האגרסיביות במיכל ?
אם מלאוים כפי שראינו זה יכול לעבוד אם המגדל הוא בעל ניסיון,ומאכלס בחוכמה.
אם אמריקאים גדולים ואגרסיבים זה יהיה יותר קשה לא בטוח שיעבוד.
מוטי נתן דוגמא טובה לכך.

OZZMOSIS Sunday 23/11/2008 23:40

כן אז כן , זה יחפה
20 ציקלידים אמריקאים גדולים ב500 ליטר יסתדרו טוב , מי שלא יסתדר זה המגדל שיצתרך לעשות פעמיים בשבוע החלפות מים :lol: (אני מכיר אישית אקווריומים כאלו)
יכולתי להשעיר גם את שלי כך אבל רציתי לדלל כדי שלדגים יהיה יותר מקום להתפתח ..
לחבר שלי יש עומס בסגנון , וגם ראיתי תמונה מאק' של מגדל שמגדל יותר פלאוורים ממני ובגדלים יפים מאוד וכולם חיו טוב
מה שאני טוען בעצם שאם יהיו באק' *נניח 16* ציקלידים אמריקאים אז זה לא משנה כמה ליטר תספק להם ההתנהגות תהיה רגוע לאומת כמות של *נניח 4* ציקלידים כשה האגרסיביות פחות מתחלקת ..

כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:11.

מאגר הפורומים כולל מאמרים, פרסומים ומידע (שיקראו יחד להלן: "מידע") הינם קניינה של AQUA, (שתקרא להלן: "AQUA")שנכתב ונערך לאחר עבודת מחקר מדעית. מאגר זה, נועד לצורכי לימוד עצמי בלבד והמידע כולו מוגן עפ"י זכויות יוצרים ובהתאם לכך אין לעשות במידע כל שימוש מסחרי ו/או שימוש שלא עפ"י היתר זה. הדפסת המידע ו/או כל שימוש בו מותר אך ורק במסגרת שימוש הוגן ביצירה – לשם לימוד עצמי ולשם מחקר וביקורת אך ורק במידה הדרושה והראויה לצורך המטרות האמורות. בהתאם לאמור לעיל, ומבלי לפגוע מכלליות האמור לעיל, AQUA שומרת לעצמה את מלוא הזכויות על פי כל דין לפעול כנגד מי שינהג במידע שלא עפ"י הוראת אזהרה זו.

מופעל על: vBulletin Version 3.7.3
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.